OFPOF

En İyi Film Ödüllü Mavi Bisiklet Aralık Ayında Vizyonda

-
1.4b
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
En İyi Film Ödüllü Mavi Bisiklet Aralık Ayında Vizyonda
1.105 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Mavi Bisiklet, 2016 yapımı yönetmen Ümit Köreken'in senaryosunu yazıp yönettiği ilk uzun metraj filmi.

film, ilk gösterimini 16 Şubat 2016'da Berlin Uluslararası Film Festivali'nde gerçekleştirdi. Film, 53. Uluslararası Antalya Film Festivali'nin Ulusal Uzun Metraj Film kategorisinde En İyi Senaryo, En İyi Yönetmen ve En İyi Film ödüllerini aldı.

Film Afişi

En İyi Film Ödüllü Mavi Bisiklet Aralık Ayında Vizyonda-5u7afux2g1

Film Konusu

Ali, annesi ve kız kardeşi ile birlikte yaşayan, boş zamanlarında bir lastikçide çalışan 13 yaşında bir çocuktur. Ali, lastikçiden kazandığı parasını evin ihtiyaçları için annesine vermektedir. Bahşiş olarak aldığı küçük bir miktarı ise mavi bir bisiklet alabilmek için biriktirmektedir. Ali’nin babası çiftlikte çalıştığı bir gün yaşamını yitirmiştir. Cesedi tren yolunda bulunmuştur. Olayın tek şahidi çiftliğin kâhyası Salim’dir.

Ali’nin platonik aşkı Elif okul başkanıdır. Kahya Salim de kasabaya gelen torunu Hasan’ı okula kaydettirir. Kısa bir süre sonra okul müdürü Elif’in yerine okul başkanlığını Hasan’a verir. Elif’e haksızlık yapıldığını düşünen Ali, mavi bisiklet için biriktirdiği tüm parayı bu yolda harcamaya karar verir. Arkadaşı Yusuf’un da yardımıyla büyük bir kampanya başlatır.

Film Oyuncuları ve Rolleri

Filmde, başrolleri paylaşan çocuk oyuncular Selim Kaya; Ali rolüyle, Eray Kılıçarslan; Yusuf Rolüyle ve Bahriye Arın; Elif rolüyle yer alırken Mustafa Küçükibiş, Burak Vurdumduymaz, Beren Yiğit, Fatih Koca, Mustafa Şimşek, Nursen Çetin Köreken ve Turan Özdemir gibi oyuncularda film kadrosunda.

Vizyon Tarihi

2 Aralık 2016

Fragman

 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık