OFPOF

Dünden bugüne Hızlı ve Öfkeli serisi

-
113
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Dünden bugüne Hızlı ve Öfkeli serisi
796 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Hız, aksiyon ve heyecan duygusu bağımlılık yaratıyor olmalı. Beğenildikçe devamı çekilen Hızlı ve Öfkeli serisinde 7. filme kadar gelindi.

Sevilen filmlerin devamının çekilmesi çok yaygın bir uygulama. Örneğin Hızlı ve Öfkeli’nin 2001’de başlayan serüveni 2014’de 7. filme ulaştı.

Hızlı ve Öfkeli - The Fast And The Furious

İlk Hızlı ve Öfkeli (Fast and the Furious) filmi, başrollerinde Vin Diesel ve “Er Ryan’ı kurtarmak” filminden hatırlayacağınız Paul Walker da bulunduğu bir aksiyondu. film dişe dokunur bir gişe başarısı elde edince, hızlarını alamayan yapımcılar devam filmlerine karar verdiler.

Filmde Dominic Toretto (Vin Diesel) liderliğindeki bir grup gencin Los Angeles sokaklarında gece yaptığı araba yarışları konu ediliyordu. İşin içine hırsızlık ve aşk gibi bileşenler de giriyor, aksiyonlar birbirini kovalıyordu.

Dünden bugüne Hızlı ve Öfkeli serisi-1

Daha Hızlı Daha Öfkeli - 2 Fast 2 Furious

2. filmde ilk filmin yorgunluğuyla yarışlardan uzaklaşan kahramanlarımızın, sonunda asfaltın büyüsüne kapılarak yine yarışlara daldıklarına şahit oluruz. Toretto’nu kötü sicili yüzünden yine işin içine polis girer. Polis girince çeteler boş durur mu onlar da aksiyona dahil olur.

Dünden bugüne Hızlı ve Öfkeli serisi-2

Hızlı ve Öfkeli: Tokyo Yarışı - The Fast and the Furious: Tokyo Drift

3. film “Tokyo Yarışı” temalı. Kahramanlar bu filme özgü olarak, değişmiştir. Sean Boswell adlı bir gencin Tokyo’da yaşadığı yarışlı maceralara şahit oluruz bu filmde.

Dünden bugüne Hızlı ve Öfkeli serisi-3

Hızlı ve Öfkeli 4 - Fast and Furious

4. film ise Dominic Torento’nun Dominik Cumhuriyetinde yakıt tankerleri kaçırmasıyla başlıyor. Yeni bir ekip kurmuş olan Torrento, bu soygunla haliyle yine peşine polisi takmıştır. İşin içine bu kez FBI, kara para tacirleri ve Meksika sınırını geçme klişesi de karışır. 

Dünden bugüne Hızlı ve Öfkeli serisi-4

Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu - Fast and Furious 5: Rio Heist

Seride 5. filmin adı “Rio Soygunu”. Dominic ve dostları Brian ve Mia 100 milyon dolarlık bir soygun yapmaya karar verirler. Tabi federaller peşlerini bırakırsa.

Dünden bugüne Hızlı ve Öfkeli serisi-5

Hızlı ve Öfkeli 6 - Fast and Furious 6

6’ya geldiğimizde, aslında soygunu gerçekleştirmiş va parayı bulmuş olan ekibimiz, içlerindeki maceracı ruhun çağrılarına yine kulak kabartırlar. Tabii aradıkları dert olsun, bulmakta hiç zorlanmazlar.

Dünden bugüne Hızlı ve Öfkeli serisi-6

Hızlı ve Öfkeli 7 - Fast and Furious 7

Serinin 7. ve şimdilik son filminde kahramanlarımız Amerika’ya kesin dönüş kararı almışlardır. Fakat onlar kaçsa da eski hesaplar peşlerini bırakmaz ve aksiyon devam eder. Filmin 8.'sinin de çekileceği yönünde dedikodular ise çoktan medyada dolaşır durumda.

Dünden bugüne Hızlı ve Öfkeli serisi-7

Bonus : Bugüne kadar ki tüm Hızlı ve Öfkeli serilerinin fragmanlarını aşağıdaki tek videodan seyredebilirsiniz.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık