OFPOF

Fransız Sineması Denilince İlk Akla Gelen 10 Çekici Kadın Oyuncu

-
2.7b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Fransız Sineması Denilince İlk Akla Gelen 10 Çekici Kadın Oyuncu
0 izlenme
Ofpofer
-

Onlar Fransız Sinemasının güzel ve bir o kadar da seksi kadınları, Fransız filmlerinin sevilmesinin bir numaralı nedenleri.

1. Juliette Binoche

Juliette Binoche

1964 Paris doğumlu olan Juliette Binoche 24 yaşında oynadığı, Milan Kundera`nın romanından uyarlanan Philip Kaufman`ın yönettiği Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği (The Unbearable Lightness of Being) adlı filmle tanındı. 1993 yılında yönetmen Kieslowski`nin Üç Renk üçlemesinin ilk filmi olan Üç Renk: Mavi'de başrol oynayan Yıldız 1996'da İngiliz Hasta`da canlandırdığı hemşire rolüyle 'En İyi Yardımcı kadın oyuncu Oskarı'`nın sahibi oldu.

2. Vahina Giocante

Vahina Giocante

1981 doğumlu yıldız ondan fazla filmmde oynamıtır. 2008 yapımı Devlet Sırrı, 2009 yapımı Jean Reno ile başrol oynadığı Suç Zinciri ilgi çeken filmleridir.

3. Emmanuelle Seigner

Emmanuelle Seigner

Henüz 14 yaşında modellik yapmaya başlayan Seigner, bu sektörde adını duyurduktan sonra sinemada şansını denemeye karar verdi. 18 yaşında ilk filminde (L'Année des méduses) oynadı. 1 yıl sonra Jean-Luc Godard'ın Dedektif filminde rol aldı. 1988'de Roman Polanski'nin Frantic filminde Harrison Ford ile oynadı ve sinema dünyasında bu rolle tanınmayı başardı. Daha sonraki yıllarda yine Polanski'nin Bitter Moon, Dokuzuncu Kapı gibi filmlerinde roller aldı. 1998 yapımı Place Vendôme filmindeki Natalie rolüyle En İyi Yardımcı oyuncu dalında Cesar Ödülü'ne aday gösterildi

4. Catherine Deneuve

Catherine Deneuve

Roman Polanski ve Luis Buñuel'in filmlerinde canlandırdığı soğuk sarışın karakterleri ile ünlenen Deneuve, zamanla Fransız sinemasının en tanınmış oyuncularından biri haline geldi.

5. Brigitte Bardot

Brigitte Bardot

1950'lerin ve 1960'ların kadın figürü eski oyuncu Fransa’da oynadığı birdolu filmle sinemanın en ünlü seks sembollerinden biri olmuştur

6. Eva Green

Eva Green

2003 yılında Bernardo Betolucci'nin filmi olan The Dreamers'da rol almıştır. Bu filmle birlikte kariyerinde yükselişe geşmeye başlamıştır ve 2005 yılında çekilen Cennetin Krallığı filmindeki rolüyle birlikte kariyerinde hızlı bir yükselişe geçmiştir. Bu filmin hemen ardından 2006 yılında vizyona giren James Bond film serisinin Casino Royale isimli filminde Vesper Lynd karakterini canlandırmıştır. Bu filmle birlikte BAFTA ödül töreninde Yükselen Yıldız ödülünü kazanmıştır.

7. Sophie Marceau

Sophie Marceau

1966 doğumlu yıldız  17 yaşında Başrol oynadığı La Boum  filmi ile  Fransa da kendinden söz ettirdi.  Cesur Yürek, Dönüşüm başta olmak üzere bir çok filmde rol aldı.

8. Maria Schneider

Maria Schneider

2011 yılında ölen yıldız Pariste Son Tango filmiyle hafızalara kazınmıştır.

9. Isabelle Huppert

Isabelle Huppert

1996 yılında Fransanın ulusal film ödülleri olan César Ödüllerinde En İyi kadın oyuncu ödülünü La Cérémonie isimli filmi ile almıştır. 2009 Cannes Film Festivalinde jüri başkanlığını yapmıştır.

10. Marion Cotillard

Marion Cotillard

1975 doğumlu yıldız Türkiye'de de ilgi gören Taksi Serisinin 3 filminde oynamıştır. Kayıp Nişanlı filmindeki rolü sayesinde En İyi Yardımcı kadın oyuncu dalında Cesar Ödülü'nü kazandı. 2010 yılında ünlü yönetmen Christopher Nolan'ın Başlangıç filminde Leonardo DiCaprio ile kameralar karşısına geçmiştir


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.