OFPOF

Eski Mısır Mitolojisi Konulu Filmler

-
27.8b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Eski Mısır Mitolojisi Konulu Filmler
19.176 izlenme
Ofpofer
-

Mısır mitolojisinin mistik havasını hissedebileceğiniz, tanrılar ve yaratıklar ile karşılaşabileceğiniz birbirinden fantastik filmler...

sinema sektöründe Eski Mısır mitolojisinin önemi büyüktür.Bunun nedeni Mısır tanrıları, tanrıçaları, firavunları, piramitleri, kahramanları, evren ve yaradılış hikâyeleri ile yaratıkları, canavarları konu alan eski mısır mitolojik hikayeleri insanların hep ilgisini çekmiştir.

7. The Pyramid - Piramitin Laneti

Yapım Yılı: 2014
IMDb Puanı: 4,7
Türü: korku-Gerilim
Yapım: ABD
 

film Ekibi: oyuncu kadrosunda Denis O'hare ( True Blood,  American Horor Story), Ashley Hinshaw ( Chronicle , True Blood),
James Buckley bulunmaktadır. Filmin yönetmenliğini Maniac, The Hills Have Eyes, Mirrors filmlerinin senaristi Grégory Levasseur üstlenmiştir.

Konusu: 
Arkeolog Nora Holden , babası Miles  ve bir grup Amerikalı araştırmacı, yüksek teknolojilerden faydalanarak 5000 yıldır gün yüzüne çıkmamış bir piramidi keşfederler. Ancak piramidin derinliklerine daldıkça buranın sonu gelmez dehlizlerinde kaybolduklarını kısa sürede farkederler. Tekrar güneşi görebilmek için umutsuzca bir mücadeleye girerler.

6. The Scorpion King - Akrep Kral

The Scorpion King - Akrep Kral

Yapım Yılı: 2002
IMDb Puanı: 5,5
Türü: Aksiyon,Macera,Fantastik
Yapım: ABD


film Ekibi: Filmin yönetmenliğini Chuck Russell üstlenmiştir.   The Mask, A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors ve Eraser  Chuck Russell'ın yönettiği filmlerden birkaçıdır. oyuncu kadrosunda WWE Güreşçisi Dwayne Johnson ( Doom, Fast and Furios 5-6-7,G.I. Joe: Retaliation) ,Kelly Hu ( X-Men 2,The Tournament ) ve Michael Clarke Duncan ( The Green Mile,Sin City,Armageddon) oynamaktadır.
 

Konusu : Film The Mummy Returns'ndeki Mathayus adlı karakterin hikayesini işlemektedir. 5.000 yıl önce acımasız savaşçı kral Memnon  her yeri yağmaladı ve büyük bir katliam yaptı. Kendisine karşı gelenleri planlı bir şekilde yok etmektedir. Memnon’un savaşlarının kaybetmemesinin en büyük sebebi geleleceği çok iyi gören bir büyücüdür. Büyücünün öngörüleri sayesinde düşmanlarına ne zaman, nereden ve nasıl saldıracağını biliyordu. Bu yüzden hiçbir savaşı kaybetmemektedir.
Memnon’un acımazsızlığı karşısında sadece birkaç kabile direnebilmiştir. Bu kabileler  onu durdurabilecek tek savaşçı olan Mathayus’tan yardımını istediler. Mathayus öldürme sanatlarında üstün becerilere sahiptir. bir suikastçiler kuşağından gelen  Memnon’un elindeki en tehlikeli araç olan büyücüyü safdışı edebilecek tek güçtü. Böylece Mathayus çok büyük cesaret ve dayanıklılık gerektiren bu savaşın içine girdi. 
 

5. Gods of Egypt - Mısır Tanrıları

Yapım Yılı: 2016
IMDb Puanı: 5,7
Türü: Aksiyon,Macera,Fantastik
Yapım: ABD


film Ekibi: Yönetmenliğini The Crow, I Robot ve Dark City filmlerinin yönetmeni Alex Proyas üstlenmektedir. oyuncu kadrosunda birbirinden ünlü oyuncular bulunmaktadır. Oyuncu kadrosunda Gerald Butler (300,Olympus Has Fallen,Law Abiding Citizen),  Nikolaj Coster-Waldau ( Game of Thrones,Oblivion,Headhunters) , Oscar Ödüllü Geoffrey Rush ( Pirates of the Caribbean Serisi,Shakespeare in Love,Munich), Rufus Sewell ( The Legend of Zorro,The Illusionist,Dark City ) ve Daredevil'in Elektra'sı Elodie Yung bulunmaktadır.

Konusu: Set, karanlığın acımazsız tanrısı, Mısır tahtını devralır. Barışçıl ve varlıklı olanMısır imparatorluğunu kaosun içine sürükler. Birkaç cesur isyancı Set’in karşı cephe almıştır. Sevgilisi tanrı tarafından tutsak edilen genç bir hırsız, Set’i tahtan indirmek ve yenmek için güçlü tanrı Horus’tan yardımını ister.

4. Exodus: Gods and Kings - Exodus: Tanrılar Ve Krallar

Yapım Yılı: 2014
IMDb Puanı: 6,1
Türü: Aksiyon,Macera,Drama
Yapım: ABD,İngiltere


film Ekibi: Filmin yönetmeni yönetmen kategorisinde 3 defa Oscar Ödüllerine aday olan Ridley Scoot'dır. Ridley Scott'ı Alien, The Martian, Gladiator ,Kingdom of Heaven filmlerini büyük beğeniyle izlemiştik.
oyuncu kadrosu usta oyuncularla dolu. Oscar Ödüllü Christian Bale (Batman Serisi,The Fighter ,The Prestige), Joel Edgerton (Black Mass, Warrior, The Gift),John Turturro ( Barton Fink,Transformers Serisi,Miller's Crossing ) , Aaron Paul ( Breaking Bad,Need for Speed ,Triple 9) ,Sigourney Weaver ( Alien Serisi, Avatar, Chappie) ve Oscar Ödüllü Ben Kingsley ( Gandhi,Schindler's List ,Shutter Island)

Konusu: Musa'nın  Firavun Ramses'in şiddetinden kaçmak için, kendisine güvenen 600 bin kişiyle birlikte binbir türlü engeli aşma çabaları ve İsrailoğulları'nı kölelikten kurtarılma hikayesi anlatılmaktadır.

3. The Mummy - Mumya

The Mummy - Mumya

Yapım Yılı: 1999
IMDb Puanı: 7,0
Türü: Aksiyon,Macera,Fantastik
Yapım: ABD


film Ekibi: Filmin yönetmeni Stephen Sommers (Van Helsing,Odd Thomas,G.I. Joe: The Rise of Cobra )' tır. oyuncu kadrosunda Brendan Fraser (Crash,The Quiet American ,Bedazzled ), Oscar Ödüllü Rachel Weisz ( Constantine ,The Fountain, Enemy at the Gates), John Hannah (Four Weddings and a Funeral , Spartacus: Blood and Sand,Spartacus: Gods of the Arena ) bulunmaktadır.


Konusu: Binlerce yıl önce Mısır'da,baş rahip İmhotep  ile firavunun gözdesi Anck Su Namun gizli bir aşk yaşamaktadırlar. Ancak sevgililer yakalandığında cezaları korkunç olur. güzel kadın intihar eder, baş rahip ise İmhotep, Ölüler Şehri Hamunaptra'ya diri diri gömülmeye mahkum edilir. İmhotep infaz edilirken, geri döneceğine yemin etmiştir. Yıl 1923... Amerikalı bir serüvenci olan Rick, bir antik mısır şehrini bulmak isteyen İngilizlerin rehberidir. İki İngiliz kardeşin bir tanesinin tek derdi ulaşmayı hayal ettiği hazinelerken ötekisi bilimsel bir çalışma yapmak üzere bu yolculuğa katılmıştır. Bilmedikleri şey ise binlerce yıl önce bu topraklarda yaşanan olaylardır. Üçlü bilmeden korkunç laneti uyandıracaklardır.

 

2. The Prince of Egypt - Mısır Prensi

The Prince of Egypt - Mısır Prensi

Yapım Yılı:1998
IMDb Puanı: 7,0
Türü: animasyon,Macera
Yapım: ABD
 

film Ekibi: Filmi Val Kilmer ( Heat ,Top Gun,Mindhunters ), Ralph Fiennes (The English Patient,Schindler's List,The Grand Budapest Hotel ),Michelle Pfeiffer (What Lies Beneath,Scarface,Batman Returns) , Oscar Ödüllü Sandra Bullock (Gravity,Crash,Speed ) seslendirmektedir

Konusu: Dünyanın en görkemli imparatorluklarından biri olan Mısır İmparatorluğunun bilinen şahsiyetlerinden biri olan Musa'nın köle olarak başladığı yolculuğunu anlatan Mısır Prensi, Musa'nın imparatorluk için günden güne artan önemini de masaya yatırıyor. Musa, kölelikten prensliğe yükselecektir. Tüm ülke zor zamanlarda bir kurtarıcı olarak onun adını bağıracaktır. Sıfırdan başladığı hayatında gelebileceği en yüksek noktaya ulaşacaktır.

1. Yıldız Geçidi - Stargate

Yıldız Geçidi - Stargate

Yapım Yılı:1994
IMDb Puanı: 7,0
Türü: Aksiyon,Macera,bilim-Kurgu
Yapım: ABD


film Ekibi: Filmin yönetmenliğini Roland Emmerich ( Independence Day, 2012, The Day After Tomorrow) yapmıştır. oyuncu kadrosunu Kurt Russell ( Death Proof,The Thing, The Hateful Eight) , James Spader ( The Blacklist, Avengers: Age of Ultron) ve Djimon Hounsou (Guardians of the Galaxy ,Blood Diamond ,Gladiator) ' dan oluşmaktadır.
 

Konusu: Mısır tarihi uzmanı arkeolog Dr. Daniel Jackson, araştırmaları sırasında çok eski bir geçit bulur. Bu geçit, başka bir gezegene açılmaktadır. Albay O’Neil komutasındaki bir grup askerle birlikte geçitten diğer tarafa geçerler. Eski mısırı andıran bu gezegen, androjen yarı tanrı RA tarafından yönetilmektedir. Acımasız RA’nın eline düşen ekibin, kurtulmak için RA’yı altetmesi gerekecektir.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.