OFPOF

En İyi 7 Hacker Filmi

-
9.6b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
En İyi 7 Hacker Filmi
5.693 izlenme
Ofpofer
-

Hepimiz merak etmişizdir hackerleri ve bilişimin karanlık dünyasını ama bunların filmlerinin olduğunu biliyor muydunuz?

Evet söylediğim gibi hackerleri hepimiz merak etmişizdir hatta eskiden 'msn patlatmak' tabiri oldukça çok kullanılırdı helede msn hackleyebilen kişiler bizim gözümüzde som altın değerinde gibiydiler neyse size 'bende hacker olucam uleyn' dedirtecek filmler ile baş başa bırakıyorum.

1. Kod Adı Kılıçbalığı

Kod Adı Kılıçbalığı

Shear 1986 senesinde narkotik polisi tarafından iptal edilmiş olan “kılıçbalığı” adlı bir operasyona aktarılan 9.5 milyar dolar parayı bazı şirketler tarafından ele geçirmeyi planlanmaktadır. Bunun için hesapları hacklemeyi düşünen Shear, finli bir bilgisayar korsanı ile anlaşarak işe koyulur…

Tür: Aksiyon, Gerilim, Hacker Filmleri, Suç, Türkçe Dublaj

Yapım: 2001 Amerika - Avustralya

IMDb Puanı: 6.4

2. Hacker-Blackhat

Hacker-Blackhat

Siber suç dünyasının global çapta ele alan film, izinli bir mahkum ile onun Amerikalı ve Çinli ortaklarını merkezine alıyor. Chicago’dan Los Angeles, Hong Kong ve Jakarta’ya kadar uzanan üst düzey bir siber suç ağının karanlık yüzünü beyazperdeye taşıyan film.

Tür: Aksiyon, Gerilim, Hacker Filmleri, Türkçe Dublaj

Yapım: 16.01.2015 - Amerika

IMDb Puanı: 5.8

3. Take Down (Sanal Korsan)

Take Down (Sanal Korsan)

Track Down olarak da bilinen, ünlü bilgisayar korsanı Kevin Mitnick hakkında aynı isimli kitaptan uyarlanan bir filmdir.

Tür: Aksiyon

Yapım:  2000, ABD

IMDb: 6.3

4. Şifreciler (Sneakers)

Şifreciler (Sneakers)

Bir hırsız, bir casus, bir kaçak, bir suçlu, bir şifre kırıcı ve bir piyano öğretmeninden oluşan bir gruptur. Lideri Martin Bishop olan güvenlik sistemleri konusunda uzman gruba CIA’den bir teklif gelir. Grup görevi reddedince teklif bir zorunlu göreve dönüşür aksi durumda Bishop’un kimliği kamuoyuna açıklanacaktır. Yeryüzündeki tüm şifreleri çözecek bir programı ele geçirmiş olduklarını farkeden şifrecileri bir sürpriz daha beklemektedir…

Tür: Komedi

Yapım:  1992, ABD

IMDb: 7.1

5. Hackers

Hackers

Genç bir çocuğun yazdığı virüs programı nedeniyle Amerikan Gizli servisi tarafından tutuklanarak 18 yaşına kadar bilgisayar kullanılmasına yasak konulmasını konu alan bir film.

Tür: Aksiyon ,  Gerilim ,  Suç

Yapım:  1995 - ABD

IMDb: 6.2

6. Matrix (ve Devam Serisi)

Matrix (ve Devam Serisi)

Bir bilgisayar programcısı olan Thomas Anderson aynı zamanda Neo nickname'li çok usta bir "hacker" dır. Ancak siyah takım elbiseli ve gözlüklü adamların yakın takibindedir. Bu takibin nedenini ise karşılaşacağı Morpheus'dan öğrenecektir. Neo, birden kendini Morpheus'un anlattıklarına güvenmek zorunda kaldığı büyük bir komplonun içinde bulacaktır. İçinde yaşadığımızı sandığımız bu dünya tamamiyle aldatıcıdır. Tüm insanlık aslında uzaydan gelen yaratıkların köleleridir. Neo, Trinity ve Morpheus'un da yardımıyla kendilerini bu düzeni yıkmaya adayan bir grubun içine katılır.

Tür: bilim Kurgu, Aksiyon , Gerilim , Macera

Yapım:  1999 - ABD

IMDb: 8.7
 

7. Ben Kimim? (Who Am I)

Ben Kimim? (Who Am I)

Benjamin genç bir bilgisayar dahisidir ve Almanya’da aynı şeylerle uğraşan çevre tarafından tanınmaktadır. Fakat Benjamin sadece Almanya’da değil tüm dünya çapında tanınmayı istemektedir. Benjamin’i bir gün yer altı hacker guruplarından biri aralarına katılması için çağırır ve bu tehlikeli teklifi tabi ki kabul eder. Olaylar buradan sonra başlar…

Tür: Gerilim

Yapım:  2014 - Almanya

IMDb: 7.6
 

Matrix devam filmi olarak; Matrix Reloaded, Matrix Revolutions filmlerinide izlemenizi tavsiye ederiz...


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.