OFPOF

Game of Thrones 6. Sezon 10. Bölüm İncelemesi (Efsaneler Efsanesi Sezon Finali)

-
1.4b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Game of Thrones 6. Sezon 10. Bölüm İncelemesi (Efsaneler Efsanesi Sezon Finali)
1.137 izlenme
Ofpofer
-

9 ay iple çektiğimiz bir sezon daha sona erdi fakat öylesine mükemmel bir final yapıldı ki izlemeye doyamadık.

Game of Thrones 6.Sezon dün gece itibari ile sona erdi. Zaman zaman monoton bölümler izlesekte Jon Snow'un mükemmel yükselişi, Daenerys'in geri dönüşü ve Westeros'a doğru yelken açması bize mükemmel anlar yaşattı. Arya'nın ise geri dönüşü ve intikam sahnesi ise ağzımıza resmen bal çaldı. Cercei mükemmel bir plan ile Westeros'a hakim oldu ve Ramsay Bolton kendi tarzı ile öldürüldü. Bakalım yeni sezon da bizi neler bekliyor olacak.

"SPOİLER İÇERİR"

1. Cercei Lannister'in Önlenemez Yükselişi

Cercei Lannister'in Önlenemez Yükselişi

Bölümün büyük bir kısmına hakimdi Cercei sahneleri. Planladığı mükemmel intikam planını devreye soktu ve yer yerinden oynadı. Cercei Faith tarafından yargılanacağı Sept'e gitmedi ve oğlu Kral Tommen'inde gidişine izin vermedi. Ardından Çılgınateş (wildfire) ile Sept'i havaya uçurdu ve içerde baş rahip, Mace Tyrell, Loras Tyrell, Margery Tyrell, amcası Kevan Lanister ve tüm düşmanlarını burada yok etti.

2. Tommen Baratheon'un Ölümü

Tommen Baratheon'un Ölümü

Cercei'nin ise planlarını bozan bir olay meydana geldi ve Kral Tommen kendini pencereden boşluğa bıraktı ve öldü. Böylece tüm çocukları ölen Cercei hakkındaki kehanet gerçekleşmiş oldu.

3. R+L=J Olarak Bilinen Game Of Thrones Teorisinin Kanıtlanması

R+L=J Olarak Bilinen Game Of Thrones Teorisinin Kanıtlanması

Bu bölümde Jon Snow'un Lyanna Stark ve Rheagar Targeryan'ın oğlu olduğu kanıtlandı. Warg olarak uykuya dalan Bran Tower of Joy'a gitti ve Lyanna Stark'ın son nefesinde oğlunu ona emanet ettiğini, kral Robert'ten saklaması gerektiğini ve onu koruması için yemin etmesini istediğini gördü. Ned Stark ise söz verdi ve karısından dahi saklayarak sözünü tuttu, Jon Snow'u gayrimeşru oğlu olarak yanında büyüttü.

4. Arya Stark'ın Muhteşem Dönüşü

Arya Stark'ın Muhteşem Dönüşü

Bilindiği gibi Arya Faceless Man tarafından verilen görevleri yerine getirmek istemedi fakat tüm yöntemleri öğrendi ve Westoras'a dönmeye karar verdi. İlk işi ise Kızıl Düğün'de ailesini katleden Frey'leri öldürmek oldu ki Walder Frey'in ölüm sahnesini eminiz ki zevkle izlemişsinizdir.

5. Olenna Tyrell ve Ailesinin İntikamı İçin İttifak Arayışları

Olenna Tyrell ve Ailesinin İntikamı İçin İttifak Arayışları

Olenna Tyrell nam-ı diğer Diken Kraliçesi Dorne'a geldi ve Marteller'i dinledi, Obara'dan pek haz etmese de sonuçta Cercei'ye karşı beraber hareket etme kararı aldılar ve bu kararı almalarına Hadım Varys de oldukça yardımcı oldu.

6. Tyrion Lannister'in Kraliçe Eli Olması

Tyrion Lannister'in Kraliçe Eli Olması

Daenerys aşık olduğunu saydığı Daario Noharis'ten Tyrion'un tavsiyesi üzerine ayrıldı ki bunu güvenliği için yaptı. Ardından Daenerys ve Tyrion arasında ufak bir diyalog yaşandı aralarındaki bağın güçlendiğini gördük ki sonuçta Tyrion Lannister hakettiği üzere kraliçe eli ilan edildi.

7. Cercei'nin Mad Quenn Cercei (Deli Kraliçe) Olacağına Dair İpuçları ve Tahta Çıkması

Cercei'nin Mad Quenn Cercei (Deli Kraliçe) Olacağına Dair İpuçları ve Tahta Çıkması

Cercei Baelor Sept'i havaya uçurunca tüm düşmanlarından kurtuldu fakat Septa Unella'yı çoktan ele geçirmişti ve ona her şeyi gerçekten itiraf etti fakat bu defa mahkum tarafında Unella vardı. Unella'ya "Confess" deyişi ardından onu Zombi Gregor Clegane'in ellerine bıraktıktan sonra kapıyı kapatırken "Shame" "Shame" diye haykırması bu intikamı ne kadar düşlediğini anlamamızı sağladı. Ardından ise etrafındakilerin korkulu Jaime'nin ise şaşkın bakışları arasında yürüyerek Demir Taht'a oturdu isminin birincisi olarak kraliçe oldu.

8. Jon Snow'un Kuzeyin Kralı (The King in the North) Olması

Jon Snow'un Kuzeyin Kralı (The King in the North) Olması

Beklenen oldu ve Jon Snow'a kuzeyin kralı olarak itaat edildi. Lord Cerwyn savaşın bitttiğini herkesin evine gitmesi gerektiğini söylerken Jon ise savaşın yeni başladığını kışın bu defa gerçekten geldiğini ve yanında fırtına getireceğini söyledi. Ardından Lyanna Mormont yine mükemmel bir konuşma yaptı ve ailesinin yüzyıllardır Starklara bağlı olduğunu ve tek tanıdıkları kralın Kuzeyin Kralı olduğunu söyleyince Umber'lar ve Manderly'ler de kılıçlarını kaldırıp kuzeyin kralı olarak Jon Snow'a itaat ettiler. Artık gerçek savaş başlıyor ve bu savaşa Jon Snow önderlik edecek.

9. Daenerys Targeryan'ın Westeros'a Yelken Açması

Daenerys Targeryan'ın Westeros'a Yelken Açması

Daenerys akıllıca bir hamle ile öncelikle Yara ve Theon Greyjoy'la ittifak yaptı donanmalarını kendi donanmasına kattı ve yeni donanması için rehberlik etmelerini sağladı. Ardından şehirden ayrılan Hadım Varys'in Dorne'a gittiğini ve Tyreller ile Marteller'i Daenerys ile ittifak yapmak için ikna ettiğini gördük. Bu keskin hamlelerden sonra Daenerys Westeros'a doğru yelken açtı ve devasa ordusu ve askerleri ile Demir Taht'ı almak için sonuna kadar savaşacak.

Mükemmel bir sezonun ardından aklımızda soru işaretleri ile yeni sezonu yaklaşık 9 ay kadar beklemek zorundayız. Bizi çok daha mükemmel bir sezonun beklediğine eminiz, bakalım gelecek yıl olaylar nasıl gelişecek.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.