OFPOF

Fantastik Dizi Severlerin Mutlaka İzlemesi Gereken 8 Yabancı Dizi

-
2.4b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Fantastik Dizi Severlerin Mutlaka İzlemesi Gereken 8 Yabancı Dizi
599 izlenme
Ofpofer
-

Fantastik dizi tutkunları buraya! İzleyenleri neden daha önce başlamadım ki diye hayıflandıracak diziler konu açıklamalarıyla karşınızda.

Yayınlandığı tarihlerden itibaren geniş bir seyirci kitlesine sahip olan, kendini soluksuz izlettiren ve her biri birbirinden güzel yabancı dizileri mutlaka incelemelisiniz.

1. Supernatural

Supernatural
"Saving people, hunting things: family business..." (Dünyayı kurtarmak, yaratıkları avlamak: bizim işimiz...) Bu cümle dizinin en sevdiğim repliği olmasının yanı sıra dizimizi özetleyen cümledir. Sam ve Dean Winchester kardeşlerin annelerinin bir yaratık tarafından öldürülmesi sonucu, babası onları birer avcı olarak yetiştirir. Her ne kadar kişilikleri birbirine zıt olsa da Sam ve Dean arasında ayrılmaz bir bağ vardır. Deyim yerindeyse onlar her daim birbirinin arkasını kollayacaklardır.

2. Daredevil

Daredevil
Matt Murdock gündüzleri avukat olarak, geceleri ise daredevil olarak suçlularla savaşır.Matt in dünyası gerçek anlamda karanlıktır. Çünkü gözlerini çocukken geçirdiği bir kazada kaybetmiştir. Ama bu kaza sonrası Mattin diğer duyuları o kadar gelişmiştir ki çevresini görebiliyormuş gibi hareket etme yeteneğine sahip olmuştur. 
Dizide aksiyon severleri tatmin edecek kaliteli dövüş sahnelerinden bol miktarda bulunuyor. Şiddetle tavsiye ederim.

3. The Vampire Diaries

The Vampire Diaries
"Mystic Falls kasabasında yaşıyorsanız güvende olmayabilirsiniz. Çünkü bu kasabada vampirler, cadılar ve kurt adamlar kol geziyor. Ama merak etmeyin. Vampirler davetsiz evinize giremiyorlar."
Elena Gilbert ve kardeşi anne babasını bir trafik kazasında kaybettikten sonra teyzesiyle yaşamaya başlar. Normal yaşamına dönmeye çalışan Elena, kasabaya yeni gelen ve cazibesiyle bütün dikkatleri üzerine çeken Stefan Salvatore ile tanıştıktan sonra hayatının değişeceğinden habersizdir.

4. Merlin

Merlin
"Efsanenin ve büyünün var olduğu topraklarda büyük bir krallığın kaderi genç bir çocuğun omuzlarındaydı. Onun adı Merlin." Bölümlerdeki giriş cümlesi olan bu cümle aslında bize diziyi özetliyor. Yakında babasından krallık koltuğunu devralacak Prens Arthurla, büyü yapma yeteneğiyle doğan ve bu yeteneğini Arthuru korumak için kullanan Merlinin maceralarını izleyeceksiniz. Büyülü bir çağ, mitlerin gerçek olduğu bir diyar... Uyaralım bu Dizi gerçekten büyüleyici. Sonraki bölüme tıklama büyüsüne maruz kalabilirsiniz.:)

5. Arrow

Arrow
Zengin playboy Oliver Quin babasıyla ve sevgilisinin kardeşiyle(!) birlikte çıktığı deniz yolculuğunda geminin batması sonucu Lian Yu adında ıssız bir adaya sürüklenir. 5 yıl boyunca adada mahsur kalan ve öldüğü düşünülen Oliver, starling şehrine döndüğünde kendini suçla savaşmaya adar.

6. The Originals

The Originals
Orijinal vampir ailesi, binlerce yıl önce sonsuza dek bir arada kalacaklarına dair birbirlerine söz vermiştir. Fakat zamanla, çeşitli trajik olaylar ve güç savaşı gibi nedenlerle aralarındaki güçlü bağ kopmuştur.
Kurt adam-vampir melezi, köken vampirlerden Klaus Mikaelson, doğaüstü olayların kaynaşma noktası New Orleans'ta kendisine karşı bir güç oluşturulduğuna dair gizemli bir mesaj alır ve zamanında ailesinin de kurulmasına yardım ettiği, Fransız mahallesi Quarter'a gider. Klaus'un kafasındaki sorular, onu New Orleans'ta insanların ve her türlü doğaüstü varlığın üzerinde kontrolü olan, şehrin önceki şeytani koruyucusu, eski çırağı ve dostu Marcel'e götürür. Klaus'un kardeşi Elijah ise Klaus'a yardım edip onu geri döndürmeye ikna etmeye karar verir ve onun peşinden gider. . Marcel'in Klaus'u kışkırtmasıyla ve sadık yandaşlarına emir verip mutlak gücüyle hükmetmesiyle tansiyon iyice yükselir. 

7. The Flash

The Flash
Barry Allen Central City polis merkezinde suçluların arkalarında bıraktıkları izleri toplayan bir bilim adamıdır. S.T.A.R Laboratuvarları'nın parçacık hızlandırıcısı, hata nedeniyle bir patlamaya sebep olur. Ve barry Allen bu patlama sonucu düşen şimşeğin hedefi olur. Bu şimşek onda aşırı hızlı hücre yenilenmesine sebep olur. Kırılan kolu 3 saat içinde iyileşmiştir. Kalbi o kadar hızlı atmaktadır ki hastanedeki makineler ölçemez. Süpersonik bir hıza ulaşan kahramanımız İlk bölümde saatte 720 km hızda koşmuştur.Artık hızına yetişilemeyen Barry bu gücünü insanları kurtarmak için kullanır.

 

8. Lucifer

Lucifer
Cehennemin efendiliğinden bıkan mutsuz Lucifer(şeytan) Los Angeles'ın ihtişamlı ve ışıltılı deliliği uğruna krallığını ve tacını terk edip şehirde Lux adında bir bar açar.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.