OFPOF

En İyi 20 Romantik Film

-
1.1b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
En İyi 20  Romantik Film
494 izlenme
Ofpofer
-

Tüm zamanların en iyi en romantik filmlerini sizler için listeledik. İşte o filmler...

Oyuncuları, yönetmenleri ve film ekibiyle büyük imzalara atmış tüm zamanların en iyi romantik film listesi.

1. Forrest Gump

Forrest Gump, zeka seviyesi 75 olan bir erkeğin hayatını ele alıyor. Zeka seviyesi nedeni ile devlet okullarına girmekte bile zorlanan Forrest Gump, zamanla akla mantığa uymayan başarılara imza atıyor. 

2. Selvi Boylum Al Yazmalım

Kırgız yazar Cengiz Aytmatov'un ''Kırmızı Eşarp'' adlı romanından uyarlanmıştır. Kamyon şoförü İlyas, İstanbul'dan Asya'nın kaldığı köye gelir. Birbirlerine aşık olup evlenirler ve hikayeleri böyle gelişir. Yıllarca türk halkının en sevdiği filmlerin başında gelen Selvi Boylum Al Yazmalım, 2010 yılında restore edilmiş haliyle yeniden vizyona girdi.

3. Amelie

Paris'te garsonluk yaparak, kendine özgü bir dünyada yaşayan saf, çekingen ve masum bir kızdır Amelie. Amelie hayatı sıkıcı bulduğu için kendisini son derece yalnız hissetmektedir. Evde bulduğu bir kutu ise hayatını değiştirir. Amelie aşık olmuştur.

4. Sil Baştan

Joel Barish'in (Jim Carrey) eski sevgilisi Clementine (Kate Winslet) yaşadıkları iki yıllık ilişkiye dair tüm anılarını gizemli tıbbi bir müdahale ile kafasından sildirir. Bunu öğrenen Joel çok üzülür ve aynı prosedürü kendi üzerinde uygulatmaya karar verir. Olaylar daha da karmaşıklaşır.

5. Titanik

İnsan elinden çıkmış en büyük ve en gösterişli yüzen araç olan Titanic yola koyuldu. Batmaz, sarsılmaz denilen bu büyük lüks yolcu gemisinde yolculuk yapmak, 20. Yüzyılın muhteşem bir rüyasıydı. Ancak bu büyük rüya sadece 4-5 gün serecek ve anısını bir sonraki yüzyıla bile taşıyacak büyüklükte bir kabusa dönüşecekti. Leonardo DiCaprio'nun başrolünde oynadığı ve hepimizin bildiği bu yapıt en iyi filmlerden.

6. Saksı Olmanın Faydaları

Lise öğrencisi Charlie, bir arkadaşına ilk aşkı ile ilgili mektuplar yazar. Amerikan lise hayatına karamsar bir açıdan bakıyor. Uyuşturucu, vahşet ve kalpsiz öğrencilerin oluşturduğu lise hayatında, Charlie hala gelecekten umutlu olmaya devam ediyor.

7. Aşk Ve Gurur

18. yüzyıl sonlarında, sınıf bilincinin hakim olduğu İngiltere'de beş kız kardeş olan Bennet'lar, Elizabeth veya Lizzie, Jane, Lydia, Mary ve Kitty, annelerinin iyi bir koca bulup geleceklerini güvence altına alma hayalleriyle büyütülmüşlerdir. Fakat, neşeli ve zeki bir mizaca sahip olan Elizabeth, kendisine düşkün olan babasının da desteğiyle hayatını daha farklı ve dolu dolu yaşamak için çabalamaktadır.

8. Bir Geyşa'nın Anıları

2. dünya Savaşı’nın öncesinde, meteliksiz bir ailenin çocuk yaştaki kızları, hizmetçi olarak çalışması için geyşa evine gönderilir. Küçük kız bir efsaneye dönüşür ve erkekleri cezbeder.

9. Göl Evi

Hayatında bir değişiklik yapma vaktinin geldiğini hisseden Dr. Kate Forster (SANDRA BULLOCK) stajını tamamladığı yerel İllinois hastanesinden ayrılarak hasta trafiğinin yoğun olduğu Chicago'da bir hastanede çalışmayı kabul etmesiyle başlar tüm hikaye.

10. Beni Unutma

Tyler, kaderin bir oyunu sonucu Ally ile tanıştığı güne kadar kendisini kimsenin anlayamadığını düşünmektedir. aşk aklına gelen en son şey olmasına rağmen, Ally’nin beklenmedik şekilde kendine çok iyi gelmesi ve ondan ilham alıyor olmasıyla ona yavaş yavaş aşık olmaya başlar. Bu aşkla beraber mutluluğu ve hayatındaki anlamı da keşfeder.

11. Melekler Şehri

Hastalarından birini hiç sebep yokken ameliyat masasında kaybeden kalp cerrahı Dr Rice'ın kendine güveni alt üst olmuştur. Los Angeles üzerinde gezinen melek Seth o sırada her ne kadar ölen hastaya yardım için orada bulunsada Maggie'den etkilenir ve onun kendine olan güvenini tekrar kazanmasında yardımcı olmaya karar verir. Ona aşık olur ve işler sarpa sarar.

12. Cesaretin Var Mı Aşka?

Annesi kanser ve ölmek üzere olan Julien Janvier ve göçmenliğin zorluğu ile başa çıkmaya çalışan Sophie Kowalsky arasında özel bir bağ vardır. Bu bağ oynadıkları cesaret oyunu sayesinde güçlenmektedir. Ancak bu oyunla birbirlerine aşık olurlar.

13. 50 İlk Öpücük

Hafızası her gün silinen birine aşık olan bir çocuğun hikayesi. eğlenceli, güzel bir film.
 

14. Başka Dilde Aşk

Onur işitme engelli bir gençtir. Arkadaşının doğum gününde Zeynep ile tanışır ve aşık olur. Bu ilişki kendilerini ve hayatı sorgulayan Zeynep ve Onur için bir sınav olacaktır.

15. Not: Seni Seviyorum

2007 Amerikan yapımı bir filmdir. güzel ve akıllı bir kadın olan Holly'nin eşi Gery ile güzel giden evlilikleri vardır. Ancak Gery'nin beyninde tümör vardır. Gery ölümünden sonra da eşini yalnız bırakmayacaktır.

16. Kasımda Aşk Başkadır

Charlize Theron ve Keanu Reeves'in başrollerini paylaştığı bir romantik-dram filmidir. film, 1968 yılında Herman Raucher tarafından kaleme alınan bir hikâyenin üzerine kuruludur. Sara, Nelson'a Kasım ayı boyunca onunla yaşamasını teklif eder ve olaylar gelişir.

17. Not Defteri

2004 yapımı filmdir. Filmin başrol oyuncuları Ryan Gosling ve Rachel McAdams, 1940'ların başlarında yaşayan, birbirine çok aşık bir çifti canlandırıyor.

18. Umut Işığım

Eski bir tarih öğretmeni olan Pat Salitano (Bradley Cooper), yaşamında değer verdiği her şeyi bir günde yitirmiş bir adamdır. yaşadığı ciddi bir travma sonrası patlar ve ardından mahkeme kararı ile 8 ay rehabilitasyon merkezinde tedavi görür. Bir yemekte, aile dostu Tiffany ile karşılaşan Pat, genç kadınla eski eşine ulaşmak amacıyla yakınlaşır. Bir ''İyilik'' karşılığı Pat'e yardım teklif eden Tiffany, her ikisi içinde umut ışığı olacak yeni bir kapı açacaktır... 

19. Aşk Tesadüfleri Sever

Belçim Bilgin ve Mehmet Günsur'un oynadığı 2010 yapımı film. Özgür ve deniz'in tesadüflerle dolu hayatları, aşkları anlatılmakta. Oldukça etkileyici.

20. İncir Reçeli

30'lu yaşlardaki Metin, televizyon showları için skeç yazarak hayatını sürdürmektedir. Gittiği barda Duygu ile karşılaşırlar ve birbirlerine aşık olurlar. Ancak her şey kolay olmayacaktır.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık