OFPOF

En Sıradışı 14 Belgesel

-
1.5b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
En Sıradışı 14 Belgesel
1.092 izlenme
Ofpofer
-

Ölmeden önce izlemeniz gereken.Bize göremediğimizi gösteren cinsten 14 sıradışı belgesel

1. Life in a Day

Life in a Day

Life in a Day,kesinlikle ölmeden önce seyretmeniz gereken belgesellerin başında geliyor çünkü tamamen yaşamın içerisinden.192 ülkeden 80.000 video ile dünyanın ilk kitle kaynaklı belgeseli,24 Temmuz 2010 tarihinde dünyanın dört bir yanından insanların yaşamlarında olanları gözler önüne seriyor.Her bir videonun aramızdan insanlar tarafından çekildiği belgesel,üç soru üzerine kurulu: "Neyi seviyoruz? "Neden korkuyoruz?" ve "Şu an cebinde ne var?".90 dakikalık belgesel,24 saatte dünyada ağlanacak ve gülünecek ne çok şey olduğunu kanıtlıyor.

2. The Century of the Self

The Century of the Self

Marka ve hükümetlerin kitleleri kontrol etmek için psikoanalizi nasıl kullandığını öğrenmeye hazır mısınız?

3. Cosmos: A Personal Voyage

Cosmos: A Personal Voyage

Carl Sagan'ın 1978'de başladığı efsanevi belgesel serisi,bir neslin uzayı sevmesini ve sürekli meraklı kalmasını sağladı.

4. Joseph Campbell & the Power of Myth

Joseph Campbell & the Power of Myth

Joseph Campbell,her insanın hayal gücüne ihtiyaç duyduğunu ve bir mit yaratarak gerçek bir kahramana dönüşebileceğini anlatıyor.Çok farklı bir kişisel gelişim serüveni sizi bekliyor.

5. Mon on Wire

Mon on Wire

Çağımızın artistik suçu cambazlığın ustalarından Phillippe Peti ve arkadaşlarının,7 Ağustos 1974'te İkiz Kuleler arasındaki "izinsiz" ip cambazlığı gösterisini nasıl planlayıp uyguladıklarını anlatıyor.

6. Philosophy: A Guide to Happinnes

Philosophy: A Guide to Happinnes

Efsanevi altı filozofu tek tek tanıyıp,en güçlü fikirlerin nasıl hâlâ bugün bile geçerli olduğunu öğreneceksiniz.

7. Deliver Us From Evil

Deliver Us From Evil

Katolik Kilisesi pederlerinden Oliver O'grady,onlarca çocuğa cinsel istismarda bulunmasına rağmen,tanrı ile insanlar arasında bağ kurduğunu söyleyerek uzun süre daha görevine devam etti.Belgeselde,O'grady'nin cinsel istismarda bulunduğu kurbanları ve bizzat O'grady'nin kendisi,bir sosyapatın hastalıklı iç dünyasını kaldırması güç bir şekilde aydınlatılıyor.

8. Collapse

Collapse

İnsanlık artık her şey için petrole,yani siyah elmasa ihtiyaç duyuyor.Günümüz ekonomisinin temel taşı ve batı medeniyetlerini son yüzyılda hızla büyüten de yine bu doğal kaynaktan başkası değil.

9. Compassion and Wisdom: A Guide to the Bodhisattva's Way of Life

Compassion and Wisdom: A Guide to the Bodhisattva's Way of Life

Şefkat ve bilgelik,budist öğretisinin iki ana öğretisi.Bu iki öğretinin önemini budist öğretmenlerden ve bilgelerden dinleyeceksiniz.

10. Iraq In Fragments

Iraq In Fragments

2003 yılında ABD ve Birkeşik Krallık tarafından işgal edilen Irak,şimdi de İŞİD terörü ile boğuşuyor.Peki,Iraklılar'ın hayatında neler olup bitiyor? Hâlâ gülüp,eğlenebiliyorlar mı? Hâlâ hayal kurabiliyorlar mı?

11. Planet Earth

Planet Earth

dünya'ya dair en güzel belgesel serisi olarak gösterilen Planet Earth,beş yılda 40 kamera kullanılarak çekildi.Gezegenin ve ev sahipliği yaptığı hayvanların,insanlar yüzünden nasıl değiştiğini öğreneceksiniz.

12. Man With a Movie Camera

Man With a Movie Camera

Bu sessiz şaheser,1929 yılında Dziga Vertoc tarafından çekildi.Vertov,kameranın çektiği şeylerin hayatın içerisinden olması gerektiğine inanıyordu ve bu inancını Man With a Movie Camera ile sanatlaştırdı.

13. Inside Job

Inside Job

2008 yılında bize "teğet geçen" ekonomik kriz,dev bankaların milyonlarca insanı evsiz barksız ve beş parasız bırakmasıyla sonuçlanmıştı.Peki bu kriz neden yaşandı?İşte bu sorunun pek rahatsız edici yanıtı Inside Job'da.

14. Triumph of the Will

Triumph of the Will

2. dünya Savaşı'nın yaşanmasını mümkün kılan şey propagandaydı.Triumph of the Will,Adolf Hitler'in emri üzerine hazırlandı ve 1934 yılında yayınladı.film,Nazi Partisi'nin en iyi propagandalarından olarak anılıyor.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.