OFPOF

Fight Club Filminden Az Bilinen Detaylar

-
1.6b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Fight Club Filminden Az Bilinen Detaylar
1.173 izlenme
Ofpofer
-

Fight Club filmi ile ilgili bir sohbet açıldığında arkadaşlara satmalık, ortamda artistlik yapmanızı sağlayacak ilginç detaylar.

1. Başlangıçtaki gizli yazı.

Başlangıçtaki gizli yazı.
Filmin başlangıcında telif hakkından bahseden o yazıdan sonra kısa süre içinde bir yazı daha gelir ve hemen gider.İşte orada yazanlar ;
"eğer bunu okuyorsan, bu uyarı senin için. bu anlamsız yazıda okuduğun her kelime hayatından harcanan diğer bir saniye demek. yapacak başka işlerin yok mu? hayatın gerçekten bu kadar boş mu da bu anları daha iyi geçirebileceğin bir yol düşünemiyorsun? yoksa saygı ve inanç beslediğin otoriteyi ortaya koyanlardan çok mu etkilendin? okuman gereken her şeyi okur musun? düşünmen gereken her şeyi düşünür müsün? sana alman gerektiği söylenen her şeyi satın alır mısın? apartmanından dışarı çık. karşı cinsten biriyle tanış. lüzumsuz alışverişi ve mastürbasyonu bırak. işinden ayrıl. bir kavga başlat. yaşadığını kanıtla. eğer insanlığını ispat edemezsen, bir istatistik olarak kalıcaksın. artık uyarıldın."

2. Filmin her sahnesinde en az bir starbucks bardağı bulunurmuş.

Filmin her sahnesinde en az bir starbucks bardağı bulunurmuş.
Baskın kanı hep bu şekilde olmuş.

3. Tyler durden karakter olarak çıkmadan önce tam 4 kere görünmüş filmde.

Tyler durden karakter olarak çıkmadan önce tam 4 kere görünmüş filmde.
Gizli mesajlar veriliyor hep.

4. Otel sahnesi

Otel sahnesi
Otel sahnesinde gizlenmiş Brad Pitt'ide görebilirsiniz.

5. Anne ve babasının izlemesini istemeyen Brad

Anne ve babasının izlemesini istemeyen Brad
 Brad Pitt, anne ve babasının filmi izlemesini istemiyormuş ancak onlar ısrarla izleyeceklerini söylemiş. bunun üzerine ebeveynlerine şu ve şu sahneyi izletmiş. haliyle bu görüntüler, ailesinin fikrini değiştirmeye yetmiş.

6. Brad pitt, rolü için dişçiye giderek ön dişinin kenarını biraz oydurmuş.

Brad pitt, rolü için dişçiye giderek ön dişinin kenarını biraz oydurmuş.
Dişçisine dişini oyduracak kadar bir iş aşkı.

7. Papaz Islatma

Papaz Islatma
Dövüş kulübü üyelerinin takıldığı evin önünde, yolu sulayan bir kulüp üyesinin eve doğru gelen bir papazı hortumla ıslattığı sahneyi hatırlamışsınızdır. işte tam bu sırada görüntüyü dikkatlice izlerseniz kameranın hafifçe sallandığını görebilirsiniz. sebebi de "papaz ıslatma" sahnesine dayanamayıp kahkahayı patlatan kameramanın elinin titremesidir.

8. AMAN TANRIM !

AMAN TANRIM !
İşte bu sahnedeki meşhur "aman tanrım! ilkokuldan bu yana böyle sevişmemiştim!" repliği aslında senaryoda "senden kürtaj olmak istiyorum" olarak yazılmış. ancak fox2000'in yapımcılarından laura ziskin bu cümleyi aşırı pis ve saldırgan bulmuş. yönetmen david fincherda "cümleyi bir şartla değiştiririm. yerine benim yazacağım replik ne olursa olsun reddetmeyeceksiniz." diyerek anlaşma imzalatmış. daha sonra david fincher'ın kendi yazdığı "aman tanrım! ilkokuldan bu yana böyle sikilmemiştim!" repliğini okuyan laura ziskin, bu cümleyi bir öncekinden çok daha hakaretvari ve iğrenç bulmasına rağmen yönetmenle imzaladığı anlaşma gereği müdahale edememiş.

9. TELEFON NUMARASI

TELEFON NUMARASI
Marla singer'ın telefon numarası, memento'daki teddy'nin numarası ile aynıdır. ayrıcaharriet the spy'daki hong kong lokantasının telefonu da, someone like you'daki eddie alden'ın telefonu da, millenium'daki akıl hastanesinin telefonu da aynı numaradır.

10. SAHTE GÖĞÜSLER

SAHTE GÖĞÜSLER
Vücudundaki sarkık et ve göğüs görüntüsünü gerçekten de yansıtabilmek için bob'un giydiği kıyafetin içine ağırlığı 45 kiloyu geçen kuş yemiyle dolu iki kese koyulmuş.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.