OFPOF

En Az Bir Kere İzlemeniz Gereken 30 Film

-
1.8b
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
En Az Bir Kere İzlemeniz Gereken 30 Film
1.433 izlenme
-

Film sektöründe çığır açan yapıtlar, geçmişten bugüne çekilmiş en efsane filmler.

1. Yıldız savaşları (1977)

Yıldız savaşları (1977)
Tarla bağ bahçe işlerinde çalışan luke amcası ve teyzesine bağımlı bir hayat sürmektedir. Jedi olmak isteyen lukeye amcası engel olmaktadır. Şeytani imparatorlardan biri galaksiyi ele geçirip ölüm yıldızları isimli gezegenleri perle perişan edecek güçde bir gemi yaptırıyor. KArşı tarafda ise orenses leia direnişçilerin lideri görevini üstlenmiş ve geminin planlarını ele geçirmiştir.

2. Solaris (1972)

Solaris (1972)
ünlü bilimkurgu yazarı Stanislaw Lem'in kitabından uyarlanmış olan Solaris'te, araştırma yapılan bir gezegendeki, bir çeşit zeka barındırdığı bilinen, fakat açıklanamayan olaylar yüzünden çok gizli tutulan Solaris Okyanusu görevi anlatılıyor. uzay üssündeki üç bilim adamının başına açıklanamayan olayların gelmesiyle birlikte, filmimizin ana karakteri, görevi devamı hakkında karar vermek üzere Solaris Okyanusu üzerindeki üsse gönderilir. İstasyonda hayat durmuş gibidir ve hayatta kalan iki bilim adamı da çok gizemli ve ketum davranmaktadır. Üste, yedi yıl önce ölmüş olan karısıyla karşılaşmasıyla birlikte, bu yabancı zekanın doğasını anlamaya başlar.

3. Beşinci element (1997)

Beşinci element (1997)
23. yüzyılda New York. dünya yok olmanın eşiğindedir. Her 5000 yılda bir geri dönerek yaşamı yok etmeye çalışan şeytani güç, bir gezegen biçiminde hızla dünyaya yaklaşmaktadır. Tek kurtuluş beşinci güç olarak adlandırılan, kimsenin ne olduğunu bilmediği elementin dünyaya ulaşmasıdır.
Bunu başaracak tek kişi eski bir asker olan taksi şoförü Korben Dallas'dır. Ancak onun ilgilenmesi gereken mükemmel güzellikte bir yaratık vardır.

4. Yerçekimi (2013)

Yerçekimi (2013)
Ryan, alanında iyi, çalışkan ve zeki bir tıp mühendisidir. Matt ise son göreviyle birlikte emekli olacak karizmatik ve işinde usta bir astronottur. Ryan bu astronot ile bir mekikte uzay boşluğundadır. Yapılması gereken bazı işler halledilirken hiç beklenmedik bir felaket baş gösterir. Uzaydan gelen bazı cisimler mekiğe çarpar ve kullanılamaz hale getirir. Mekik paramparça olmuş bir halde uzayda süzülüyordur. Artık yeryüzüyle iletişim kuracak hiç bir alet çalışmıyordur. Uzayın soğuk ve sessiz mekanında asılı halde kalmışlardır. Artık korkmaya ve titremeye başlamışlardır. Çünkü nefes aldıkları oksijen tüplerinin kullanma ömrü bitmek üzeredir. Tanklar boşalıyordur. Bu garip durumda bu çift nasıl bir yol izleyerek dünyaya ulaşacaklardır?

5. İçerdeki adam (2006)

İçerdeki adam (2006)
Çok zeki bir banka soyguncusu olan Dalton Russel, iyi bir dedektif olan Keith Frazier ve güzel ve güçlü bir borsa brokerı olan Madeliene White çözümü bulunamayan bir bulmacanın en önemli parçalarını oluşturmaktadır. Fakat her parça aslında dışarıdan göründüğü gibi midir? Akıl oyunlarıyla dolu bu filmde, sadakat ve davranışlar her an sınanmaktadır.

6. Sicario (2015)

Sicario (2015)
Meksika’da, “Sicario” tetikçi anlamına gelir. ABD ve Meksika arasında uzanan kanunsuz sınır bölgesinde, idealist bir FBI ajanı, yükselen uyuşturucu trafiğine karşı savaş açmak için, hükümetin kurduğu özel bir hareket timine katılır. Şüpheli bir geçmişe sahip, gizemli biri tarafından yönetilen ekipte bulunan Kate , hayatta kalabilmek için her şeyi sorgulamaya başlar…
Yönetmenliğini “Prisoners” filmiyle tanıdığımız Denis Villeneuve’nin yaptığı aksiyon filminin başrollerinde ise, Emily Blunt, Benicio Del Toro ve Josh Brolin gibi başarılı isimler yer alıyor.

7. Görevimiz tehlike (1996)

Görevimiz tehlike (1996)
Cruise, casus Ethan Hunt rolünde bir gizli ajan olarak, takımındaki ölümleri araştırıyor. Hükümet suikastçılarindan kaçarak CIA’in en sağlam kasalarını kırarak, kurşun gibi bir hızlı trenin çatısına tutunarak Hunt, takipçilerinden bir adım önde kalabilmek ve şok edici gerçeğe bir adım daha yakın olabilmek için yanan bir füze gibi koşuyor.

8. Karanlık operasyon (2012)

Karanlık operasyon (2012)
merika’nın yakın dönemde şahit olduğu en büyük vahşet olan 11 Eylül  ikiz kuleler saldırısını Afganistan kökenli El-Kaide üstlenmiştir. Tabi bu da Amerikan halkı üzerinde bir islami-fobi karşıtlığı yaratmıştır. Bu kanlı vahşeti El-Kaide terör örgütü lideri Usame Bin Laden planlamıştır. Amerika halkında desteğini arkasına aldıktan sonra başta Afganistan olmak üzere birçok Ortadoğu ülkesine savaş ilan etmiştir. Özellikle baş düşman olan Usame Bin Laden’i yakalamak için Amerika’nın yapamayacağı hiçbir yoktur.

9. Kızgın boğa (1980)

Kızgın boğa (1980)
 Bu, Raging Bull efsanesinin hikayesidir...

Kızgın Boğa'da ringlerin en acımasız boksörü olan Jake La Motta'nın gerçek hayatı anlatılıyor. Robert De Niro her an patlamaya hazır kontrolsüz La Motta'yı canlandırırken oyuncuğunun sınırlarını zorluyor. 
 

10. Efsanenin doğuşu (2015)

Efsanenin doğuşu (2015)
Kimsesiz Adonis bir yetimhanede günlerini geçiren, aslında iyi bir çocuk olmasına rağmen kavgacılığı ile tanınan bir yetimdir. Bir gün babasını tanıdığını söyleyen bir kadın onu ziyarete gelir ve kendisini yetimhaneden çıkartmak istediğini söyler. Babasının resmi nikahlı ama artık dul eşi olan bu kadın Mary anne Creed'dir; Adonis'in babası ise efsanevi boksör Apollo Creed'den başkası değildir! Üvey annesinin himayesinde gayet iyi bir yaşama kavuşan Adonis, önündeki tüm iyi yaşam fırsatlarına rağmen tek bir arzu ile yanıp tutuşmaktadır; babası gibi boksör olmak! Kendisine karşı gelenlere inat babasının en yakın arkadaşı ve rakibi olan Rocky Balboa'nın kapısını çalar.

11. Sıkıysa yakala (2002)

Sıkıysa yakala (2002)
FBI ajanları iz sürerek olağanüstü yetenekleri olan genç bir dolandırıcıyı yakalamaya çalışır. Pilot, doktor, savcı vekili kimliklerine bürünerek, 26 ülkede dolandırıcılığa karışan zor bir lokma vardır karşılarında.

12. James bond: QUANTUM OF SOLACE (2008)

James bond: QUANTUM OF SOLACE (2008)
İşle özel hayatta yaşanmış olan ihaneti birbirine karıştırmamak pek de kolay değildir. Vesper, 007’nin sevdiği kadındır ve onun tarafınca aldatılmıştır. Fakat elinde bir son görev vardır ve bu görevi yerine getirirken meseleleri kişisel boyuta çıkarmadan profesyonelce hareket etmesi gerekmektedir. Gerçeğin peşinde sorgulamadayken Bond, Mr. White’ı sorguya çekecek ve Vesper’a şantaj yapanı bulmak isteyecektir. Fakat olayın altında karışık bir şebeke işi yatmaktadır. Sitemizden 720p seçeneği ile James Bond 007 Quantum of Solace HD izleyebilirsiniz. Sitemizdeki Quantum of Solace film izleyicilerine iyi seyirler dileriz.

13. Blackhat-Hacker (2015)

Blackhat-Hacker (2015)
Dünyada hızla artan siber suçlara ayrıntılı olarak değinen film, izinde bir mahkum olan Nicholas Hathaway ile onun Amerikan ve Çin bağlantılarını çembere alıyor. Polisler Amerika’da, Hong Kong’da ve dünyanın çok değişik yerlerinde bu siber korsanları kovalayacaktır. İlgi çekici bir konuya sahip olan filmin zengin oyuncu kadrosunda Chris Hemsworth, Viola Davis, Tang Wei ve Wang Leehom yer alıyor. 

14. Güneş imparatorluğu (1987)

Güneş imparatorluğu (1987)
Jim Graham, ailesiyle birlikte Şanghay’da iyi koşullarda bir yaşam sürmektedir. Fakat İkinci dünya Savaşı’nın bütün dünyayı saran ateşinden Şanghay da kurtulamaz ve Japonya tarafından işgal edilir. İşgal sonucu değişen bütün hayatlar gibi, Jim ve ailesi için de herşey altüst olur. anne ve babasından koparılarak Japonya’daki bir toplama kampına götürülen Jim, sahip olduğu müthiş hayal gücüyle yaşadığı korkunç ortamı, bir maceranın parçası haline getirmeye çalışır ama koşulların sertliği, Jim’in hayal gücünün bile başa çıkamayacağı kadar keskindir. 

15. Tron efsanesi (2010)

Tron efsanesi (2010)
Tron Efsanesi daha öncesinde beyaz perdede gördüklerimizin hiçbirine benzememekte olan bir dijital dünyada kurulmuş 3D ileri teknoloji macerası. Sam Flynn (Garrett Hedlund), Kevin Flynn’in 27 yaşındaki teknoloji meraklısı oğlu (Jeff Bridges), babasının ortadan kaybolma durumunu araştırır ve kendisini babasının 25 senedir yaşamış olduğu Tron’un dijital dünyasında bulmaktadır. Kevin’in sadık ve sırdaşı Quorra’yla beraber (Olivia Wilde), baba, oğul çok fazla gelişmiş ve son derece tehlikeli bir hale gelmiş, görsel açıdan dudak uçuklatmakta olan sanal alemde bir ölüm kalım yolculuğuna çıkmaktadır. 

16. Muhteşem gatsby (2013)

Muhteşem gatsby (2013)
Yazar olma basamaklarından tek tek adıma atan Nick Carraway 1920’li yıllarda eğlence hayatının gözde konumuna yükselmiş olan şehir, yani New York’a gelir. Kendi Amerikan rüyasının peşindeyken tesadüfen milyoner Jay Gatsby ve onun çevresinde yolları kesişecektir. Carraway’nin alkolün su gibi aktığı, göz kamaştırıcı partilerle tanışması fazla zaman almayacaktır. Diğer bir yandan bu büyülü Amerikan rüyasının çöküşüne de az bir zaman kalmıştır. Dışarıdan görkemli görünen bu hayatı gizlemeye çalıştığı gerçekler gün yüzüne çıkacaktır.

17. Pan'ın labirenti (2006)

Pan'ın labirenti (2006)
Pan’ın Labirenti filmi 1944 yılında İspanyada 10 yaşındaki Ofelia, hamile annesi ile beraber üvey annesi Yüzbaşı Vidal'ın ormanın içerisinde asilerle savaştığı karargahına taşınmak zorunda kalır. Bu durumdan hiç hoşnut olmayan Ofelia, evin arka bahçesinde esrarengiz bir labirent keşfeder. Labirentin içerisinde yaşayan Pan adındaki yaratık küçük kızın tüm yaşamını değiştirecektir.

