OFPOF

Fantastik Yapım Severler İçin 13 Dizi Önerisi

-
8.3b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Fantastik Yapım Severler İçin 13 Dizi Önerisi
3.756 izlenme
Ofpofer
-

Fantastik dizi izlemek isteyenlere fikir olabilecek her biri birbirinden etkileyici diziler

Bu tarz Dizi izlemek isteyenlere birer tavsiye amaçlı yayınladım beğendiklerimden. 

1. Supernatural

Supernatural

Yayınlandığı ilk günden beri büyük bir hayran kitlesine sahip olan bir dizidir. 2005'te yayınlanmaya başlandı şuan 11 sezonu mevcuttur ve 12. sezon için onayını almıştır.Dizinin konusundan kısaca bahsedeyim;
Dizide iki kardeş ana karakterimiz vardır. Bunlardan biri Sam Winchester diğeri Dean Winchester , doğaüstü yaratıkları avlamayı meslek haline getirmiş bu iki kardeşin hikayesi annelerinin bilinmeyen bir doğaüstü varlık tarafından öldürülmesiyle başlar. Sonra babaları tarafından avcı olarak yetiştirilirler. Sam herşeyden uzak bir yaşam sürerken birgün abisinin ziyaretiyle değişir. Babalarının kaybolduğunu ve aramak için son bir iş için tekrar bir araya gelirler.Dizide aksiyon sahnelerine bolca yer verilmektedir zaten biraz bakarsanız oldukça yüksek puanı vardır ve Dizi hakkında yapılmış yorumlar gayet iyidir.
Fantastik sever arkadaşlara kesinlikle tavsiyemdir ve mizahi olarakta çok kaliteli bir yönü vardır.

2. Grimm

Grimm

2011 yılında yayınlanmaya başlayan bir fantastik dizidir ve şuan halen devam etmektedir.Konusu ise ;
Ana kahramanımız bir dedektiftir. Bir gün normal insanların suratını yaratık şeklinde görmesiyle hayatı tuhaf bir hale bürünür. Tam bu sırada tek akrabası olan teyzesi ziyaretine gelir ver ona bu özelliğin aileden geldiğini,  gördüğü yaratıkların gerçek olduğunu anlatır ve aslında bir ''Grimm'' olduğunu söyler. Herşeyin cevabının olduğu birde karavan bırakır.Dizide Alman kültürüne bol bol yer verilmektedir oldukça sürükleyici bir dizidir içerik bakımından ''Supernatural''e yakın diziler arasındadır tabi yakın sadece
Dizi ilk sezonunda biraz sakin ilerlesede ilerleyen sezonlarda ''Sıradaki Bölüm'' butonunu üst üste kullandırtıyor.

3. Heroes

Heroes

Dizi "sıradan insanlar" gibi olduğunu düşünürken, bir gün güneş tutulması ile birlikte inanılmaz yeteneklerle uyanan insanların hikayesini anlatıyor.Zamanı ve mekanı kontrol eden , telekinezi , telepati ve daha bunun gibi süper güçlere sahip insanlar , yani X-men'den eksik kalır yanı yok.
Dizi 2006 yılında yayınlanmaya başlamıştır 4 sezon sürmüştür 5. sezonda iptal edilmiştir. Fakat şuan ''Heroes Reborn'' adlı bir diziyle devam etmektedir.

4. The Vampire Diaries

The Vampire Diaries

2009 yılında başlayan bu Dizi halen devam etmektedir ve popülaritesi bi hayli yüksektir. Konusuna gelecek olursak;
Dizi, 162 yaşındaki vampir Stefan Salvatore’a aşık olan 17 yaşındaki Elena Gilbert’ın hayatını konu alır. Stefan’ın, hem kendisinden hem de kasabadan intikam almak isteyen saldırgan kardeşi Damon Salvatore’un kasabaya geri dönmesiyle karışmaya başlar. Dizinin ana olayı bu izlemediyseniz pilot bölümüne direk izleyiniz. Özellikle vampirleri seviyorsanız ve ayrıca vampir haricinde tahmin edebileceğiniz diğer fantastik unsurlarda mevcuttur. Her sezonda ayrı bir heyecan barındıran bu dizi yer yer işlenilen duygusallıkla sıksada kendini izlettiriyor.

5. The Originals

The Originals

The wampire dairies dizisinin spin-off'u olan bir yapımdır.TWD'nin 5.sezonuna gelindiğinde başlamanızı tavsiye ederim idrak etmek açısından.Konusu ise;
İzleyenlerin bildiği üzere kökenimiz Klaus Mikaelson, zamanında ailesiyle kurduğu New Orleans'tan kaçmak zorunda kalıyorlar. Günümüze gelindiğinde Klaus aldığı haberler ile New Orleans'a döner ve eskiden kardeşi kadar yakın olan Marcel'in şehrin kontrolünü aldığını görür. Elijah ve Rebekah'ında gelmesiyle aile tamamlanmış olur. Oldukça iyi bir yapım zaten TWD'yi sevdiyseniz bunuda seversiniz.

6. The Flash

The Flash

Arrow dizisinin spin-off'u olan yapım; evreninin bilinen kahramanlarından, Adalet Birliği üyesi Flash’ın gençliğini anlatıyor.

Barry Allen, Polis Teşkilatı için çalışan ve suçluların arkalarında bıraktıkları ipuçlarını toplayan bir adli laboratuvar asistanıdır. Talihsiz bir yıldırım kazası yaşamasının ardından süper hız gücüne sahip olan Barry, Flash kimliğine bürünür ve kötü adamları adalete teslim etmeyi kendine görev edinir.Gidişat ile alakalı bazı eleştirel yorumlarda olsa oldukça iyi bir dizidir.Arrow dizisini eklemedim fantastik bir yapıda olmadığı için ama konusu açılmışken onuda tavsiye etmek isterim tabi.

7. Forever

Forever

 “Adım Henry Morgan. Hikayem oldukça uzun. Kulağa biraz mantıksız gelebilir. Hatta muhtemelen bana inanmayacaksınız. Ama yine de size anlatacağım çünkü her şeyden önce çok, gerçekten çok zamanım var. Çok dolu bir hayat yaşadım, deli gibi aşık oldum. Kalbim kırıldı. Savaşlara katıldım, görmem gerekenden çok daha fazla ölüm gördüm. Uzun hayatım boyunca birçok son yaşadım ama yalnızca bir başlangıcım oldu…”
Kahramanımızın ağzından söylenen söz ile az da olsa konu hakkında bilginiz olmuştur. Henry morgan 200 yıldır her öldüğünde tekrardan dirilmektedir. Bunun sebebini kendiside bilmemektedir ve ölüm konusunda tam bir uzmandır gayet keyifli ve kendisine özgün bir yapım olan bu diziyi izlemekteyim şuan sizlerede tavsiye etmek isterim.
 

8. True Blood

True Blood

2008 yılında yayınlanmaya başlayan ve Güney Vampirleri Serisi adlı kitabı temel olarak almıştır. Konusu ise;
Diğer vampir dizilerine karşın bu dizide vampirlerin olduğunu tüm dünya bilmektedir ve Japonya'da vampirler için ''true blood'' adı verilen bir yapay kan bile yapılmıştır. Olaylar genel olarak Bon Temps adlı küçük bir kasabada geçmektedir, burada yaşayan Sookie isminde garson olan bir genç kız vardır. Garip bi şekilde insanların aklını okuyabilme yeteneğine sahiptir ve hayatı boyunca bundan dolayı dışlanmıştır. Bir gün çalıştığı bara Bill isimli bir vampir gelir ve sadece onun aklını okuyamadığını farkeder buradan aralarında bir ilişki başlar . HBO dizileri hakkında bilginiz yoksa diye eklemek isterim; Çıplaklık , cinsellik ve eşcinselliğin , argonun , ırkçı söylemlerin olduğu bir yapımdır.Sürükleyici bir yapımdır tavsiye ederim.

