OFPOF

Emir Kusturica'nın İzlemekten Usanmayacağınız 6 Filmi

-
1.2b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Emir Kusturica'nın İzlemekten Usanmayacağınız 6 Filmi
931 izlenme
Ofpofer
-

Balkan sinemasının duayeni Emir Kusturica'nın güldürürken hüzne boğan, zekasını sonuna kadar hissedeceğiniz filmler

1. Çingeneler Zamanı - Time of The Gypsies

Çingeneler Zamanı - Time of The Gypsies

Çingenece çekilen ilk film özelliğini taşıyan film; 1988 yılında yapılmıştır. Cannes Film Festivali En İyi Yönetmen Ödülü'ne layık görülen filmin müzikleri Goran Bregović tarafından yapılmıştır. Film; dram türünde çekilmiş, insanlığın tüm çıplaklığını göz önüne seren, her izlediğinizde yeni bir bakış açısı katan bir özelliğe sahip. türk sinemasının gözdelerinden.

2. Arizona Rüyası - Arizona Dream

Arizona Rüyası - Arizona Dream

1992 yılında çekilen film başrolünde, ününe bu filmle kavuşan Johnny Depp'i ağırlamaktadır. Filmin müzikleri ayrı bir keyif sunmaktadır ve yine Goran Bregović imzası vardır. Sürrealizmin etkisini taşıyan film, ironik mesajlarla süslenmiş, zamanına damgasını vurmuştur.

3. Yeraltı - Underground

Yeraltı - Underground

Yapım yılı 1995 yılıdır. Duşan Kovacevic'in senaryosunu yazdığı filmin müzikleri Goran Bregović tarafından yapılmıştır. Yönetmene Cannes 'da 2. Palmiyesini kazandıran, ustaca kurgulanmış, acımasız gerçekleri, yine Kusturica'nın eğlenceli diliyle sentezleyen, izlemeyenlere neden daha önce izlemedim dedirtecek güzel bir yapım.

4. Ak Kedi Kara Kedi - Black Cat White Cat

Ak Kedi Kara Kedi - Black Cat White Cat

Venedik film Festivali'nde "En İyi Yönetmen" ödülünü alan film 1998 yapımıdır. Romantik Komedi türünde çekilmiştir. aşk ve mutluluk arayışına çıkan sıradan insanların sıra dışı hayatlarını konu alan film, baba oğul ilişkisi çerçevesinde işlenmiştir.

5. Bir Mucizedir Yaşamak- Life is a Miracle

Bir Mucizedir Yaşamak- Life is a Miracle

Senaryosunu Emir Kusturica, Ranko Bozic'in yazdığı film, 2004 yılında yapılmıştır. Film dram türünde çekilmiş olsa da bünyesinde müzikal, savaş ve Komedi türünün de baskın izlerini taşır. Hayatın bize neler sunacağını bilmediğimizi ve aslında beklentilerimizin olmamasına üzülmememiz gerektiğini hatırlatan,  bir cuma akşamını sinema gecesi yapmamıza davet eden bir film.

6. Bana Söz Ver - Promise Me This

Bana Söz Ver - Promise Me This

Samimi, sıcak, eğlenceyi dozunda tutan, 2007 yılında çekilen film; Kusturica'nın diğer filmlerine göre farklı olsa da izlemesi çok keyiflidir.

7. Çingeneler Zamanı - Avela dom za vesanje

Galeriyi gezinirken fonda çalmasını öneririm. Filmin soundrack özelliğini taşıyan şarkı, filmin hüzünlü bir anını renklendirmiştir.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.