OFPOF

Eşek Oğlu Eşek Demek Sizce de Güzel Bir Şey Değil mi?

-
305
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Eşek Oğlu Eşek Demek Sizce de Güzel Bir Şey Değil mi?
347 izlenme
Ofpofer
-

Kemal Sunal gibi gülmek, onun gibi düşünmek ve eşek oğlu eşek (eşşoleşşek) demek için epeyce bir akıl ve ahlak yoğunluğu gerekir!

Güzelim Kemal Sunal filmlerini on yıllardır seyredip dururuz. Kaç nesil büyüttü, kendine getirdi, toplumsal olayları yüzümüze vurdu o yüce insan. Güldürdü ve hep denildiği gibi gerçekten de düşündürdü. Hep içimizden geleni dışarı vurdu, bizleri anlattı ve sonra da işte aramızdan çekip gitti.  Aslından biliyor musunuz, bizlere çok fazlaydı Kemal abi. Onun o mizahı, ağzına yakışan o küçük küfürleri (ki ben ve benim gibi düşünen milyonlarca kişi onları asla küfür olarak kabul etmez) o kadar anlamlı ve ahlaklıydı ki, bize, bizim milletimize fazlaydı bile.

Kemal’i anlamak için Kemal gibi düşünebilmek gerekiyordu. Onun ruhunu, içini bilmek ve ondan sonra ahkam kesmek lazımdı. Ama bizler sapla samanı hep birbirine karıştıranlar olarak yine bir çuval incirin içine ettik değil mi? Bu konuda üstümüze yoktur dostlar. Kalbimizden geçenleri, doğruyu söyleyenleri hiçbir zaman sevmemişizdir. Adam karşısındakine eşek oğlu eşek diyor ya hani, biz de bip diyoruz bugünlerde, aslında biliyor musunuz abiler, o adam orada ne karşısındakine söylüyor onu, ne de televizyondaki izleyene; Kemal, onu bile bile, bastıra bastıra tüm adreslerine gönderiyor. Geçmiş ve gelecek olan tüm adreslerine.

Kemal Sunal bugün bizlerden kurtulmuş olsa bile, hala üzerinden milyonlarca lira para kazanılan gelmiş geçmiş en değerli sanat üstadıdır bu ülkede. Bir kişi daha gösteremeyiz ki yaptığı bir şey yüzlerce kez seyredilebilsin, ziyaret edilebilsin, yenebilsin, içebilsin vs. O halde bırakalım Kemal’i, bırakalım Sunal’ı, bırakalım nam-ı diğer Şaban’ı da rahat uyusun adamcık. İstediği gibi eşek oğlu eşek desin ya da kendi deyimiyle EŞŞOLEŞŞEK.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık