OFPOF

Genç Veysel'in Aşık Veysel Olma Hikayesini Konu Edinen Film: Aşık

-
247
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Genç Veysel'in Aşık Veysel Olma Hikayesini Konu Edinen Film: Aşık
452 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Türk halk şiirinin unutulmaz ozanı Aşık Veysel'in hayatını beyazperdeye aktaran Aşık filmi 30 Aralık'ta vizyonda.

Genç Veysel'in Aşık Veysel olma hikayesini konu edinen filmin yönetmen koltuğunda Asi, Aşka Sürgün, Kurşun Yarası gibi dizilerin senaristlerinden Bilal Babaoğlu oturuyor. Aşık Veysel'in torunu Yeliz Şatıroğlu'nun da rol aldığı filmin başrollerinde ise Meltem Miraloğlu, Emirhan Kartal, Uğur Aslan, Hülya Şen ve Ahmet Bilgin yer alıyor. Aşık Veysel'in hayatından esinlenerek kaleme alınan Aşık adlı film, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca hem senaryo hem de yapım desteğine layık görülmüştür.

Film Konusu

Yedi yaşında çiçek hastalığından kör olan Veysel, Esma’ya deliler gibi âşık olur. Evlenip çoluk çocuğa karışsalar da Esma âşık olmalarına izin vermez ve Mehmet ile kaçar. Bu durumu kaldıramayan Veysel, ilk kez doğup büyüdüğü yurdundan arkadaşı Kemancı Kürt Kasım’la birlikte yola çıkar. Veysel’i Âşık Veysel eden uzun ince yolculuk böylece başlar. 

Film Afişi

Genç Veysel'in Aşık Veysel Olma Hikayesini Konu Edinen Film: Aşık-tbjfz0vcrb

Film Oyuncuları ve Rolleri

Aşık Veysel Şatıroğlu rolünü Emirhan Kartal, Esma rolünü Meltem Miraloğlu, Gülizar rolünü Yeliz Şatıroğlu ve Kasım rolünü Uğur Arslan canlandırıyor. Filmde; Gülizar Ana rolüyle Hülya Şen, Karaca Ahmet rolüyle Ahmet Bilgin, Hıdır Dede rolüyle Faruk Karaçay ve Usta rolüyle Mahmut Gökgöz yer alıyorlar.

Vizyon Tarihi

30 Aralık 2016

Fragman


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.