OFPOF

Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Yabancı Dizi

-
12.2b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Yabancı Dizi
11.549 izlenme
Ofpofer
-

Bu zamana kadar devam eden en iyi yabancı diziler.

Uzun soluklu yabancı dizilerin uzun soluklu olmalarının nedeni seçilen ana karakterlerden ve oyuncuların iyi oyunculuklarından kaynaklanır. Bir diziyi akıcı ve devamlı hale getiren şey konusudur. Gerek ana fikir, gerek oyuncular, gerek kurgu gerekse görsel efektler izlediğimizde bizi etki altına alan şeylerdir. Bu zamana kadar izlenen ve belli bir hayran kitlelerine sahip olan diziler neler gelin beraber görelim

1. SUPERNATURAL

SUPERNATURAL
Konusu anneleri doğaüstü bir şekilde ölen iki kardeşin, doğaüstü olayları incelemeye başlayarak kendilerini soluksuz bir serüvenin içine atmalarıyla başlar.

2. TEEN WOLF

TEEN WOLF
Konusu lise öğrencisi olan Scoot'un bir gece bir kurtadam tarafından ısırılarak kurda dönüşmesi ve bu olayla birlikte çevresindeki herşeyin değişmesidir. Kendini birden büyük bir savaşın içinde bulur.

3. THE VAMPİRE DİARİES

THE VAMPİRE DİARİES
 L.J. Smith'in aynı adlı kitabından esinlenerek oluşturulan bu dizinin konusu iki vampir kardeşin hayatları boyunca aynı kıza aşık olmalarıdr. Ta ki karşılarına Elena çıkana kadar bu sefer iki kardeş bu yeni kızı elde etmek için ellerinden geleni yapacaktır.

4. THE WALKİNG DEAD

THE WALKİNG DEAD
Bir sabah uyanan insanların aniden çevrelerindeki kişilerin zombiye dönüştüğünü görmeleriyle Dizi başlar. Zombiler ve insanların kıyasıya ölüm oyunu gerçekçi görselleriyle ekranlara yansır.

5. UNDER THE DOME

UNDER THE DOME
Stephen King'in kitabından esinlenerek yapılan filmin konusu bir gün aniden bir kasabanın etrafının görünmez bir kubbe ile sarılmasıdır. Kasabaya giriş ve çıkış yoktur, insanlar sadece görünmez kubbe ile değil açlık ile de bir mücadele içine girmeye başlar.

6. THE ORİGİNALS

THE ORİGİNALS
The Vampire Diaries'ın yan filmi olarak başlayan dizinin konusu köken bir vampir ailenin birbirine düşmanlığını melez olarak doğacak bir bebeğin kırması ve köken ailenin arasındaki sorunlardır..

7. FRİNGE

FRİNGE
Dizi bir bilim adamı, bilim adamının çatlak bir oğlu ve bir FBI ajanının yollarının kesişmesini ve her bölümde ayrı bir macerayı konu almaktadır.

8. BATTLESTER GALACTİCA

BATTLESTER GALACTİCA
Dizinin konusu insanların yapay zeka olarak ürettiği robotların (Saylonların) zaman içinde kendi bilinçlerini oluşturarak insanlara kafa tutması ve bu sonuçta insan ve saylon savaşının çıkmasıdır.

9. ROME

ROME
Cumhuriyet'in kuruluşundan sonra Roma'nın hızla büyümeye başlaması ve dünyadaki sayılı yerlerden biri heline gelmesini konu almaktadır. Dizi o dönemin olaylarını ve gerçeklerini yansıtmaktadır.

10. DEXTER

DEXTER
Adli tıp görevlisi olarak çalışıp soruşturmalarda polislere yardım eden Dexter karakterinin iç dünyasını, iç dünyasında ne kadar soğuk ve ürkütücü bir katil olduğunu anlatan cinayet dizisidir. Şizofreninin tanımını en iyi anlatan dizilerden biridir.

11. LOST

LOST
Bir uçağın düşmesiyle kendilerini ıssız ve tropikal bir adada bulan bir grup insanı konu alır ve her bölümde bir karakterin üzerinde duran Dizi unutulmaz dizilerin arasına girmiştir.

12. SPARTACUS

SPARTACUS
Trakyalı bir asker olan Spartacus'un Roma ordusuna katılmasıyla başlayan Dizi daha sonra gladyatör okuluna giderek kendini geliştirir ve tüccarlara satılan karısını aramaya başlar ve bunun için savaşır.

13. BREAKİNG BAD

BREAKİNG BAD
İki yıl ömrü kaldığını öğrenen sıradan bir kimya öğretmeni ve aile babasının öleceğini öğrendikten sonra uyuştucu işine girip uyuşturucu çetesinin elebaşı olması ve kimya bilgilerini uyuşturucu yapmak için kullanmasını konu alan Dizi ironik sahneleriyle insanları neşelendiren bir etkiye sahip.

14. OZ

OZ
Oswald hapishanesinde geçen Dizi hapishanenin içinde yaşayan gardiyanlar ile suçluların savaşını , suçluların da kendi içlerinde gruplaşarak diğer gruplarla olan savaşlarını ve mücadeleyi konu almaktadır.

15. GAME OF THRONES

GAME OF THRONES
Son senelere damgasını vuran ve adından söz ettiren bu dizinin hikayesi başka bir dünyada geçiyor. Dizinin konusu Stark ailesi üzerinde şekilleniyor. Bu fantastik Dizi son yıllarda adından en sık söz ettiren dizidir.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.