OFPOF

Gerçek Hikayeden Uyarlanan Umut Dolu Bir Film: Queen Of Katwe

-
795
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Gerçek Hikayeden Uyarlanan Umut Dolu Bir Film: Queen Of Katwe
822 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Gerçek bir hikayeden uyarlanan film Queen of Katwe, Ugandalı bir kızın satranç ile tanıştıktan sonra hayatının değişimine odaklanıyor.

Hint kadın yönetmen Mira Nair'in yönetmenliğini üstlendiği film Tim Crothers'ın kitabından William Wheeler tarafından senaryoya uyarlandı. Başrollerinde ise Madina Nalwanga, David Oyelowo ve Lupita Nyong'o yer alıyor.

İlk kez Toronto Film Festivali’nde gösterilen ‘Queen of Katwe’ 30 Eylül’de Amerika Birleşik Devletleri’nde vizyona girdi.

Filmin Konusu

Gerçek hayat hikayesinden derlenen ‘Queen Of Katwe’ gösterim için gün sayıyor. Film, dünyaca ünlü Ugandalı satranç dehası Phiona Mutesi'nin, gerçek yaşam öyküsünü konu edinmektedir. Ugandalı fakir bir kızın satranç dehasına dönüşmesini anlatan yapımda annesiyle yaşayan Phiona Mutesi’nin hayatı sınıfında görevli gönüllü öğretmen Robert Katande’nin kendisine satranç oynamayı öğretmesiyle değişiyor ve genç kız uluslararası turnuvalarda ülkesini temsil ediyor

Film Oyuncuları ve Rolleri

Başrolü Phiona Mutesi rolüyle Madina Nalwanga üstleniyor. Filmde Lupita Nyong'o; Harriet Mutesi rolünü, David Oyelowo; Robert Katende rolünü, Ntare Guma Mbaho Mwine; Tendo rolünü canlandırıyor. Russel Savadier; Russian Chess Official rolüyle, Esther Tebandeke; Sara Katende rolüyle, Teryn Kyaze; Night rolüyle, Peter Odeke; Barumba rolüyle yer alıyorlar.

Vizyon Tarihi

13 Ocak 2017

Fragman


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.