OFPOF

Game Of Thrones 7. Sezon – Kurgudan Gerçeği Çıkarma

-
1.8b
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Game Of Thrones 7. Sezon – Kurgudan Gerçeği Çıkarma
7.491 izlenme
-

Sezonun başlamasıyla birlikte Taht Oyunları 7. sezona ait birçok senaryo dedikoduları ve spoilerlar sızmaya başladı.

Game Of Thrones 7. Sezon – Kurgudan Gerçeği Çıkarma

Game of Thrones için, George R.R. Martin kitaplarından uyarlanan Game Of Thrones için adım adım yeni bilgiler aşırılmaya başlandı. Bununla birlikte , izleyecilerin de merak ettiği geçici senaryolara ait yeni spoilerler artmaya başladı.
 
Fakat görülen o ki bu senaryolar adeta mayın tarlası gibi gözükmektedir. Senaryolardan çıkan bilgi doğrultusunda ,potansiyel olarak 10 farklı raporun olduğu görülmektedir. Ama bunların hangisinin gerçek hangisinin sahte olduğunu nasıl bileceğiz? Tabiki şuan bunu bilemiyoruz fakat bu senaryoları daha detaylı incelersek doğru tahminlerde bulunabiliriz. Şimdi bu konudaki senaryoları inceleyelim ve hangisinin daha gerçekçi olduğunu belirleyelim.

İlk Senaryo: Jon ve Daenerys Sonunda Karşılaşır

Birkaç hafta önce, Jon Snow ve onun uzun süredir kayıp halası Daenerys Targaryen ile aynı karede aynı noktada karşılaşacaklarına dair birtakım dedikodular almaya başladık . Zira bu senaryo şuan için mantıklı görünüyor çünkü yeni sezonda Daenerys'in doğduğu yer olan Dragonstone 'da çekimler yapılmaya başlandı. 

Yayınlanan bu video da bu senaryoyu doğrular nitelikte görünüyor.

Game Of Thrones 7. Sezon – Kurgudan Gerçeği Çıkarma

Ayrıca , Dragonstone adasında olduğu görülen Jon Snow 'un fotoğraflarını da görebiliyoruz. Burada Sör Davos ile beraber ve Tyrion Lannister ve birkaç Dothraki ile selamlaştığı görülüyor. Görünüşe göre , Missandei'i de katarsak herkes Targaryen takımında.
Bu bilginin kanıtlanmış parçasına göre , biz Jon 'un Daenerys ile buluşmak için Dragonstone adasına seyahatine özgü olarak birtakım spekülasyonlarda bulunabiliriz. Unutmayalım ki hala Jon 'un yarı Targaryen olduğunu dizide tam olarak bilen yok . Bu buluşma yalnızca Kuzey'in Kralı ile Fetheden arasında olacak. Açıkçası bu buluşma oldukça heyecan verici olacakmış gibi görünüyor. 

Game Of Thrones 7. Sezon – Kurgudan Gerçeği Çıkarma

Bazı noktaları hatırlatmakta yarar var : 

Jon'un ilk amacı muhtemelen Gece Kralı ve onun ölümsüz ordularına karşı gelecek savaş olacak . Peki bu durumda Daenerys ona inanacak mı ? Bununla birlikte o Krallığı almak için Lannister Katletme Savaşına bir süre ara verecek mi ?

Eğer Jon ve Sör Davos  , Ejderha Kraliçesi Daenerys ile buluşmak için güneye gelirse , Winterfell -Kışyarı 'nda meydan Serçe Parmak 'a kalacak gibi görünüyor. Bu sebeple, Serçe Parmak , Sansa 'yı kullanarak Jon'un elinde bulunan Kuzey'i  zorla almaya çalışabilir mi ?

Biliyorsunuz Tyrion Karasu Savaşı'nda çılgın ateşi kullanarak savaşın kaderini değiştiren ve orduyu yöneten kumandandı. Ne yazık ki o savaşta Sör Davos ,oğlunu kaybetmişti. Acaba bu buluşma sonrasında tartışma olacak mı?

II. Senaryo - Onlar Gendry 'i Buldular

Bu gerçekten büyük bir süpriz olurdu. Çünkü bildiğimiz kadarıyla yazarın artık son Barathen Piçinin geri dönüşünün mümkün olmayacağı yönünde karar verdiğiydi. Acaba tekrardan bununla ilgili bir senaryo mu olacak?  Cevapları yukarıdaki spoiler görüntülerinden görebilirsiniz.

Game Of Thrones 7. Sezon – Kurgudan Gerçeği Çıkarma

Bu bölümden gördüğümüz kadarıyla , Sör Davos , Gendry ile birlikte boş bir kayığa doğru yürüyorlar. Kralın diyarlarından uzak olduğunu düşündüğümüz Gold Cloaks 'lar onlara doğru yanaşıyorlar. Tyrion ortaya çıktığı anda ise Sör Davos , şövalyeleri onlardan uzak tutmaya çalışıyor gibi görünüyor. 

Bu aslında Gendry'in Baratheon'ın savaş başlığını ortaya çıkarıp yeni bir çatışmayı doğurabilir. Tabi dizide şuan Gendry'nin geri dönmesi izleyicisi açısından hiç de hoş karşılanmayabilir. Fakat babasının kılıcını tekrardan alıp onu birşeyler yaparken izlemek de güzel olabilir . Fakat burada bizim temel olarak durmamız gerek nokta şu : Onlar nasıl Gendry 'yi buldular ? Diğer bir yandan , onun Sör Davos , Lannister ve Targaryen Kraliçe ile ittifak kurması biraz şüpheli gelmedi mi?

Game Of Thrones 7. Sezon – Kurgudan Gerçeği Çıkarma

Yıllardır , kitabın okuyucuları tarafından ise Duvar'ın içinde buzdan bir ejderhanın olduğu söylentisi bulunmaktadır.Bunun Yaşlı Nan 'ın Jon Snow 'a küçük bir çocukken anlatmış olduğu hikayeler dizisinden doğduğu söylenir. Bu konudaki en popüler teori , Gece Kralı'nın Duvar'ı indirip bu buzdan ejderi serbest bırakacağı yönündedir. Diğer bir teori ise, Daenerys'in sahip olduğu ejderhalardan birini öldürüp onu ölümsüz bir buz ejderhasına dönüştüreceği yönündedir. Bu teori esasında çok da mantıklı görünmektedir. Zira böyle bir olay , dizinin final sezonuna ayrı bir hava katar ve izleyici açısından müthiş bir heyecan yaratır.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.
Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.