OFPOF

Film Çekimleri Esnasında Ölümle Burun Buruna Gelen 10 Aktör

-
694
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Film Çekimleri Esnasında Ölümle Burun Buruna Gelen 10 Aktör
9.761 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Hepimiz set arkasının ve şu aktörlük işinin ne eğlenceli olabileceğini düşünürüz ama gerçekte durum hiçte sandığımız gibi değil.

1. Sylvester Stallone

Sylvester Stallone
Rocky ve Rambo filmleriyle gönlümüze girmiş olan adam. O meşhur aksiyon dolu sahneleri oynamak zor azizim! ''Expandables'' adlı filmde boynunu inciten sylvester stallone yani nam-ı değer rambomuz filmde Steve Austin ile olan dövüş sahnesinde boynunu incitir. Önemli bir operasyon ile boynuna platin takılır.

2. Michael J Fox

Michael J Fox
ünlü oyuncu Back to the Future (Geleceğe Dönüş) filminin çekimleri sırasında boynunda kement ile yaptığı hatalı bir hareket sonucu 30 sn kadar kendinden geçti. Ölümle burun buruna gelen oyuncu set ekiplerinin müdahalesi sonucu kurtulmayı başardı.

3. Daniel Craig

Daniel Craig
007 James Bond! Sette yaşadığı talihsiz bir kaza ile eli ve parmağında derin kesik oluşan aktör fazlaca kan kaybetti. Setteki sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından bir süre istirahat etti.

4. Jason Statham

Jason Statham
Jason Statham The Expendaples 3 (Cehennem Melekleri 3) setinde sürdüğü kamyon ile 18 metre yükseklikten denize düştü. Aynı zamanda harika yüzme yeteneğine sahip ünlü oyuncu bu maharetiyle ölümden kıl payı kurtuldu

5. Jackie Chan

Jackie Chan
Kuşkusuz en çok tehlike atlatan aktördür kendisi. Aksiyon sahnelerinde dublör kullanmayı reddeden oyuncu haliyle bir çok kez ölümden döndü. The Armour of God (Tanrının Zırhı) adlı filmin çekimleri sırasında ağaçtan düşmesi sonucu kafatası çatlamış ve beyin kanaması tehlikesi atlatmıştır. 

6. Chevy Chase

Chevy Chase
Modern Problems filminde kendini uçak olarak hayal ettiği sahnede uçakların iniş için kullandıkları ışıkları giymesi gerekiyordu. Giydiği ışıkların kısa devre yapmasıyla elektrik akımına kapılan Chevy Chase bir süre bilincini kaybetti.

7. Tom Hanks

Tom Hanks
Tom Hanks Cast Away (Yeni hayat) çekimleri sırasında film karakterine uygun, gerçekçi bir görünüme sahip olabilmek için kilo almış, sakal bırakmış ve zor şartlar altında bir adada oyununa adapte olmaya çalışmıştır. Bu sağlıksız ortamda ayağındaki yara enfeksiyon kapmış ve ölümden dönmüştür.

8. Robert De Niro

Robert De Niro
Martin Scorsese imzalı Raging Bull (Kızgın Boğa) filmi kuşkusuz sinemanın en iyileri arasındadır. Bu film için kilo alması gereken Robert De Niro 113 kiloya ulaşmıştır. Nefes almakta ve konuşmakta zorluk çeken ünlü oyuncunun bu durumu yönetmeni korkutmuş ve çekimlere bir süre ara verilmiştir.

9. Joseph Gordon-Levitt

Joseph Gordon-Levitt
Premium Rush (Acil Teslimat) adlı filmdeki kovalama sahnelerinden birinde bisikletinden fırlayarak bir taksinin arkasına düşen Joseph in kolunda derin bir kesik oluşmuştur. Koluna 31 dikiş atılan Joseph ölümün kıyısından dönmüştür.

10. Buster Keaton

Buster Keaton
Ve siyah beyaz sinemanın olduğu yılların başarılı oyuncusu Buster Keaton, Sherlock Jr. filminin setinde su kulesinin altında suyun fazla gelmesiyle düştü ve tren raylarına yuvarlandı. O an için boynunda oluşan o küçük ağrının kırık olduğunu 10 yıl sonra fark etti.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.