18. Kahraman (2002)

Kahraman (2002)
Hiro Hamada üstün zekasının yanında özel bir robot tasarımcısıdır, ancak kötü kişilerin oluşturduğu suç çetesinin tam merkezinde birden bire kendini bulur. İleri teknolojiye sahip özel bir cihaz ile San Fransokyo şehrini yıkmaya başlayan kötü adamları durdurabilmek için yakın dostlarını bir araya toplayarak büyük bir işe girişeceklerdir. Bu mücadelede tüm kahraman dostlar bir araya gelecek ve el birliğiyle kötülüğe karşı mücadele edeceklerdir. Bu 6 kahramandan kısaca bahsetmek gerekirse, özel güçlerinin farkına varan robot ustası Hiro Hamada’yı, Hiro’ya yardım etmek için sürekli çabalayan kardeşi Tadashi’yi, iki kardeşe çok benzeyen, ve sürekli macera peşinde koşan arkadaşları GoGo Tamaga’yı, düzenli ve tatlı Wasabi No-Ginger’ı, kimya konusunda kendini geliştiren Honey Lemon’ı ve fanatik Fred’den hep birlikte el ele vereceklerdir.

19. Cabaret

Cabaret
İspanyol yapım Cabaret Desire filminin başrollerin de Toni Fontana, Sofia Prada, Saskia Condal yer alıyor. Dikkat filmde yer alan açık sahnelerden için +18 yaş sınırı vardır. Aile ile izlenilmesi tavsiye edilmez.

20. Knight of Cups (2015)

Knight of Cups (2015)
Rick aslında mutlu bir hayat sürmesine karşın, gerçek ve hayatının aşkını aramaktadır. Bir süre bu çabayla yaşamını sürdüren oyuncumuz aslında hiç beklemediği bir anda bu dileğinin gerçekleşebileceğini görüyor. Kendisinin aşkı bulduğunu düşündüğü günlerde, aşık oldugu kadının başkası tarafından da sevildiğini öğrenince tereddüt ve korku içerisine giren oyuncumuz bu durumla baş etmeye calısıyor. aşk’a olan inancı, yaşama dair enerjisi ve mükemmel iradesiyle sonuna kadar bu ilişkiyi hakeden Rick acaba sonunda başarılı olacak mı ? Yoksa bu yolun sonu hüsranlamı bitecek ?

21. Terminatör (1984)

Terminatör (1984)
 Skynet adı verilen bir yapay zeka ürünü ile karşısında savaş vermeye çalışan direnişciler arasındaki yaşam mücadelesini izleyeceğiz. Skynet ürünü olan terminatörün görevi direnişcilerin başı olan jonh un annesini öldürmektir. Direnişciler daha önce terminatörlerden birini zamanda yolculuk yaptırmayı başarmışlardır.

22. Kara sövalye (2008)

Kara sövalye (2008)
Şehrin sokaklarını suç dalgası sarınca batman da suçla mücadelede daha fazla savaş vermeye başlar. Ama ortaya eskidende ortalığı mahvetmiş olan joker çıkar. Yine şehir kaos halini alacaktır.

23. Macbeth (2015)

Macbeth (2015)
 11. Yüzyıl İskoçya’sında Kral Duncan’ın ordusunda general olarak görev yapan Macbeth, asilere karşı çok önemli bir savaş kazanmıştır. Savaştan hemen sonra karşılaştığı üç kahin kendisine kral olacağını söylerler. Bu kehaneti aklından çıkaramayan Macbeth, hırslı eşinin de yönlendirmesiyle Kral Duncan’ı öldürür ve tahta geçer. Fakat Macbeth bununla yetinmeyecektir. Eline geçen güçle gitgide yalnızlaşan ve en yakın dostlarından bile şüphelenecek kadar paranoyaklaşan yeni Kral, kendisine engel gördüğü herkesi ortadan kaldırmaya kararlıdır.

24. İhtiyarlara Yer Yok (2008)

İhtiyarlara Yer Yok (2008)
Llewellyn Moss geyik avında olduğu bir gün, Meksika yakınlarında bir uyuşturucu pazarlığının bol kanlı sonuyla karşılaşır. Sadece parayı alıp giden Moss yaralı olan birine su vermek amacıyla geceyarısı olay yerine döner, ancak bu niyeti başını derde sokacak ve Anton Chigurh ile tanışmasına neden olacaktır

25. Azap yolu (2002)

Azap yolu (2002)
Kiralık katil olan bir baba ile oğulun intikam öyküsünü anlatıyor. Büyük Buhran’dan sonra 1931 yılında yaşanan filmde paralı atil olarak geçimini sağlayan Michael Sullivan (Tom Hanks) yaptığı bu kötü işin oğlu tarafından anlaşılmasının ardından oğlunuda yanına çırak olarak almasıyla başlıyor

