OFPOF

Fazlasıyla Büyü ve Gerilim İçeren, Cadı Kazanında Kaynamış 22 Film

-
4.1b
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Fazlasıyla Büyü ve Gerilim İçeren, Cadı Kazanında Kaynamış 22 Film
14.593 izlenme
-

Büyü, doğaüstü, fantastik ve gerilim filmlerini seviyor musunuz? Cadı temalı bu filmlere bir göz atmalısınız.

Cadılar sadece masallardan ve efsanelerden mi ibaret? Hayır değil. Bu filmler cadıları yaşatmayı başarıyor. İyi seyirler.

22. Cadılar Yurdu - The Initiation Of Sarah (2006)

Sarah sahip olduğu güçlerle diğer iki kız kardeşinden üstün ve yeteneklidir. Üç kardeş üniversitede bir öğrenci grubuna katılır ve işler çığırından çıkar. Amansız bir rekabet çıkar ve kardeşler birbirine düşman kesilir.

21. Cadılar Diyarı - Witchville (2010)

Kralın oğlu olan Prens Malachy, varisi olduğu tahtı reddetmektedir. Erik ve Jason'da kralın ölümünden sonra ortalığı yağmalayan Kızıl Kraliçe'ye karşı savaşır. Ancak bu düşündükleri kadar kolay olmayacak. Başrolde Luke Goss rol almaktadır. IMDb puanı 3.9'dur.

20. Ay Krallığı'nın Beyaz Saçlı Cadısı - The White Haired Witch of Lunar Kingdom (2014)

Mançurya İmparatorluğu, halkı ve toprakları üzerindeki hakimiyetini kaybetmektedir ve kaçınılmaz savaş başlamıştır. Savunmasız insanlara saldıran askerlere karşı onları cadı Jade Raksha koruyacaktır. film Çin yapımıdır. IMDb puanı 5.2'dir.

19. Blair Cadısı - The Blair Witch Project (1999)

1940 yılında ormanda kaybolan birçok çocuk olmuştur. Bu olayları araştırmak üzere 3 öğrenci Maryland'e gelir. Araştırmalarında her görüntüyü ve sesi kaydederler. Kısa süre sonra ormanda kaybolurlar ve bu öğrencilerden bir daha haber alınamaz, ta ki 1 yıl sonra ormanda kamera ve ses kayıt cihazlarının olduğu çanta bulunana kadar. korku ve gerilim dolu dakikalara hazır olunuz. IMDb puanı 6.4'tür.

18. Cadı Kılıcı - Wtchblade (2000)

Yancy Butler'ın canlandırdığı basit dedektif, Witchblade'i bulur. Doğaüstü güçlere sahip olur ve tüm kötülüklere karşı savaşmaya başlar. Aksiyon dolu bu filmi bir solukta izleyeceksiniz.

17. Cadı - The Witch (2015)

1800'lü yıllarda 5 çocuğu olan çift, ormanda dini kurallarına uygun bir şekilde hayatlarını sürdürmektedir. Ansızın ailenin düzeni bozulmaya başlar. Yeni doğan çocuğu amansız bir şekilde ortadan kaybolur. Diğer çocuklarında ise tuhaf değişimler olmaktadır. Bunlar sadece korku dolu hikayenin başlangıcıdır.

16. Pamuk Prenses'in Maceraları - Mirror Mirror (2012)

Pamuk Prenses'in hikayesi herkesin malumu. Filmde cadı rolünü Julia Roberts, Pamuk Prenses rolünde "Ölümcül Oyuncaklar" filminden hatırladığımız Lily Collins, Prens rolünde ise "Kod Adı: U.N.C.L.E." ve "Maskeli Süvari" filmleriyle beğeni toplayan Armie Hammer bulunmakta. IMDb puanı 5.6'dır.

15. Jeruzalem (2015)

İki kız arkadaş ve uçakta tanıştıkları bir erkek ile Kudüs'e gezmeye giderler. Geçmişte yaşanan İncil laneti tekrar alevlenerek şehri saracaktır. film bir kişinin bakış açısından çekilmiştir ve İsrail yapımıdır. IMDb 4.7'dir.

14. Cadılar - Las Brujas de Zugarramurdi (2013)

İspanya'da küçük bir çete altınları çalarlar ve polislerle aralarında kovalamaca başlar. Hırsızların amacı altınlarla ülke dışına çıkmaktır. Ancak hiçbir şey bekledikleri gibi olmaz. Bir anda kendilerini küçük bir kasabada bulurlar ve bir grup cadı onlara musallat olur. film İspanyol yapımıdır. IMDb puanı 6.4'tür.

13. Casper Wendy ile Tanışıyor - Casper Meets Wendy (1998)

Casper, 3 amcasıyla yaşayan bir hayalettir. Ancak Casper amcaları gibi insanları korkutmaz aksine dost canlısıdır ve herkesle arkadaş olmaya çalışır. Wendy ise, 3 cadı teyzesi ile yaşamaktadır ve kendini, onlara ıspat etmeye çalışan küçük bir cadıdır. Bir gün şans eseri Casper ve Wendy'nin yolları kesişir. Bu karşılaşmada birbirlerinden çekinselerde iyi arkadaş olurlar. Ancak amcaları ve teyzeleri bu durumdan memnun değillerdir. "Bu film çocuklar için bana göre değil" demeyin. İzlerken çok keyif alacağınızı garanti ederiz. Ayrıca "Wendy" rolünü Hilary Duff üstlenmektedir.

