OFPOF

Game Of Thrones Dizisinin Senaristi Birol Güven Olsa Ne Olurdu?

-
8.4b
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Game Of Thrones Dizisinin Senaristi Birol Güven Olsa Ne Olurdu?
11.494 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Efsane olan Game Of Thrones dizisinin senaristi G.G Martin değil de Birol Güven olsaydı neler olurdu acaba?

1. Sosyal Mesaj Kaygısı

Sosyal Mesaj  Kaygısı
Dizi heyecanın ve merakın doruğa tırmandığı noktada kesilmez, bölümün sonu mutlaka bir sosyal mesaja dayandırılır öyle sona ererdi. Örneğin Tyrion babasını öldürdükten hemen sonra tutuklanır ve hapse gönderilirdi, hatta  baba katili olduğu için kendinden nefret eder ve nasıl bir hata yaptığını sesli olarak vurgulardı.

2. İyilerin Kazanması

İyilerin  Kazanması
Kitleleri diziye bağlayan faktörlerden biri, gerçeğe paralel olarak iyilerin hep kazanmaması. Ancak Birol Güven diziyi  kötülüğe  övgü yaptığı düşünülmesin diye iyilerin kazanması üzerine tasarlardı. Akgezenler ve Lannister sülalesi mutlaka cezalandırılırdı. Stark Hanesi  demir tahtın sahibi olur, ebediyen dünyayı barış ve huzur içinde yönetirdi.

3. Güncel Olaylar

Güncel Olaylar
Dizi, hayali bir kurgudan ibaret olsa da Birol Güven her bölümde  yankı uyandıran güncel olaylara atıfta bulunurdu. Cersei-Jaime ilişkisi üzerinden  gazetelerdeki bir ensest ilişki haberine  gönderme yapılır, Stark çocukları üzerinden öksüz ve yetimlere yardım eli uzatılması gerektiğine değinilirdi.

4. Sürekli Espri Yapan Karakterler

Sürekli Espri Yapan Karakterler
Sadece Tyrion gibi gamsız insanların her daim neşeli ve esprili olduğu dizide  fazla dert ve kederin izleyiciyi sıkacağı düşünülerek  bütün karakterler yerli yersiz şakalar yapardı.  

5. Aşkın Gücü

Aşkın Gücü
aşk ve sevginin duyguların en güçlüleri olduğu vurgulanarak imkansız aşıklar mutlaka birbirine kavuşturulurdu. Jon, Ygritte'yi evinin hanımı ve çocuklarının anası yapar, Tyrion Shae'nin namusunu temizlemek için resmi nikah kıyardı.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.