9. Legeng of The Seeker

Legeng of The Seeker

Adı pek duyulmamış 2008 yılında yayınlanmış ve 2 sezon sürmüştür.
Dizide gerçek arayıcı olduğuyla alakalı kehanet olan Richard Cypher isimli genç , büyücü Zeddicus ve itirafçı Kahlan Amnell dizinin ana karakterleridir.Zamanının en kötü büyücüsü olan Darken Rahl'ı yeneceğine dair kehanet vardır ve bu kehaneti gerçekleştirmek ve kötülüğü yoketmek amacıyla bu üç gezginimiz yola çıkar. Dizide bolca aksiyon sahneleri vardır fakat yüksek bütçeli olmadığı için belli oranda tabi beklentiler yüksek olmasın.
Terry Goodkind'in The Sword of Truth isimli romanından uyarlanmıştır.

10. Smallville

Smallville

2001 yılında başlanan ve 2011 yılında çekimleri son bulan Superman'in gençlik yıllarını konu alır.Dram ve romantizmde ağırlıklı olarak işlenir. Bir zamanlar çok iyi dost olduğu Lex Luthor ile aralarındaki oluşan farklılıklardan doğan rekabeti konu edinen bu dizide doğaüstü güçler ve karakterlere sık sık rastlanmaktadır.
Ben bitirdim diziyi uzun zaman önce bazen sıkıcı bölümleri olabiliyor durgunlaşabiliyor ama fantastik seviyorsanız idare edersiniz.

11. Haven

Haven

2010 yılında yayına başlayan bu Dizi Stephen King'in The Colorado Kid kitabından uyarlanmıştır. Konusu ise;
FBI ajanı olan Audrey Parker normal bir dava için küçük bir kasaba olan Haven‘a gelir. Gelmesinin üzerinden çok geçmeden meraklı yapısı sayesinde kendisini doğaüstü olayların tam ortasında bulur. Dizi ilk bölümlerde pek sürükleyici olmasada ilerleyen bölümlerde oldukça iyi oluyor.

12. The Lost Room

The Lost Room

Oldukça ses getiren 2006 yapımı bu 3 bölümlük mini dizisi The Lost Room bugüne kadar Sci-Fi Channel'ın hazırladığı en iyi dizilerden biri olarak gösterilmektedir.Konusu ise; 60'lı yıllarda bir gün, 66. otoban üzerindeki bi motelin bir odasında, garip olaylar meydana gelir. otel odasındaki birçok eşyaya değişik güçler yüklenmiştir. bunlara sahip olan kişi, bu eşyaların güçlerini yönetebilmektedir. ancak bu eşyaların güçlerini kullanmanın getirisi olduğu kadar götürüsü de vardır. derken bu eşyalardan biri bir polis dedektifini bulur ve olay örgüsü bu noktada başlar gayet güzel bir dizidir. biraz kendinizde araştırırsanız internette bir çok olumlu yoruma rastlayabilirsiniz.

13. Game of Thrones

Game of Thrones

Ve Game of Thrones , günümüzde en çok izlenen dizilerin başında gelen bu Dizi (zaten bir çok kişi izlemiştir) George R. R. Martin'in kitapları temel alınarak yapılmıştır.Konusuna üstünkörü değinirsek;
Hangi kısmını anlatsam diye şaşırdığım dizilerden bitanesi o kadar geniş bir konusu varki ne anlatsam eksikmiş gibi bir his verecek en iyisi bi pilot bölümünü biraz vakit ayırıp izleyiniz :)
Çoğu diziye benzemeyen bir karakter yapısı vardır yazarımız sağ gösterip sol vurmasıyla ünlüdür ve ''kimse sonuna kadar iyi veya kötü değildir...''diyerek sizlere bu diziyi şiddetle tavsiye etmek isterim.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.