OFPOF

Francis Underwood Türkiye'de olsaydı ne olurdu?

-
36
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Francis Underwood Türkiye'de olsaydı ne olurdu?
641 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

“House of Cards” dizisinin hırslı politikacısı Francis Underwood, hayatımıza girdiğinden beri politikaya bir başka gözle bakar olduk.

Hırslı politikacının Beyaz Saray koridorlarında geçirdiği tecrübe dolu yılların ardından artık başkan olma sırasının kendisine geldiğine karar vermesi ile akıl almaz entrikalar serisi başlar. Hangi politikacıyı nasıl tehdit etmesi gerektiğini iyi bilen Francis Underwood ve eşit derecede hırsa sahip eşinin gözlerini karartmaları ile yaşanacaklara inanamayacaksınız.

Şimdi alalım bu Underwood’u Türkiye’ye transfer edelim. Hatta kendisini başbakanlığa oynatalım. Her türlü entrika da serbest olsun. Ne olur? Barajı bile aşamaz. Onun dalavereleri yurdum politikacısına söker mi?

Francis Underwood Türkiye'de olsaydı ne olurdu?-1

“Karını başka bir kadınla aldattığına ilişkin görüntüler var elimde.”

“Benim ikisi imam nikahlı üç karım var. Dördüncü varsa getir onu da alayım. Benim aldatmaya ihtiyacım mı var Underwood?”

Ne oldu? Francis mort! Başka bir politikacıyı kafalaması lazım.

“Beni desteklersen sana bir bakanlık ayarlarım.”

“Ne edeyim ağam ben o işleri? Ağabeylerim aşireti temsilen beni seçti gönderdi, boynum kıldan ince. Ama ben istemem öyle tantanalı işleri. Zaten köyü özlemişim.”

İkide sıfır. Son bir şans daha verelim kendisine.

“İhaleyi bilerek hıkmıkoğullarına kazandırdığını biliyorum. Tüm belgeler elimde. Başbakanlık yarışında beni destekleyeceksin.”

“Yok hacı seni tek geçemem, yanına iki de arap atı yazarım. Yatar yoksa bizim kupon. Sen dalga mı geçiyorsun? Madem ihale işlerinden anlamıyorsun ne diye başbakanlığa sulanıyorsun ki? Öyle her canı isteyene ihale mi kazandırılır? Memleketin kaynakları sebil edilir mi?”

Francis Underwood Türkiye'de olsaydı ne olurdu?-2

Son darbeyi de kurt politikacıdan yedi mi bizimkilerin pabuç bırakmayacağını iyice anlamıştır. Burası Amerika mı? Bilmez ki burada her şey açıktan yapılır, şeffaflık esastır, ne kimsenin gizlisi saklısı vardır ne de olan bitene ses çıkaran. Hata yaptıklarında da “bunda ne var ki” derler, millet de onlara hak verir, affeder, unutur gider.

Öyle görülüyor ki Francis Underwood entrikaları ile Türkiye’de bırakınbaşbakanlığı, Meclis’in çay ocağını bile ele geçiremez.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık