OFPOF

Efsane Ekip Geri Dönüyor: Onur Ünlü'den ''Sen Aydınlatırsın Geceyi''

-
1.0b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Efsane Ekip Geri Dönüyor: Onur Ünlü'den ''Sen Aydınlatırsın Geceyi''
1.276 izlenme
Ofpofer
-

Onur Ünlü'nün hem yazıp hemde yönettiği, ince mesajların bol olduğu ve üzerine günlerce düşünülecek bir film.

Onur ünlü tarafından türk Sinemasına kazandırılan en iyi filmlerden biri olan ''Sen Aydınlatırsın Geceyi'' filmini hala izlemediysen çok şey kaçırıyorsun bizden söylemesi.

1. Bir Onur Ünlü Filmidir

Bir Onur Ünlü Filmidir

Sen Aydınlatırsın Geceyi, Onur ünlü tarafından senaryosunu yazılan ve yönettilen ve 2013'te gösterime giren bir filmdir.

2. Fantastik ve Absürd İçeriklerle Dolu

Fantastik ve Absürd İçeriklerle Dolu

Bu zamana kadar yaptığı her projede farklı şeylere imza atan Onur ünlü, karşımıza siyah beyaz görüntüler içeren son derece fantastik ve absürd öğeler içeren bir film çıkardı.

3. Ödülü Bol Film

Ödülü Bol Film

32. İstanbul film Festivali
Altın Lale (en iyi film), En iyi senaryo (Onur ünlü),  En iyi kurgu (Emre Boyraz) ve FIPRESCI ödüllerine sahiptir.
46. sinema Yazarları Derneği Ödülleri
En İyi Senaryo - Onur Ünlü
44th IFFI 2013 Awards
Juri Özel Ödülü

4. Oyuncu Kadrosu

Oyuncu Kadrosu

oyuncu kadrosunda Leyla ile Mecnun ve Şubat Dizisi'nden tanıdığımız isimler var. Oyuncular: Ali AtayDemet EvgarDamla SönmezEzgi MolaDerya AlaboraErcan KesalAhmet Mümtaz TaylanAyşenil ŞamlıoğluNadir SarıbacakCengiz BozkurtSerkan KeskinTansu Biçer.

5. Filmin Konusu

Filmin Konusu

film, karekterlerinin tamamının süper güçlere sahip olduğu bir aşk hikayesini konu alır. Herkesin birbirini tanıdığı Akhisar'da babası ile beraber bir berber dükkanında çalışan Cemal'in üzerinden gelişen olaylar filmde ana temadır. Fimde kasabada yaşayan bazı insanların herkese sıradan gelen doğaüstü güçlere sahip olması ve herkesin her şeyi bildiği halde hayatlarına normal şekilde devam etmeleri üzerine kurulu bir senaryo yer alır.

6. Filmin Hikayesi

Filmin Hikayesi

Sen Aydınlatırsın Geceyi”, bazı olağanüstü özellikleri olan kasabalıların olağan sıkıntılarını, endişe ve dertlerini enfes güzellikteki görüntüler, uyumlu ve etkili müzikler eşliğinde, olgun ve akıcı bir sinema dili ile anlatmaktadır. Göğünde iki güneş, üç tane dolunayı olan bu farklı kasabada, duvarların arkasını görebilen Cemal’in hayattan bir beklentisi kalmamış, üstüne çöken sıkıntıyla baş etmeye çalışırken sevdiği kadında, nesneleri parmağıyla oynatabilen Yasemin’de kendine bir çıkış yolu arar. Fakat zamanı durdurabilen Defne bir süre sonra işlerin karışmasına sebep olacak, Yasemin’in ölümsüz patronu ise Cemal’in endişelerini gidermeye çalışan görünmez ilkokul öğretmeninin tavsiyelerini boşa çıkartacak şeyler yapacaktır.

7. İzlendiğine Pişman Etmeyen Bir Yapıt

İzlendiğine Pişman Etmeyen Bir Yapıt

Her ne kadar sürreal kalıp gerçekliklerin aşılmış olduğu ve kendi gerçekçi evrenini yaratan orjinal bir yapım gibi gözükse de cesaretini Leyla ile Mecnun'un masalsı gerçekliğinden alan bu yapıttın izlenmesi gereken filmler listesinde yer alması aşikardır.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.