OFPOF

Game of Thrones Meraklılarına: Yeni Sezona Başlamadan Önce Mutlaka Hatırlamanız Gereken 10 Detay

-
673
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Game of Thrones Meraklılarına: Yeni Sezona Başlamadan Önce Mutlaka Hatırlamanız Gereken 10 Detay
0 izlenme
Ofpofer
-

Son sezonlardan hatırlamamız gereken önemli noktalara birlikte göz atıyoruz.

Game of Thrones’un yeni sezonunun çıkmasına sayılı günler kala, bazılarımız hatırlamak için eski sezonlara göz atmaya başladı bile. Sizi bu zahmetten kurtarmak için son sezondan hatırlamamız gereken bazı önemli sahneleri not aldık. İyi okumalar.

1. Valyria çeliği kimlerde var?

Valyria çeliği kimlerde var?

Bildiğimiz kadarıyla şu an Jon Snow’un Uzunpençesi, Brienne’in Yeminkar’I, Samwell Tarly’nin Yürekfelaketi ve son olarak Joffrey ölürken gördüğümüz Dul Feryadı var. Bu kılıçları Akgezenlerle olan mücadelelerde bolca göreceğimiz kesin.

2. Ejderha Kayası

Ejderha Kayası

Aslında bu bildiğimiz obsidyen. Akgezenleri yok edebilme gücüne sahip bir taş. Ormanın Çocuklarının Akgezenleri yarattığı maddenin de ejderha kayası olduğunu unutmamak gerekiyor.

3. Kral Toprakları'na ne olacak?

Kral Toprakları'na ne olacak?

Kral toprakları daha Ned Stark hala hayattayken bile Demir Banka’ya olan borç batağının içinde yüzüyordu. Son sezonda ise halkın açlıktan kırıldığını, ve Lannister'lara karşı ayaklandığını gördük. Bu sezonda Kral Toprakları’nın en savunmasız halinde olacağını söyleyebiliriz. Cercei'nin bu konuda neler yapacağını merakla bekliyoruz.

4. Daenerys Targaryen’ın ordusu

Daenerys Targaryen’ın ordusu

Daenerys’i en son bıraktığımızda arkasında Tyrion, Varys, Missandei ve Daario vardı. Ve tabii ki ejderhaları… Slayer’s Bay’I de geçtiğine göre Daenerys’I kim durdurmayı deneyecek, merakla izleyeceğiz.

5. Jon Snow'un Doğumu

Jon Snow'un Doğumu

Son sezonda, Bran; Jon’un Ned Stark’ın oğlu olmadığını gördü. Jon aslında Lyanna Star’ın Rheagar Targaryen’dan olan oğluydu. Aslında çoğu izleyiciler bunun farkındındaydı, Jon Snow gerçekten de ateş ve buzun bir karışımı.

6. Kuzeyin Durumu

Kuzeyin Durumu

Starklar tekrar kuzeyin yönetimini sağladı, kuzeydeki birçok hanedan da Starklar’a bağlılıklarını ilan ettiler. Jon’un yabanileri ve Vadi’nin savaşçılarını da arkasına aldığını unutmamak gerekiyor.

7. Bran

Bran

Bran belki de bu dizide en çok acı çeken karakter olmuştur. En sondaki hold the door sahnesi artık hiçbirimizin hafızasından silinmeyecek. Bran artık üç gözlü karga ilan edildi ve amcası Benjen’e veda etti. Bu sezonda Kışyarı’nda Jon ile Bran’ın buluştuğunu görebiliriz.

8. Akgezenlerin Kralı

Akgezenlerin Kralı

Son sezonda, Akgezen Kralı’nın Bran’e dokunup onun iç görüsünü kullanabildiğini, bu şekilde üç gözlü kargayı öldürdüğünü görmüştük. Ayrıca, Bran’in kolunda bir iz kalmıştı. Akgezenler ile alakalı pek fazla şey bilmesek de, krallarının Craster’in feda ettiği erkek bebekler ile bir ordu yarattığını biliyoruz. 

9. Beric Dondarrion ve kardeşlerini hatırladınız mı?

Beric Dondarrion ve kardeşlerini hatırladınız mı?

Son sezonlarda o kadar az gözüktüler ki bu kardeşliği neredeyse unuttuk. En son Tazı ve Beric karşılaştığında ikisinden biri ölmüş ve tekrar hayata dönmüştü. Bu kez karşılaştıklarında birbirlerine çok saygılı davrandılar. Bakalım 7. Sezonda da bu tavırlarını koruyacaklar mı? Ama Westeros’ta pek mümkün durmuyor.

10. Işık Tanrısı'nın Takipçileri

Işık Tanrısı'nın Takipçileri

Bildiklerimiz tabii ki Melisandre, Stannis, Beric Dondarrion. Melisandre Işık Tanrısı’nın gücünü kullanarak Jon Snow’u hayata geri getirmişti. Ancak Işık Tanrısı’nın bu sezonda nasıl olaylarla karşımıza çıkacağını bilemiyoruz...


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.