OFPOF

Dram ve Komediyi Muhteşem Şekilde Harmanlayan Film: Toni Erdmann

-
66
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Dram ve Komediyi Muhteşem Şekilde Harmanlayan Film: Toni Erdmann
321 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Maren Ade’nin yazıp yönettiği filmin başrollerini Peter Simonischek ve Sandra Hüller gibi Avusturya sinemasının tanınmış isimler paylaşıyor.

Toni Erdmann, Maren Ade tarafından yazıp yönetilen 2016 yılı yapımı Alman Komedi drama filmi. film 2016 Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye için yarıştı ve FIPRESCI ödülünü kazandı. Winfried karakteri üstünkörü olarak yönetmen Ade'nin babasından uyarlanmış. Ade filmi kurgularken Toni Clifton karakterini canlandırmış komedyen Andy Kaufman'dan da etkilenmiş.

Film Afişi

Dram ve Komediyi Muhteşem Şekilde Harmanlayan Film: Toni Erdmann-vd4vfka9bz

Film Konusu

Maren Ade’nin Cannes’da olay yaratan filmi Toni Erdmann, her anı sürprizlerle dolu, baştan sona delişmen ve izleyicinin son derece karmaşık ama bir o kadar da yoğun tepkilerle tanık olduğu bir sinema mucizesi. Winfried ya da “Toni Erdmann”, takma dişleriyle kapitalist dünyanın asık suratlılığına savaş açmış bir tür anarşist. Kızı Ines’i bu dünyanın pençesinden kurtarmaya çalışmak uğruna elinden geleni ardına koymayacağı da belli. Ines ailesinden uzakta, uluslararası bir firmanın Romanya şubesinde önemli bir pozisyonda çalışmakta ve gerçek bir işkolik. Winfried ansızın ziyaretine gelince Ines bir süre direnecek ama düzene ne kadar ait olmak istiyorsa, Winfried de ona o kadar engel olacaktır. baba habersizce yurtdışındaki kızını ziyarete gider. Kızının neşesini kaybettiğine inanır ve ona sürekli sürprizler ve şakalarla yaklaşmaya çalışır.

Film Oyuncuları ve Rolleri

Winfried Conradi / Toni Erdmann rolünü Peter Simonischek, Ines rolünü Sandra Hüller ve Henneberg rolünü Michael Wittenborn canlandırıyor.

Vizyon Tarihi

3 Şubat 2017

Fragman


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık