OFPOF

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz mı Acaba?

-
169
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz mı Acaba?
855 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Devlet - mafya hesaplaşmasının konu alındığı dizi, elde ettiği büyük başarıyla düşündürüyor: Eşkıya dünyaya gerçekten hükümdar olamaz mı?

Bir masa etrafına sıralanmış, şık giyimli, öfkeli bakışlı adamlar... Dillerde bolca ‘eyvallah’, ‘emrin olur’, ‘anlaşıldı reis’li hiyerarşik itaat cümleleri... Ellerde silahlar, kapıda nöbetçiler... Düşman mı? O ise her yerde!

Her sezon, neredeyse her televizyon kanalında görüyoruz bu tip mafya dizilerini. Ama birçoğu henüz üçüncü bölümü bile göremeden reytinglerin kurbanı olup gidiyor. Peki, dizilerin yaşadığı bu yaprak dökümünde ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ tutunabilmeyi nasıl başardı?

1. Kurtlar Vadisi Etkeni

Kurtlar Vadisi Etkeni
2000’li yılların başında fırtına estiren Kurtlar Vadisi’nden böylesine derin izler taşıyan bir dizinin başarısız olma ihtimali neredeyse yoktu.

2. Aynı Senarist Aynı Üslup

Aynı Senarist Aynı Üslup
Bir kere iki dizinin de yapımcılığını ve senaristliğini aynı isimler yapıyor: Raci Şaşmaz ve Bahadır Özdener. Yani dil, anlatım, üslup tamamen benzer.

3. Konu Benzerliği

Konu Benzerliği
Dizinin konusuna gelince, devletin mafyayı bitirmek için yeraltı dünyasından bir isimle pazarlık yapma hikayesi ele alınıyor. Bu durum da akıllara doğal olarak Vadi’deki Polat Alemdar’ın çıkış noktasını getiriyor.

4. Çakır Her Yerde Çakır

Çakır Her Yerde Çakır
Vadi’nin Çakır’ı Oktay Kaynarca, bu dizide Hızır Çakıroğlu olarak karşımıza çıkıyor. İsim olmasa bile soy isimde yine vadi tonları yakalanmış.

5. Vadi'den Tanıdık İsimler

Vadi'den Tanıdık İsimler
Kurtlar Vadisi’nin meşhur Şahin Ağa’sını, Abdülhey’ini, Testere Necmi’si de görüyoruz aynı dizide. Vadinin sivrilen tüm isimleri, konu itibariyle benzer bir dizide tekrar bir araya geldiğinden olacak epey sevildi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz. Reytinglerde yakaladığı bu başarı da gösteriyor ki, eşkıya dünyaya hükümdar olamasa bile televizyon dünyasına net bir şekilde hükümdar olabilir!

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.