OFPOF

Dünya Turu Yapmak İçin İlham Kaynağı 8 Film

-
784
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Dünya Turu Yapmak İçin İlham Kaynağı 8 Film
766 izlenme
Ofpofer
-

Hemen herkesin hayalidir belki de dünyayı gezmek. İlham bekleyenler, aşık olup gitmek isteyeceğiniz şehirler bu filmlerde.

1. Motorcycle Diaries (Motosiklet Günlüğü)

Motorcycle Diaries (Motosiklet Günlüğü)
Filmde Genç Ernesto "Che" Guevara ve arkadaşı Alberto Granado Güney Amerika'yı dolaşıyor. Güney Amerika dışında Arjantin, Peru, Şili, Kolombiya, Venezuela ve Küba'da güzellikleri gözler önüne seriyor.

2. Slumdog Millionaire (Milyoner)

Slumdog Millionaire (Milyoner)
Genç Jamal'in enteresan milyoner olma hikayesinin anlatıldığı filmde Hindistan'ın Agra ve Mumbai şehirlerinden bolca görüntüler var.

3. İnto the Wild (Özgürlük Yolu)

İnto the Wild (Özgürlük Yolu)
Yaşanmış bir hikayeye dayanan film, üniversiteden mezun olan gencin parasını ve eşyalarını redderek yabani hayata dönüşünü anlatıyor. Film boyunca Alaska, Kaliforniya, Oregon, Washington, Georgia, Arizona, Nevada ve Güney Dakota'dan manzaralar görmek mümkün.

4. Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği)

Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği)
J. R. R. Tolkien romanından uyarlanan, "Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği" hobbitler ve karanlık lordları ile dolu bir fantezi dünyasını anlatır. Filmi izlerken Yeni Zelanda'nın mükemmelliğini görmek istemeden duramazsınız.

5. Manhattan

Manhattan
Woody Allen'ın klasikleşmiş filmi Manhattan, karısından boşanmış bir senaristin çevresinde geçer. Manhattan'ın güzelliklerini yaşatan filmi izledikten sonra hemen gidip görmek istemek çok olağan görünüyor.

6. Amélie

Amélie
Paris'te yaşayan genç kadın Amelie'nin sevimli hikayesinin anlatıldığı filmde Fransa ile beraber Almanya ve Köln'den muhteşem manzaralar da sunuluyor.

7. L'Auberge Espagnole (İspanyol Pansiyonu)

L'Auberge Espagnole (İspanyol Pansiyonu)
Filmde üniversitelerin Erasmus programıyla İspanya'da bir pansiyonda biraraya gelen farklı ülke ve milletlerden öğrencilerin durum hikayesi anlatılıyor. Elbette hikaye, İspanya'nın gezilip görülesi güzellikleriyle taçlanıyor.

8. Midnight in Paris (Paris'te Gece Yarısı)

Midnight in Paris (Paris'te Gece Yarısı)
Woody Allen bu filminde Paris'e gelen Amerikalı nişanlı çiftin küçük gezi planının eğlenceli bir Avrupa seyahatine dönmesini anlatıyor. Paris'in adım adım keyfini çıkartan filmde Versay ve Giverny manzaralarını da çokça görmek mümkün. 

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.