OFPOF

Efsaneleşecek Olan Türk Romantik Filmlerimiz

-
1.0b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Efsaneleşecek Olan Türk Romantik Filmlerimiz
725 izlenme
Ofpofer
-

Ağlanmaması mümkün olmayan romantik filmleri sizin için derledik. Niyetimiz ağlatmak değil depresyonlu gecelere yoldaş vermektir

1. - Senden Bana Kalan

- Senden Bana Kalan

Aslında Kore filmi olan '' Bir Milyonerin İlk Aşkı'' filminin uyarlamasıdır. Ve hem filmin atmosferi, hasta olan kızımızın yaşadığı aşk bizi ağlatırken filmin finalinde çıldırmamak elde değil. Masallar mutlu sonla biterken bu filmin sonu ağlama krizi ile sinir krizini bir arada yaşatıyor

2. - Efsane Yapım ''Aşk Tesadüfleri Sever''

- Efsane Yapım ''Aşk Tesadüfleri Sever''

Bu filmden sonra bende tesadüfi bir karşılaşmayla büyük bir aşk yaşasam hevesine kapılıyor insan. Psikolojiyi eline alan yapıtlar zaten efsaneleşmeyi hakediyor. Asıl ölümsüz aşkı bu filmin yaşattığını düşünüyorum. Mehmet Günsür'un ise rol almasıyla efsaneleşmeyecek bir filmin olabileceğini düşünmek delilik olsa gerek. Ve yine mutsuz son, aşıklardan biri ölüyor.

3. - Sadece Sen

- Sadece Sen

Yine bir Kore uyarlaması olan filmimiz malesef gişeden beklentileri boş çıkarmıştır. Ama gönüllerde gişe rekorları kırdığına eminim. Aşkı hakkını vererek anlatan bir filmdi. Gözleri görmeyen kızımızın gönül gözü o aşık adamı gözleri açıldıktan sonra bile bulup görebildi.

4. - Unutursam Fısılda

- Unutursam Fısılda

Bir gün uyandınız ve her gün geçmişinize yolculuk ediyorsunuz ve o ettiğiniz yolculukta oynadığınız her kare ''kestik!'' sesi geldiğinde hafızanızdan ebediyen siliniyor. Ne şöhretin ne paran kalıyor unutulmayacak olan tek şey belki yaşadığın aşk.

5. - Ya Sonra

- Ya Sonra

Özcan Denizin başrolünü oynadığı ve soluksuz izlenebilecek filmlerinden biri burada ne kelam etsek azdır diyorum ve susuyorum.

6. -Su ve Ateş

-Su ve Ateş

Daha fragmanlarıyla kasıp kavurdu ve dört gözle beklendi. Vizyona girdiğindeyse beklenen oldu ve dillerden düşmedi. Aşkın bedelinin ne kadar ağır olduğunu gözümüze çakarcasına vurguladılar ve ağlamaktan şişen gözlerle filmin sonunu getirdi herkez.

7. - Bana Adını Sor

- Bana Adını Sor

Bu filmin hakkını yiyenler olduysa büyük vebal diyorum. Sevdiğin adam başkasıyla evleniyor, sonra parkinson hastalığına yakalanıyor ve sen eşi terketmesin diye uğraşıyorsun ve kadın dayanamıyor ve terkediyor. Sonunda aşkına kavuşuyorsun ama elinde can veriyor ve geriye çocuklarınız kalıyor. Böylesine bir romantik dramı izlemek işkence, empati kurmaksa ayrı bir işkence. Ağlamadan bitirmekse filmi olanaksız.

8. - İncir Reçeli

- İncir Reçeli

Anlatılmaya ne hacet adını söylesen filmin gözler anlatır zaten. Türkiye'nin gönlünü fethetmiş filmlerden en nadidesi. İncir reçeli satışlarını bile artırdı.

9. - Bir Küçük Eylül Meselesi

- Bir Küçük Eylül Meselesi

Hafızanı kaybediyorsun ve yaşadığın aşka yolculuk yapıyorsun. Kendi kendinin peşindesin ve bulduğunda senin yüzünden ölen bir adamla karşılaşıyorsun. 

10. - Aşk Sana Benzer

- Aşk Sana Benzer

Yine mi mutsuz son? Of! Yine başkarakterimiz ve en aşığı ölür genelde. Sonsuza kadar eksik yaşadılar diye değişmeli o söz. Sonsuza kadar mutlu yaşamak imkansız diye bağıran bir film ve kumsaldaki ayak izlerini gördüğünüz an aynaya bakın gözyaşlarınız sel olmuş.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.