OFPOF

Efsane Olacak Bir Bilim Kurgu Filmi Geliyor: Arrival

-
1.4b
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Efsane Olacak Bir Bilim Kurgu Filmi Geliyor: Arrival
1.266 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Arrival, galasını gerçekleştirdiği Venedik Uluslararası Film Festivali'nde eleştirmenlerden olumlu yorumlar aldı. Kasım'da vizyonda...

Filmin başrollerine Superman'in sevgilisi Louis Lane rolünde boy gösteren Amy Adams ve Marvel'ın Hawkeye'ı Jeremy Renner'ı yerleştiren Arrival filminin yönetmen koltuğunda Sicario'nun yönetmeni Denis Villeneuve oturuyor. Filmin senaryosunu ise Elm Sokağında Kabus ve Son Durak 5'in senaryolarına imzasını atan Eric Heisserer yazıyor. Filmin kadrosunda Michael Stuhlbarg, Tzi Ma, Mark O’Brien ve Forest Whitaker da yer alıyor. 

Temel çekimler 7 Haziran 2015'de Montréal, Québec'de başladı. film Paramount Pictures tarafından IMAX olarak 11 Kasım 2016'da yayınlanmak üzere zamanlandı. Film galasını 1 Eylül 2016'da Venedik Uluslararası Film Festivali'nde gerçekleştirdi. Film ayrıca Toronto Uluslararası Film Festivali'nde de sahnelenecek. Arrival galasını gerçekleştirdiği Venedik Uluslararası Film Festivali'nde eleştirmenlerden olumlu yorumlar aldı. 38 incelemenin değerlendirildiği eleştiri topluluğu sitesi Rotten Tomatoes'ta %100'lük bir yüzde yakaladı ve 10 üzerinden 8.6 puan aldı. 16 incelemenin değerlendirildiği Metacritic'te 100 üzerinden 80 puan alarak "genel olarak olumlu yorumlar alan film" statüsüyle listelendi.

Film Konusu

Film, ordu dilbilimcisi Dr. Louise Banks'in hikayesini anlatıyor. Bir uzay gemisi dünyaya iniş yapınca dünya adeta sarsılır. Amaçlarının ne olduğu bilinmeyen uzaylılarla iletişim kurmanın yolları aranmaya başlar. Uzaylılarla iletişim kurması için ordu dilbilimcisi Dr. Louise Banks çağrılır. Doktora yardımcı olması için de fizikçi Ian Donnelly seçilir. İkilinin artık en önemli görevi uzaylıların barışçıl mı yoksa istilacı mı olduğunu belirleyebilmektir. Bu süreçte bir diğer zorluk da ordunun ısrarcı bir şekilde saldırı yanlısı olması olacaktır...

Film Oyuncuları ve Rolleri

Başrollari paylaşan ikiliden Amy Adams; ordu dilbilimcisi Dr. Louise Banks rolünü, Jeremy Ranner ise fizikçi ve matematikçi Ian Donnely rolünü canlandırıyor. Forest Whitaker; kıdemli ABD ordusu albayı Weber rolünü, Michael Stuhlbarg; Ajan Halpern rolünü, Tzi Ma; General Shang rolünü ve Mark O'Brien; Kaptan Marks rolünü oynuyor.

Vizyon Tarihi

11 Kasım 2016

Fragman:


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık