OFPOF

En İyi 10 Pixar Filmi

-
596
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
En İyi 10 Pixar Filmi
208 izlenme
Ofpofer
-

Pixar şirketi, yarattığı hayal dünyaları ve CGI animasyon teknolojilerine getirdiği yeni boyutlarla adından çok söz ettiriyor.

1. Bir Böceğin Yaşamı

Bir Böceğin Yaşamı

1998 yapımı bu animasyon filmde Flik adlı karıncanın, kolonisine saldıran çekirgelere karşı verdiği mücadele anlatılmaktadır. Fakat Flik’in bütün bulabildiği sirkte çalışan böceklerdir. Bir böceğin yaşamı birbirinden renkli karakterleri ve müthiş görselleriyle hala zevkle izlenen animasyon filmlerden biridir.

2. Sevimli Canavarlar

Sevimli Canavarlar

sevimli canavarlar, canavarlar şehri Monstropolis’te küçük çocukları korkutmak için kurulmuş bir şirketi konu almaktadır. Monstropolis şehrinin tüm güç kaynağı, küçük çocukların korkularıdır ve çocuklar bu şehirde hastalıklı olarak görülmektedir. Günün birinde şirketin önemli çalışanlarından biri olan Sulley, yanlışlıkla şehire Boo isminde küçük bir kız çocuğu getirir. Diğer çocukların aksine Boo, Sulley’den korkmamaktadır ve beraber çok iyi bir arkadaşlık kurarlar. Fakat Sulley kuralları ihlal etmiştir ve başı derde girer. Bu muhteşem animasyonun en önemli üç karakteri Sulley, Mike Wazowski ve Randall Boggs; Pixar tarihinin en unutulmaz karakterlerinden olmuştur.

3. Yukarı Bak

Yukarı Bak

2009 yapımı bu filmde Carl Fredricksen adlı bir ihtiyar, rahmetli karısının hayalini gerçekleştirmeye karar verir ve evine binlerce balon bağlayarak Güney Amerika’ya yolculuğa çıkar. Yol arkadaşları ise konuşan bir köpek ve tombul yaramaz bir çocuktur. Akabinde olaylar gelişir…

4. İnanılmaz Aile

İnanılmaz Aile

Eski bir süper kahraman, artık sıradan bir işte çalışmaktadır ve sıradan bir hayatı vardır. Fakat suçlularla mücadele ettiği eski günlerini özlemektedir. Her biri süper kahraman olan bu aile, sonunda özlemini çektiği hayata geri kavuşur ve heyecanlı bir macera başlar.

5. Oyuncak Hikayesi 3

Oyuncak Hikayesi 3

Oyuncak hikayesi serisinin, belki de pixar filmlerin en hüzünlü hikayesidir. İlk iki filmdeki oyuncaklar, artık büyümüş ve üniversiteye gitmek üzere olan sahipleri Andy tarafından oynanmamaktadırlar. Kendilerine yeni bir yuva ararken, Sunnyside Day kreşine bağışlanırlar. Fakat bu kreş tahmin edildiği gibi bir yer değildir. Oyuncak hikayesi 2 ile arasında 11 yıl bulunan bu film, teknolojik olarak da farkını hissettiriyor.

6. Wall-E

Wall-E

Wall-E, tamamen çöplüğe dönmüş olan dünyayı temizleyen yalnız bir robottur. İnsanlar dünyayı terketmiş ve uzay üssünde yaşamaya başlamışlardır. “Eve” adlı bir robot dünyaya gelir ve Wall-E ona aşık olur. Eve’i takip eden Wall-E uzay üssüne girer ve başını belaya sokar. Sıradan bir animasyondan öte olan Wall-E, görebileceğiniz en iyi görsellere sahip muhteşem bir bilimkurgudur. Çok az diyalog bulunan film, çocuklardan çok yetişkinlerin ilgisini çekmiştir.

7. Ratatouille

Ratatouille

İnsanlara yemekler hazırlayan bir şef aşçı olmayı düşünen bir farenin hikayesinin anlatıldığı bu film 2007 yapımıdır. Bir farenin yaşamını insansı davranışlar ve konuşmalarla betimlemek yerine, daha realistik ve keskin bir biçimde anlatan film hala beğeniyle izlenmektedir.

8. Oyuncak Hikayesi 2

Oyuncak Hikayesi 2

İlk filmdeki oyuncaklar, zorla alıkoyulan ve yabancı bir ülkeye gönderilmek üzere olan arkadaşları Woody’yi kurtarmaya çalışmaktadır. Oyuncakların birbirlerine ve insanlara karşı duydukları sevgi, arkadaşlık ve sempatinin yoğun bir şekilde hissedildiği film; hemen insanı içine çekiyor. Özellikle çocukların mutlaka izlemesi gereken önemli bir pixar animasyonudur.

9. Kayıp Balık Nemo

Kayıp Balık Nemo

Belkide pixar tarihinin en güzel hikayesi olan bu filmde, bir palyaço balığı insanlar tarafından yakalanan oğlunu aramaktadır. Okyanusun bütün güzelliklerini birebir yansıtan görsel efektler, hikayeyi daha etkileyici hale getirmektedir. İçindeki hem komik sahneler, hem de hüzünlü sahnelerle her yaştan insanın beğenisini kazanmış, müthiş bir animasyondur.

10. Oyuncak Hikayesi

Oyuncak Hikayesi

Andy’ye doğum gününde Buzz Lightyear adlı bir oyuncak hediye edilmiştir. Eski oyuncağı kovboy Woody ise bu yeni oyuncağı kıskanmaktadır. Kıskançlık ve nefretle başlayıp dostluğa dönüşen Buzz ve Woody’nin hikayesi, dramatik ve komik sahneler barındırmaktadır. Türünü ilk örneklerinden olan film, animasyon dünyasının en önemli eserlerindendir.

11. Bonus:Arabalar

Bonus:Arabalar

Lightning McQueen adlı yarış arabası, yanlışlıkla Radiator Springs adlı bir kasabaya gider ve enteresan olaylarla karşılaşır. Arkadaşlığı ve beraber yarıştığı eski dostlarının önemi anlar. Hikayenin anlatım tarzı ve yaratılan atmosferle empati kurmanızı sağlayan animasyon, araba meraklısı olmasanız da ilginizi çekebilecek niteliktedir.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.