OFPOF

Film Çekimlerinde Oyuncuların Başına Gelmiş En İlginç 10 Olay

-
3.7b
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Film Çekimlerinde Oyuncuların Başına Gelmiş En İlginç 10 Olay
7.219 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Film setlerinde oyuncuların başına gelen ilginç olayları sizler için derledik.

1. Quantum Of Solace

Quantum Of Solace
film ekibinden 29 yaşındaki mühendis Fraser Dunn, 300 bin dolarlık Aston Martin marka araçla İtalya'daki Garda gölüne düşmüş ve son anda ölümden dönmüş,  Altı gün sonra da 40 yaşındaki dublör Aris Comninos, filmin çekimi sırasındaki bir kovalamaca sahnesinde meydana gelen çarpışmada ağır yaralanmıştı.

2. The Crow - Brandon Lee

The Crow - Brandon Lee
Filmin bitimine sekiz gün kala, 31 Mart 1993 tarihinde sette dolu olan bir silahın ateşlenmesi sonucu hayatını kaybetmiştir. Babasının yanına gömülmüştür. 

3. Sol Ayağım - Daniel Day-Lewis

Sol Ayağım - Daniel Day-Lewis
Daniel Day-Lewis sinema tarihinin görüp görebileceği en büyük ustalardan biridir. Girdiği karaktere bürünen oyuncu kazalara da maruz kalıyor. Filmde tekerlekli sandalyede o kadar kaldi ki kaburgaları zarar gördü.

4. The Exorcist

The Exorcist
korku Sinemasının en büyük eserlerinden biri olan Şeytan, bir çok garipliği bir arada bulunduruyor. film esnasında 9 kişi hayatını kaybetmiştir. Bununla sınırlı kalmayan olaylar devam etmiş ve evde yangın çıkmıştır. Linda Blair, film esnasında omuriliğini zedeleyerek hastaneye kaldırılmıştır. Yönetmen William Friedkin, bir papaz çağırarak bütün oyuncuları kutsatmıştır.

5. The Matrix - Reloaded

The Matrix - Reloaded
Matrix Reloaded filminde oynaması planlanan, hatta birkaç sahnenin çekiminde rol alan genç şarkıcı Aliyah, 2001'de Bahamalar'dan dönerken uçak kazasında hayatını kaybetti. 

6. İstanbul’da Bir Facia-yı Aşk - 1922

İstanbul’da Bir Facia-yı Aşk - 1922
Daha o zamanlardan başlamış yobazlık, Muhsin Ertuğrul'un çektiği ve türk sinema tarihinin mihenk taşlarından biri olan film, bir kesim tarafından taşlanmıştır. Saldırıya uğrayan ilk film özelliğini taşır. 

7. Rosemary’s Baby

Rosemary’s Baby
Roman Polanski'ye büyük övgüler kazandıran film pek hayırlı bir şekilde sonlanmadı. Yönetmenin eşi olan Sharon Tate filmin esnasında,  Charles Manson çetesi tarafından öldürülmüştür.

8. Cinnet - Jack Nicholson

Cinnet - Jack Nicholson
Jack Nicholson  bu filmde neredeyse cinnet geçirecekmiş. Filmin yönetmi olan Stanley Kubrick o kadar takıntılı ve titiz bir adammış ki kapı sahnesini tam 127 kere tekrarlamıştır. Nicholson abinin sinirleri harap tabii.

9. Citizen Kane - Orson Welles

Citizen Kane - Orson Welles
1941 Senesinde çekilen bu film, bulunduğu dönemde büyük bir sükse yakalamıştır. Orson Welles filmi çekerken bir çok zorlukla karşılaşmış. Welles geçirdiği bir kazadan dolayı sette tekerlekli sandalye ile dolaşmıştır ve filmin daha da uzamasına sebep olmuştur. 

10. Batman - IMAX Kazası

Batman - IMAX Kazası
Joker büyük bir üne kavuşmadan önce filmde bir çok aksilik yaşandı. Bunlardan biri Joker'in SWAT ekibini takip ederken IMAX kameralarından birinin parçalanmasıdır. Fiyatı da oldukça yüksektir, 400.000 $ 

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.