OFPOF

Emre Yeksan’ın İlk Uzun Metrajlı Filmi: Körfez

-
284
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Emre Yeksan’ın İlk Uzun Metrajlı Filmi: Körfez
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Yıllar sonra geri döndüğü İzmir’de yeni bir dünyayı keşfe dalan filmin ana karakteri Selim’in büyülü şehirdeki yolculuğunu anlatan film: Körfez

Süt, Unutma Beni İstanbul ve Sesime Gel gibi uluslararası festivallerde gösterilmiş olan filmlerde yapımcılık yapmış olan Emre Yeksan'ın ilk uzun metraj denemesi olan filmin senaryosunu yönetmenle birlikte kendi kuşağının en önemli yazarlarından Ahmet Büke üstleniyor. Karadayı ve Analar ve Anneler dizilerinden tanıdığımız Ulaş Tuna Astepe başrolü üstlenirken, filmin kadrosunda Ahmet Melih Yılmaz, Serpil Gül, Müfit Kayacan, Cem Zeynel Kılıç, Damla Ardal ve Merve Dizdar gibi isimler yer alacak. Filmin görüntü yönetmenliğini Jakub Giza, sanat yönetmenliğini Serdar Yılmaz üstleniyor.

film Afişi

Emre Yeksan’ın İlk Uzun Metrajlı Filmi: Körfez-oi38ro8rpw

Film Konusu

Acılı bir boşanmanın ve işsizliğin neden olduğu sefaletin ardından 30’lu yaşlarının ortasındaki Selim, İzmir’deki üst orta sınıf ailesinin yanına geri taşınır. Ne ailesiyle ne de eski arkadaşlarıyla tekrar bir araya gelmekten pek hoşnut değildir. Selim, pek hatırlayamasa da onun askerlik arkadaşı olduğunu iddia eden aylak Cihat’la vakit geçirmeye başlar. Denizden gelen kötü bir koku şehri ve apartmanlarını iyice sarınca Selim, Cihat ve arkadaşlarının yardımıyla yeni bir dünyanın imkânlarını keşfe atılır. Film İzmir’i Alsancak’tan Karşıyaka’ya, Göztepe’den Çiğli’ye, Bayraklı’dan Kadifekale’ye kadar, sokak sokak arşınlıyor. İstanbul’dan geri dönüşün hikâyesini İzmir’in sokaklarında Selim’le beraber anlatıyor.

Film Oyuncuları

Ulaş Tuna Astepe başrolü üstlenirken, filmin kadrosunda Ahmet Melih Yılmaz, Serpil Gül, Müfit Kayacan, Cem Zeynel Kılıç, Damla Ardal ve Merve Dizdar gibi isimler yer alıyor.

Vizyon Tarihi

24 Kasım 2017

Fragman


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık