OFPOF

Game Of Thrones ile İlgili Teoriler ve Kehanetler

-
10.7b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Game Of Thrones ile İlgili Teoriler ve Kehanetler
31.170 izlenme
Ofpofer
-

Kitaptan ve diziden bilinmeyen bilgiler , kehanetler ve hayranların ortaya atmış olduğu teoriler

10. Daenerys Targaryen'in anne ve babası kardeştir.

Daenerys Targaryen'in anne ve babası kardeştir.
Aerys II Targaryen(babası) kendi soylarından doğacak olan "Vadedilmiş Prens" kehanetini duyduktan sonra kardeşi Rhaelle Targeryen ile 
evlendirilmiştir. Babası insanları çılgın ateşle yakarak öldürdüğü için Deli Kral olarakta bilinir.

9. Vadedilmiş Prens (Azor Ahai) kimdir ?

Vadedilmiş Prens (Azor Ahai) kimdir ?
 Dünyanın karanlığa gömüldüğü zamanlardı. Karanlığın karşısına dikilecek kahramanın emsalsiz bir kılıcı olmalıydı. Azor Ahai, otuz gün otuz gece hiç uyumadan tapınakta kaldı ve kutsal ateşte bir kılıç dövdü. Ama soğutmak için suya soktuğunda çelik parçalara ayrıldı.
 Baştan başladı. Bu sefer tam elli gün elli gece tapınakta kaldı ve dövdüğü kılıç, ilkinden daha iyi görünüyordu.Çeliği bir aslanın kalbinde soğutacaktı ama kılıç aslanın kalbine değer değmez yine parçalara bölündü. Ne yapması gerektiğini bilmiyordu.
 Tekrar başladı.Kılıç için yüz gün yüz gece çalıştı. Kılıç, kutsal beyaz alevler içinde parlarken karısını çağırdı. Nissa Nissa diye seslendi kadına "Göğsünü aç ve seni bu dünyadaki her şeyden daha fazla sevdiğimi unutma." 
kadın, adamın dediğini yaptı ve Azor Ahai sıcak çeliği karısının kalbine sapladı. Kadının içindeki bütün kan, bütün cesaret, bütün güç çeliğe aktı ve Işık Getiren yaratıldı.

8. Vadedilmiş Prens Kehaneti

Vadedilmiş Prens Kehaneti
Kehanete göre, Asshai'nin eski kitapları uzun yaz mevsiminin ardından gelecek olan günü anlatır. O gün yıldızlar kanayacak ve soğuğun ağır nefesi dünyanın üstüne çökecek. 
O dehşet dolu gün geldiğinde, bir savaşçı alevlerin arasındaki kılıcı çekecek. O kılıç Işık Getiren'dir. 
Kahramanların Kızıl Kılıcı'nı tutan adam, Azor Ahai'nin yeniden hayata gelişi olacak ve karanlık onun ardında kalacak. 
Vadedilmiş Prens, Işık Getiren'i bir kez daha ellerine alacak ve Ötekiler'e karşı kullanacak eğer o yenilirse dünyada onunla birlikte düşecek.
Dizi ve kitabın olay örgüsü farklı olduğu için hayranlar Azor Ahai'nin Jon Snow olduğunu düşünmektedir.

7. Jon Snow Khaleesi'nin yeğenidir.

Jon Snow Khaleesi'nin yeğenidir.
Jon Snow'un annesi Lyanna Stark (Ned Stark'ın kardeşi) , babası ise Rhaeger Targeryen (Khaleesi'nin büyük abisi)'dir.

6. Cersei Lannister Kehaneti

Cersei Lannister Kehaneti
Cersei, genç kız iken bir kahin ona geleceği ile ilgili bazı şeyler anlatır. kadın, Cersei'nin kraliçe olacağını ,mutsuz bir evliliği olacağını,
kocasıyla birbirlerine karşılıklı olarak ihanet edeceklerini, üç çocuğu olacağını, taç giyeceklerini ve hepsinin öleceğini, sahip olduğu her şeyin kendisinden 
daha genç ve güzel bir kraliçe tarafından elinden alınacağını ve bütün bu olayların sonunda küçük kardeşinin onu öldüreceğini söyler.

5. Mimar Brandon Stark Teorisi

Mimar Brandon Stark Teorisi
Duvarı ve Kıştepesini Mimar Brandon inşa etti. Bazı hikayelere göre ise Mimar Brandon daha "çocukken" Fırtına Burnu'nun inşaasında yardım ettiği söyleniyor.(en güçlü kalelerden biri)
çocuk yaşta böyle bilgilere sahip olmak ilginç doğrusu.Burdan yola çıkarsak Ned Stark'ın oğlu Bran aslında Mimar Brandon Stark olabilir.
Geçmişe gidip olaylara müdahelesini görmüştük.(Hodor) Kıştepesinde heryeri avucunun içi gibi bilmesi ve tırmanması da teoriyi güçlendiriyor.
Akgezenleri tehdit olarak görüp zaman çizgisine müdahale ederek duvarı inşa etmiş olabilir.

4. Gece Kralı aslında Lord Kumandan'dır.

Gece Kralı aslında Lord Kumandan'dır.
Efsaneye göre, Gece Kralı gece nöbetinin 13. Lord Kumandanı'dır.Akgezen bir kadına aşık olmuştur ve birlikte olurken ruhunu ona teslim etmiştir. 
Onu Gece Kalesi’ne getirip kraliçesi ilan etmiş ve 13 yıl boyunca kral olarak hüküm sürmüştür.

3. Joramun'un Borusu

Joramun'un Borusu
Duvar büyülü güçler tarafından korunmakta ve akgezenler duvardan geçememektedir. Efsaneye göre Joramun'un Borusu üflendiğinde duvarın ötesinde devler uyanır ve duvar yıkılırmış.
Boru 2.5m uzunluğunda ve kayıptır.Dizide küçük boyutlarda bir boru bulunmuştur ama Joramun'un Borusu olup olmadığı bilinmemektedir.

2. Arya ve Kırmızılı Kadın

Kırmızlı kadın Arya ile karşılaştığın gözlerinin içine bakarak "İçinde bir karanlık var.O karanlığın içinde de bana bakan gözler kahrevengi, mavi ve yeşil gözler.Sonsuza kadar kapatacağın gözler.
Yine görüşeceğiz."demişti.Arya'nın No one olacağını bildiğine göre ilerleyen sezonlarda tekrar görüşeceklerdir.

1. 5 Ana Karakter

5 Ana Karakter
Kitapların yazarı olan George R.R.Martin olayların 5 ana karakter üzerinde döndüğünü söylemiştir. Bu karakterler Tyrion Lannister, Arya Stark, Bran Stark, Daenerys Targaryen ve Jon Snow'dur.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.