OFPOF

Game Of Thrones Hakkında 8 Sağlam Teori

-
4.5b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Game Of Thrones Hakkında 8 Sağlam Teori
17.247 izlenme
Ofpofer
-

Game of Thrones sezon finali olmasıyla birlikte teorileri de birlikte getirdi. İşte Game of Thrones'la ilgili 8 süper teori...

1. Jaqen H'ghar Aslında Syrio Forel

Jaqen H'ghar Aslında Syrio Forel

Jaqen H'ghar'ın ortaya çıkmasından beri ortaya atılan bu teori iki karakterin benzerliklerinden oluşturulmuştur. Bu teorinin ortaya atılmasında Syrio Forel'in ölümünü görmememiz ve ikisinin de Braavos'lu olması yer alıyor. Ayrıca Syrio Forel'in "Yalnızca bir tanrı var ve onun adı da ölümdür." sözüne karşılık Jaqen H'ghar'ın "Yalnızca bir tanrı var ve bu kız onun adını biliyor." demesi teoriyi güçlendiriyor.

2. Bran ve Üç Başlı Kuzgun Aynı Kişi

Bran ve Üç Başlı Kuzgun Aynı Kişi

Bran zamanın her anında bulunabiliyor. Bu nedenle gelecekteki Bran neden geçmişteki halinin yanına gelmesin. Ayrıca Bran'in sakat olduğunu biliyorduk. Üç Başlı Kuzgun'un da ayaklandığını hiç görmedik.

3. Cersei'yi Jaime Öldürecek

Cersei'yi Jaime Öldürecek

Bu teori 5. Sezonun ilk sahnesinde Cersei'nin konuştuğu falcının söylediklerine dayanmaktadır. Falcı Cersei'ye üç çocuğunun altın kefenleri olacağını ve üçünün de ölümünü göreceğini söylüyor. Kitapta şu şekilde geçmeltedir: "Altında taçları ve altından kefenleri olacak, sen gözyaşları içinde boğulduğun zaman "Valonqar" elleri senin soğuk, beyaz boynunu dolayıp canını alacak." "Valonqar" Valyrian dilinde "Küçük Kardeş" demek. Tyrion Daenerys'in yanında olduğuna göre geriye kardeşlerinden Jaime kalıyor.

4. Duvar'ı Brandon Stark İnşa Etti

Duvar'ı Brandon Stark İnşa Etti

Sürekli konuşmalarda Duvar'ın 80 asır önce, uzun geceden sonra inşa edildiği söyleniyor. Peki ama kim inşa etti ? Bran için zaman düz bir çizgi. Zamanda geçmişe gidip gelebiliyor. Ormanın Çocukları'nın Akgezenleri yarattığını gördükten sonra tehlikeyi anlayıp Duvar'ı o yaptırmış olabilir.

5. Meera Jon'un İkiz Kardeşi

Meera Jon'un İkiz Kardeşi

Meera ve Jon aynı yaşta hemen hemen aynı fiziksel özelliklere sahip. Ned, Lyanna'nın yanına gittiğinde Howland Reed de oradaydı. Lyanna'nın ikizleri olmuş ve onları korumak için birini Ned'e birini de Howland'a vermiştir. Ayrıca Theon Greyjoy bir röportajında Jon'un ailesi sorulduğunda "Söyleyemem ama biraz Luke Skywalker durumu var." demesi teoriyi kesinleştiriyor gibi...

6. Jorah Mormont Azor Ahai Olacak

Jorah Mormont Azor Ahai Olacak

Winter is coming... Bu nedenle Işığın Tanrısı'nın çağrısıyla yeni bir Azor Ahai seçilmesi lazım. Azor Ahai'nin bilinen özelliği; bir yıldız altında, tuz ve dumanın içinde doğmuş olmasıdır. Jorah, Tyrion'u getirirken Dumanlı deniz'den geçmişti. Bu da kehaneti doğruluyor. Ayrıca Daenerys Jorah'a ejder ateşinden yapılmış bir kılıcı kendisine vereceğini söyler. Bu da Azor Ahai'nin kılıcını doğruluyor. Ama kılıcının Işık getiren olması için en sevdiği insanın kalbine batırmalıdır.

7. Bir Ejdere Jon Snow Binecek

Bir Ejdere Jon Snow Binecek

Sezon finaliyle birlikte Jon Snow'un aslında bir Targaryen olduğunu öğrendik. Konu şu şekilde: Robert Barethaon'la Lyanna Stark nişanlıdır. Ama Lyanna zorlanmıştır. Aslında Rheagar Targaryen ile Lyanna birbirlerini sevmektedir. Rheagar Lyanna'yı kaçırır ve isyan başlar. İsyanda Aegon Targaryen (Çılgın Kral) öldürülür ve Baratheon Hanedanı başa geçer. Rheagar'la Lyanna'nın çocuğu olmuştur. Lyanna ölmeden önce çocuğunu kardeşi Ned'e verir. Ned de Robert'tan gizlemek için asıl adı Jaehaerys olan çocuğu kendi ensest çocuğuymuş gibi gösterir ve adını Jon olarak değiştirir. Ejderhalara da sadece Targaryenler bineceğine göre bir targaryen daha çıkması lazım...

8. Bran Herkesi Kurtaracak

Bran Herkesi Kurtaracak

Bran, Üç Başlı Kuzgun'la Ned'in gençliğine gitmişti. Burada babasına seslenen Bran sesini duyurabilmişti. Ayrıca başka bir yerde ise gelecekten gelen sesle Hodor'u etkilemiş ve bir nevi delirtmişti. Yani Bran geçmişe müdahale edebiliyor. Böylece Ned Stark'ın hayatını kurtarıp tahta geçmesini sağlayacak. Dizi başa dönecek. Ölen oyuncular tekrar oynamaya başlayacak. Khal Drogo'yu oynayan Jason Momoa, dizinin yapımcılarıyla fotoğraf çekip paylaştı. Bu da bu teoriyi destekliyor.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.
Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.