OFPOF

Ezel Dizisinden 13 Efsane Sahne

-
1.7b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Ezel Dizisinden 13 Efsane Sahne
4.354 izlenme
Ofpofer
-

Ezel dizisi biteli yıllar oluyor, ama hala dizideki efsane sahneleri unutamıyoruz.

Ezel dizisinin unutamadığımız repliklerini daha önceki yazımda paylaşmıştım. Bu yazımda da diziden efsaneleşmiş sahneleri sizlerle paylaşmak istedim. Daha bir çok muhteşem sahne var. O yüzden bu liste uzatılabilir. Ben sadece 13 sahneyi sizlere sunuyorum. Umarım beğenirsiniz.

1. Ramiz Dayı Ömer'i kurtarıyor

Ezel, Ömer olduğu zamanlarda hapishanenin bahçesinde bir kaç zibidi tarafından rahatsız edilir ve bacağında yara alır. Kumarhane parasının nerede olduğunu sorarlar. Ömer, bilmediği için ona saldıranın bıçağı saplamasını ister. Serseri herif tam bıçağı sokacakken Ramiz Dayı gelir ve Ömer'i kurtarır.

2. Ezel ve Ramiz Dayı Zeybek Oynarken

Ezel ve dayısı Ali'nin düğününde çıkarlar sahneye ve Zeybek oynarlar. Zeybek ikisine de ne güzel yakışıyor.

3. Sekiz, Ramiz Dayı'yı bıçaklıyor

Ramiz Dayı'nın kendi canından kendi kanından olan Kenan Birkan'ın yetiştirdiği Sekiz, Ramiz Dayı'yı gözünü kırpmadan bıçaklar. Olmasın böyle torun.

4. Ezel Racon Kesiyor

Ezel'in ortalıklardan kaybolmasından rahatsız olan kabadayılar, onun yerine geçen Ali'yi ezmeye gelirler. Ve ezerler de. Bunun ardından Ezel dayanamaz ve ''Ezel burada olsa size ne yapardı?'' diye ortalığa yıkarak ortaya çıkar, raconunu keser. Kabadayılar geldiklerine bin pişman olurlar tabi ki.

5. Ramiz Dayı, Yusuf Eğir'in elini sıkar; parçalar mı demeliyim?

Yusuf Eğir, Ramiz Dayı'ya elini uzatır ve dayımız tekerlekli sandalyesinden kalkar ve Yusuf Eğir'in elini sıkmaya başlar. Öyle bir sıkar ki Yusuf Eğir'in gözlerinden yaşlar akacak neredeyse. 

6. Eyşan Ömer'i hapishanede ziyaret eder

Eyşan uzun bir aradan sonra Ömer'i hapishaneye ziyarete gider. Eyşan konuşmaya çalışsa da Ömer onu konuşturmaz. ''Sakın tek bir kelime daha edeyim deme. Skın tek bir yalan daha söyleme. Niye biliyor musunuz? Çünkü inanırım.'' sözünü burada söylemiştir. 

7. Ezel, Eyşan'a Ömer olduğunu itiraf eder ama

Eyşan Ezel'i eski yaşadığı eve götürür. Ezel ısrar edince birlikte yatak odasına çıkarlar. Eyşan, Ezel'in elini tutar ve Ömer'i hayal eder. Yakınlaşmaları ile ikisi de geçmişe döner. ezel dayanamayıp Ömer olduğunu söyler, ama Eyşan ''İstediğim sen değilsin ki'' diyerek çıkar gider.

8. Tefo kardeşini vurur

Töreleri yüzünden kız kardeşini vurmak zorunda kalan Tefo, görevini yerine getirdikten sonra perişan halde. Ve bu yaptığı ömür boyu hayatından çıkmaz.

9. Eyşan ve Ezel İstiklal Caddesinde

Eyşan Ezel'e ''yanacağız cehennemde'' der, Ezel de ''yanalım'' diye cevap verir. Ve yüzlerce kişinin içinde yanarlar.

10. Ramiz Dayı ve Eyşan restoranda

Ramiz Dayı, Eyşan'a Ömer hakkında bahseder. Ömer'den bahsettikçe Eyşan kötüleşir ve hatta psikolojisi bozulur. Bozulmaması elde mi, Dayı bu?

11. Ramiz Dayı, Ali ve Hasan Sabbah Hikayesi

Ali, Ramiz Dayı'yı yakalar ve mekanına götürür. Ezel'den Ramiz Dayı'yı vurma emrini vermesini ister. Ezel ilk başta vermezken, sonradan vur der. Ali tam Dayı'yı vuracakken Dayı, Hasan Sabbah hikayesini anlatmak ister. Hikayesini bitirmeden sandalyesinden kalkan Dayı, Ali'ye güzel bir ders verir.

12. Ramiz Dayı, Ezel ile Kenan Birkan'a kafa tutar

Kenan, Dayı'nın kızını kaçırır. Dayı bunu öğrenince Ezel ile birlikte Kenan'ın mekanını basar. Ve unutamayacağımız çatışma başlar.

13. Ramiz Dayı'nın Ölümü

Sanırım en unutulmaz sahne bu sahne değil mi? Ramiz Dayı'nın son nefesini vermesi hepimizi çok üzmüştü. 

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık