OFPOF

Film setlerinde yaşanmış ilginç olaylar

-
1.3b
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Film setlerinde yaşanmış ilginç olaylar
6.293 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Bayılarak izlediğimiz filmlerin kamera arkasında neler oluyor? Sevdiğimiz yönetmen ve oyuncular çekimlerde neler yaşıyorlar?

1. Yaratık (Alien)

Film setlerinde yaşanmış ilginç olaylar-1

Filmin en akılda kalıcı sahnesi yaratığın John Hurt'un göğsünden fırladığı saniyeler olsa gerek. Peki Ridley Scott'ın oyuncuları şaşırtmak için sahneyle ilgili detayları paylaşmadığını biliyor muydunuz? Her ne kadar sahnenin nasıl olacağı biliniyor olsa da, oyuncular fışkıran kanlara hazırlıksız yakalanmışlar, Veronica Cartwright yüzüne sıçrayan kanın da etkisiyle histeri krizine girerek bayılmış.

2. Esaretin Bedeli (Shawshank Redemption)

Film setlerinde yaşanmış ilginç olaylar-2

Baş karakterlerin tanıştığı sahneyi hatırlayalım; hapishane bahçesinde Red bir yandan Andy ile sohbet ediyor, diğer yandanbeyzbol topuyla oynuyor. Dokuz saat süren çekimde beyzbol topunu atıp tutmaya devam eden Morgan Freeman'ın omzu sakatlanmış ve sonraki günlerde omuz askısı kullanmak zorunda kalmış.

3. baba (The Godfather)

Film setlerinde yaşanmış ilginç olaylar-3

The Godfather filmindeki at kafası sahnesi herkesçe bilinir fakat az bilinen bir gerçek var ki o da oyuncunun attığı çığlıkların gerçek olduğu. Provalardaki yapma at kafasının çekimlerde de kullanılacağını düşünen John Marley, yatağında gerçek bir at kafası gördüğünde oynadığı karakterden çıkarak tiksinti ve dehşetle bağırmaya başlamış.

4. Oz Büyücüsü (The Wizard Of Oz)

Film setlerinde yaşanmış ilginç olaylar-4

Teneke Adam rolü için seçilen Buddy Ebsen, kostümünde kullanılan boyaya alerjik reaksiyon göstererek  ağır bir solunum bozukluğuyla hastaneye kaldırılmış. Ebsen'ın rahatsızlığından sonra boyada kullanılan malzeme değiştirilmiş ve rol Jack Haley'e verilmiş.

5. Cinnet (TheShining)

Film setlerinde yaşanmış ilginç olaylar-5

Takıntılı yapısıyla bilinen yönetmen Stanley Kubrick, başrol oyuncularını kendi istediği ruh durumuna sokmak için manipülasyondan çekinmemiş. Kubrick'in azarlamalarına ve aşağılamalarına maruz kalan Shelley Duvall, çekimler boyunca ruhsal ve fiziksel çöküntü yaşamış. Saçları dökülen ve göz pınarları kuruyan oyuncu, rolü gereği ağlayabilmek için sürekli su içmek durumunda kalmış.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık