OFPOF

En Etkileyici 15 Efsane Korku Filmi

-
3.6b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
En Etkileyici 15 Efsane Korku Filmi
2.445 izlenme
Ofpofer
-

İzledikten sonra bir süre unutamadığımız, rüyalarımıza giren ve korku deyince akla ilk gelen, en etkileyici 15 korku filmi.

Bizi etkisinde bırakan uyumamıza izin vermeyen ve izledikten sonra en korkunç senaryoları beynimize işleyen filmler vardır. Bu filmler bizi korkutmasına rağmen aslında hayal dünyamızın derinliklerine ulaşmamızı ve kendi korkunç dünyamızı keşfetmemizi sağlar. Kendimizi bambaşka yerlerde bambaşka boyutlarda keşfetmemizi sağlar bu filmler. En iyi tabirle aklımızdan hiç çıkmayan korku filmi deyince aklımıza ilk gelen filmler vardır. Aklımıza öyle yerleşmişlerdir ki adını duyunca bile irkiliriz. O filmler neler gelin bakalım.

1. Elm Sokağı Kabusu (A Nightmare On Elm Street)

Elm Sokağı Kabusu (A Nightmare On Elm Street)
Filmin ilk yapım tarihi 1984. ABD yapımı film. Freddy adında bir adamın rüyalara girerek insanları öldürmesini konu alır. Rüyada ölen insanlar gerçek hayatta da ölürler.

2. Testere (Saw)

Testere (Saw)
İlk bölümü 2004'te yayınlanan filmin ana konusu insanlara hayatlarının ne kadar değerli olduğunu anlatmaya çalışan ve bunu da korkunç oyunlarla gösteren bir adamın hikayesi.

3. 13. Cuma (13. Friday)

13. Cuma (13. Friday)
İlk yapımı 1980'de çevrilen filmin konusu ölü bir adamın dirilerek elinde kılıcı ile genelde kamp yapan gençleri tek tek öldürmesidir.

4. Cadılar Bayramı (Halloween)

Cadılar Bayramı (Halloween)
İlk bölümü 1978'de çıkan filmin ana konusu Michael Myers adında bir gencin ailesini öldürmesiyle başlar ve öldürme dürtüsü hiç durmaz. Her cadılar bayramında ortaya çıkıp insanları öldürmeye devam eder.

5. Garez (Grudge)

Garez (Grudge)
İlk yapımı 2004'te çekilen bu filmin konusu ise bir evde ölen ailenin lanetlenmesi ve ruhlarının gelip orada yaşayan insanları öldürerek laneti diğerlerine de bulaştırmaya çalışmasıdır.

6. Korku Kapanı (Wrong Turn)

Korku Kapanı (Wrong Turn)
Serinin ilk bölümü 2003 yılında çekilmiştir. Bir grup gencin bir araya gelerek bir ormanda bulunmalarıyla başlar ve ormandaki üç insan yiyen karakterle yaşadıkları savaşı anlatır.

7. Chucky

Chucky
İlk filmi 1998 yılında çıkan filmin konusu kendisini bir kara büyüyle oyuncak bebeğin içine hapseden seri bir katilin bulduğu ilk bedene geçme girişimleridir.

8. Ölülerin Şafağı (Dawn Of The Dead)

Ölülerin Şafağı (Dawn Of The Dead)
İlk bölümü 2004'te çekilen bir zombi filmidir. Bir grup insanın bir alışveriş merkezine sığınarak zombilerden kaçmalarıyla başlar fakat zombiler neredeyse tüm dünyayı işgal etmiştir bile.

9. Yaratıklar (Alliens)

Yaratıklar (Alliens)
Serüvenin ilk bölümü 1979 yılında ortaya çıkmıştır.Başka bir gezegende bulunan bir grup için arayışa çıkan insanların orada buldukları bir yumurtayla başlar herşey ve bir şekilde bu dünyaya taşınır ve macera başlar.

10. Teksas Katliamı (The Texas Chaınsaw Massacre)

Teksas Katliamı (The Texas Chaınsaw Massacre)
Serinin ilk bölümü 1974 yılında ortaya çıkmıştır. Bir grup gencin yoldan geçerken yaptıkları bir kaza sonucu başalarına bela açmalarını ve şerif ve arkadaşlarının korkunç olaylarına tanık olup bir sonraki kurban kim oyunu oynamalarıyla başlar.

11. Şeytanın Ölüsü (Evıl Dead)

Şeytanın Ölüsü (Evıl Dead)
İlk bölümü 1981'de çekilen üçlemenin ana konusu tatil için kulübeye giden birkaç kişinin orada bir kitap bulup kitaptaki sözleri söylemeleriyle başlar ve şeytanı uyandırırlar. Şeytan ise insanların bedebnlerini ele geçirmeye başlar.

12. Tepenin Gözleri (The Hılls Have Eyes)

Tepenin Gözleri (The Hılls Have Eyes)
İlk yapımı 1977'de çıkan filmin konusu yolculuk etmek isteyen geniş bir ailenin yolda kalmasıyla başlar. Bir tepede kalan aile mutasyona uğramış insan görünümlü yaratıklarla karşılaşırlar ve bunlarla mücadele etmeye çalışırlar.

13. Halka (The Ring)

Halka (The Ring)
1998 yapımı olan Halka filminin başlangıcı bir kaseti izleyen insanlara yedi gün içinde öleceksin mesajı gelmesi ve insanların yedi gün içinde Samara adlı kötü bir ruh tarafından öldürülmesi.

14. Aynalar (Mirrors)

Aynalar (Mirrors)
2008 yapımı filmin konusu bir yangının ardından geriye sadece birkaç aynanın kalması ve bu aynaların içinde gizemli ruhların dolaşıp insanları tehdit etmesini konu alır.

15. IT (O)

IT (O)
1990 yapımı film Stephen King'in kaleminden çıkan bir konudur. Konusu küçük bir kasabadaki olağanüstü bir gücün palyaço kılığına girerek insanların korkularıyla oynamasını konu alır.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.