26. Gece yarısı sokakta tek başına bir kız (2014)

Gece yarısı sokakta tek başına bir kız (2014)
Gece Yarısı Sokakta Tek Başına Bir kız bizi hayalî yeraltı kenti Bad City’nin karanlık ve tenha köşelerine davet ediyor. Ölümsüzlüğünün keyfini çıkaran Kız bu terkedilmiş kentin kasvetli sokaklarında gezinmekte, av peşinde koşmaktadır. Drakula kostümlü Arash’la karşılaşması romantik kıpırtılar başlatacaktır. Büyüleyici siyah-beyaz görüntülerin ve psikedelik müziklerin eşliğinde muhteşem bir soundtrack ile uzun süre akıllara kazınması muhtemel atmosferik ve distopik bir dünyanın kapıları açılır.

27. James bond Skyfall

James bond Skyfall
Bond’un M’e karşı sadakati sınanacaktır, çünkü M geçmişiyle yüzleşmeye başlar. MI6 saldırıya uğrayınca, kişisel bedeli ne olursa olsun 007’nin tehdidi bulup yok etmesi gerekecektir. 

28. Makinist (2004)

Makinist (2004)
Trevor Reznik (Christian Bale) isimli bir makine operatörü uyuma yeteneğini kaybetmektedir. Ancak bu sıradan bir uykusuzluk sendromu değildir. Aşırı yorgunluk ve uykusuzlukdan dolayı fiziksel sağlığı ve akli dengesi bozulmaya başlayacaktır. Yanında çalışanlar en başta görünüşündeki tuhaflıktan dolayı ondan korkmaya başlayacak ama dükkanda onun da karışmış olduğu bir kaza sonucunda adamlardan biri kolunu kaybedince adamları karşısına almış olur. Yaşanan bu kazadan dolayı Trevor’ı suçlayacaklardır. Artık hem kendisi hem de diğerleri için bir engel haline gelmiştir ve adamların tek isteği Trevor’ın gitmesi olacaktır. Çalışanların onun işten atılması için komplo kurmaya başlamalarını farkedince Trevor’ın suçluluk duygusu zamanla şüphe ve paranoyaya dönüşecek, acaba daha kötüsünü mü beklemelidir? Önce evinde gizli notlar bulacaktır. Tüm bu esrarengizlikler, Trevor’ı delirtmek için kurulmuş bir entrikanın parçaları mıdır? Yoksa her şeyin sebebi aşırı uykusuzluk ve yorgunluk mudur? Olup bitenleri anlayabilmek için meydana gelen tuhaf olayları araştırmaya başlayan Trevor’ın hayatı uykusuz bir kabusa dönmeye başlayacak ve daha fazla öğrendikçe aslında daha azını bilmiş olmayı tercih edecektir

29. Denizin şarkısı (2014)

Denizin şarkısı (2014)
Saoirse ve Ben denizin ortasında bir ada babalarıyla beraber yaşayan iki kardeştir. Ben , birgün kız kardeşi Saoirse’nin deniz perisi olduğunu ve doğaüstü güçleri olduğunu farkeder. Bu güçleriyle büyülü tüm varlıkları serbest bırakma gücüne sahiptir. Şimdi iki kardeş korkularını bir kenara bırakıp iyi olan büyülü varlıkları kurtarmak için cadıyla mücadeleye girişeceklerdir.

30. Zoraki kral

Zoraki kral
Babası 5.George’un ölümü ardından, ‘Bertie’ lakaplı Albert Frederick Arthur George, tarihin bildiği adıyla Kral George VI, mecburen Krallık makamını devralır. Zira, ağabeyi Edward, Amerikalı Wallis Simpson ile beraber olmak için tahttan feragat etmiştir. Fakat yeni kralın aşması gereken ciddi bir hitabet problemi vardır: Albert, İngiliz halkına konuşmak yapmak için çocukluğundan beri başına dert olan kekemeliği yenmek zorundadır. Bu noktada Albert’i halkına ve Kraliyet makamına hazırlamak için Avustralyalı, ‘çılgın’ konuşma terapisti Lionel Logue devreye girer

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.