12. Tatlı Cadı - Bewitched (2005)

Isabel, Kaliforniya'da cadılıktan ve büyüden uzak normal bir insan gibi yaşamaya çalışmaktadır. Ancak bir gün karşısına istediği gibi bir erkek çıkar ve romantik Komedi başlar. Başrollerde Nicole Kidman ve Will Ferrell bulunmaktadır.

11. Kara Büyü - Drag Me to Hell (2009)

Christine, Los Angeles'ta mutlu mesut yaşayan iyi bir bankacıdır. Christine'in huzurlu yaşamı esrarengiz bir banka müşterisinden dolayı bozulur. Bir süre sonra esrarengiz müşteriye yardım etmeyi sırf patronuna yaranabilmek için reddeder ve tüm hayatı bir kabusa döner.

10. Yıldız Tozu - Stardust (2007)

Tristian sevdiği kızı etkileyebilmek için, sönme tehlikesi ile karşı karşıya olan Yvaine adlı yıldıza hayatını kurtarma sözü verir. Ancak bu o kadar kolay olmayacaktır. Çünkü Yvaine'nin peşinde 3 kötü cadı vardır. oyuncu kadrosunda Robert De Niro, Ben Barnes, Michelle Pfeiffer, Sienna Miller ve Henry Cavill vardır. IMDb 7.8'dir.

9. Muhteşem ve Kudretli Oz - Oz The Great And Powerful (2013)

Oscar, sihirbazlık ve ilizyondan para kazanmaktadır. Hayatının monotonluğundan sıkılan Oscar, bir fırtınaya yakalanır ve kendini Oz Diyarı'nda bulur. Her şeyin lehine döndüğünü düşünen Oscar, kötü cadıyla mücadele etmek zorunda kalacaktır.

8. Aşkın Büyüsü - Practical Magic (1998)

Owens ailesindeki en tatlı cadılar olan Sally ve Gillian kız kardeşler, genç yaşta ailesini kaybetmiştir. Onları teyzesi büyütmek durumunda kalmıştır. Ancak Owens ailesinin kadınlarının üzerinde bir lanet vardır; bu lanet ise ailede yer alan kadınların aşık olduğu erkekleri öldürmektedir. Başrollerde Sandra Bullock ve Nicole Kidman vardır.

7. Sihirli Orman - Into the Woods (2015)

Sindrella, Kırmızı Başlıklı kız, Rapunzel gibi bilinen pek çok çocuk masalının buluştuğu filmde, bir cadı tarafından lanetlenen fırıncı ve eşinin hikayesini klasik masallarla harmanlıyor. Başrollerde Johnny Depp, Emily Blunt, Meryl Streep, Anna Kendrick ve Chris Pine bulunmaktadır.

6. Pamuk Prenses ve Avcı - Snow White And The Huntsman (2012)

Hepimizin bildiği Pamuk Prenses masalına bir de farklı açıdan bakın. İçinde kötü kalpli bir cadı, saf bir prenses, güçlü bir avcı ve troller bulunmakta. Başrollerde Kristen Stewart, Charlize Theron, Chris Hemsworth vardır.

5. Yedinci Oğul - Seventh Son (2015)

18. yüzyılda geçen hikayede Thomas ve ustası Spook, kötü niyetli cadı anne Malki ve yandaşlarına karşı dünyayı kurtarmak için savaşır. Başrollerde Julianne Moore, Jeff Bridges, Ben Barnes, Kit Harington, Djimon Hounsou ve Alicia Vikander bulunmaktadır.

4. Cadılar Zamanı - Season Of The Witch (2011)

film, 14. yüzyılda kara vebanın yayıldığı dönemlerde, cadı olduğundan şüphelenilen bir kızın taşınmasına yardım eden şövalye Behman'ın macerasını anlatmaktadır. Başrollerde ise Nicolas Cage, Christopher Lee ve Ron Perlman vardır.

3. Hansel ve Gretel: Cadı Avcıları - Hansel And Gretel: Witch Hunters (2013)

Çocukken hayallerimizdeki maceraperest hikayelerin başkahramanı olan Hansel ve Gretel oldukça güzel bir hikayeyle bu filmde karşımıza çıkıyor. Hansel ve Gretel izlerken nefeslerinizi tutacaksınız. Tommy Wirkola’nın yazdığı eserin hikayesinde Hansel ve Gretel artık büyümüş ve cadıların peşinden koşturmaya başlamışlardı. Bir sürü cadıyı katleden ikili artık dünyaya nam salmışlardır. Almanya’nın Augsburg şehrinden yardım istenince buraya giden ikili burada bir sürü cadıyla savaşmak vermek zorunda kalacaktır. Başrollerde Gemma Arterton, Jeremy Renner ve Famke Janssen bulunmakta.

2. Karanlık Gölgeler - Dark Shadows (2012)

Barnabas güzel bir hayat geçirirken kötü ve kıskanç bir cadı tarafından lanetlenir. Barnabas, 200 yılını toprağın altında tabutun içinde kilitli halde geçirir ve artık bir vampirdir. 1972 yılında meraklı işçiler sayesinde tabutundan çıkar ve kıskanç cadıdan intikam almak için malikanesine döner. Başrollerde Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Eva Green, Chloë Grace Moretz ve Michelle Pfeiffer vardır.

1. Son Cadı Avcısı - The Last Witch Hunter (2015)

13. yüzyılda cadıları avlamakta olan Kaulder, en kadim cadı olan Kraliçe Cadı'yı öldürmeyi başarır. Ancak Kraliçe Cadı ölmeden önce Kaulder'ı ölümsüzlük ile lanetler. Kaulder yıllar boyunca sevdiklerinin ölümlerini görür ve cadıları avlamaya başlar. Başrolde aksiyon filmlerinin ünlü yıldızı Vin Diesel vardır.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık