OFPOF

Fazla Bilinmeyen Fakat İzlenmesi Gereken En İyi 8 Film

-
3.9b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Fazla Bilinmeyen Fakat İzlenmesi Gereken En İyi 8 Film
1.522 izlenme
Ofpofer
-

Kıyıda köşede kalmış, birçoğumuz tarafından farkedilmeyen ama bir o kadar da ünlü filmleri sizler için derledik.

Hakettiği değeri alamayan ve izlendiğinde bünyede büyük etki yaratan ya da hayata dair bakışımızı değiştiren filmlere bir göz atalım. Hakettikleri değeri belki hatırlatırız.

1. Crazy Heart

Crazy Heart

Thomas Cobb'ın romanından beyazperdeye uyarlanan filmin yönetmen ve senaristi Scott Cooper. Başrolde bu rolüyle Oscar ödülü kazanan Jeff Bridges bulunurken ona eşlik eden isimler Maggie Gyllenhaal ve Colin Farrell. Filmde; alkolik bir müzisyenin tüm olumsuzluklara rağmen hayata tutunma ve aşkı arama çabası anlatılıyor. İçinde kaybolacağınız bir film.

IMDb Puanı: 7.3

2. Atonement

Atonement

Kefaret, modern İngiliz yazar Ian McEwan'ın 2001 tarihli romanından uyarlanmış bir film. Senaryoyu kaleme alan Christoher Hampton, Dangerous Liaisons filmiyle Oscar kazanmış bir senarist. Film; çocukluğu, aşkı, savaşı, İngiliz toplumunu ve sınıf ayrımını akıcı, etkileyici bir anlatımla sunarken utanç ve bağışlama, kefaret ve günahları hoşgörmenin güçlüğü üzerinde düşünmeye yöneltiyor. Değişik duygularda kaybolup süpriz bir sonla karşılaşmaya hazır mısınız ? 

IMDb Puanı: 7.8

3. Twice Born

Twice Born

Margaret Mazzantini’nin romanından uyarlanan filmde Saraybosna’da tanışan iki bohem gencin aşkı çok başarılı bir biçimde anlatılmış… Twice Born bizdeki uyarlama adıyla “Sen Dünyaya Gelmeden” savaşın gerçeklerini görüp taşıyamayan sevgilisinin peşinden sürüklenip giden Gemma’nın savaşın yıktıkları gibi yıkılan hayatı, Diego’nun esrarengiz tercihlerini anlatıyor. Yıllar sonra bir dostunun davetiyle oğluyla birlikte tek aşkı Diego ile tanıştıkları topraklara dönen ve geçmişin izlerini mükemmel biçimde gözler örüne seren acılı bir kadın

IMDb Puanı: 7.4 

4. The Game

The Game

1997 yapımı The Game filmi psikolojik gerilim türünde ilk 10'a koyulacak kadar iyi bir film. Eğer Inception veya Zindan Adası filmleri ilginizi çektiyse The Game filminide izlemenizi tavsiye ederim. David Fincher'ın ilk filmlerinden biri olan The Game sizi içinden çıkılmayacak bir kontrolsüzlüğe götürüyor.

IMDb Puanı: 7.8

5. Taare Zameen Par (Yerdeki Yıldızlar)

Taare Zameen Par (Yerdeki Yıldızlar)

Bir Aamir Khan Filmi. Hint yapımı olması birçok önyargıyı beraberinde getirse de yine birçok Aamir Khan filmi gibi muhteşem bir yapıt. Filmde 8 yaşında Ishaan adında bir çocuğun hayata dair yaşadığı zorlukları konu alıyor. Bir çocuğun çevresi tarafından dışlanırken yaşadıklarını ve biraz destek aldığında başabileceklerini göreceğiz bu filmde. Gerçekten izlenmesi gereken filmlerden biri.

IMDb Puanı: 8.5

6. Before The Rain

Before The Rain

Londra ve Makedonya sınırlarının genişliğini kapsayan bir çizgide, üç farklı bölüm üzerinden meramını açıklayan filmde, birbirinden bağımsız insanların nasıl birbirlerini tamamladıkları anlatılıyor.
Filmin ilk bölümü olan 'kelimeler', ortodoks bir rahip, cinayet faili bir müslüman ve arnavut bir kızın hikayesi anlatılıyor. 'Yüzler' bölümünde bir kadının aşk ikilemi, 'resimler' bölümünde ise Makedonya'nın dönüşümü ele alınıyor. Dram türünde ki bu fransız ve ingiliz yapımı film hakettiği değeri bulamayanlardan...

IMDb Puanı: 8.1

7. La vie et rien d'autre (Aslolan Hayattır)

La vie et rien d'autre (Aslolan Hayattır)

1920: Birinci dünya Savaşı’nın sona ermesinin üzerinden 2 yıl geçmiştir. Dörtte birlik alanı zarar görüp tahrip olan Fransa, yeniden kalkınmak için yararlarını sarmaya çalışmaktadır. Her yerde kurtulan kişiler, bu kâbus gibi geçen dört yılı unutmak için mücadele ederler ve üstesinden gelirler. İşte bu iklimde, birbirinden çok farklı sosyal sınıflardan gelen iki kadın, aynı amacın peşinden giderler; sevdikleri ve kaybolmuş olan adamları bulmak…
1989 yapımı bir Fransız Filmi...

IMDb Puanı: 7.6

8. To Kill a Mockingbird (Bülbülü Öldürmek)

To Kill a Mockingbird (Bülbülü Öldürmek)

Ekonomik buhranın hüküm sürdüğü 1930’lar Amerika’sında, Alabama eyaletinde yaşanan gerçek bir olaydan konusunu alan film, ırkçılığın şiddetinin son noktaya ulaştığı bu dönemi gerçekçi bir üslupla işliyor. Beyaz bir kadına tecavüz suçuyla tutuklanan siyah bir gencin avukatlığını üstlenen başarılı bir avukat çevresi tarafından şiddetle eleştirilip davadan geri çekilmesi yönünde baskılara maruz kalır. Ancak idealist avukat yolundan dönmeyecektir. 
Modern Amerikan edebiyatının klasik yapıtlarından biri olan Bülbülü Öldürmek, Harper Lee’nin gerçek yaşamda şahit olduğu olayları işleyen ve içeriği gerçekte yaşanmış olaylara dayanan bir romandır. Roman, ünlü yönetmen Robert Mulligan tarafından beyaz perdeye uyarlandığında cesur ve başarılı bir uyarlama olarak dikkat çekip bu başarısını üç dalda kazandığı Oscar ödülüyle pekiştirmiştir.

IMDb Puanı: 8.3


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.