OFPOF

Donkarkız Tahliyesi (Dunkirk)

-
808
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Donkarkız Tahliyesi (Dunkirk)
607 izlenme
Ofpofer
-

Hitler'in Hermann Goring'in aklına uyarak zırhlı tümenlere dur emri verip, tahliyeyi resmen seyrettiği savaş.

Donkarkız Tahliyesi sonucunda 225 bin İngiliz ve Kanadalı, 120 bin Fransız askeri olmak üzere 345 bin asker, ölüm çemberinden kurtarılmıştır. Ama buna bedel olarak Tank, cephane ve tüfekler Almanlara terk edilmiştir. Yine de bu mücadeleden Almanlar yenik çıkmıştır çünkü şayet tahliye imkanı olmasaydı ve bu askerler ele geçirilseydi bundan sonraki İngiltere savaşında sahilleri koruyacak asker olmazdı ve Almanlar belki de Denizaslanı Harekatını gerçekleştirebilirdi. İngilizlerin morali düşük olsa da kurtulma umudu ile çarpıştıkları için, Almanlar da zaferde Luftwaffe'nin payını arttırmak için orduları ile fazla zorlamada bulunmayınca tahliye gerçekleşti. Ayrıca kurtulan bu birlikler 1944 Overlord Harekâtı ile yeniden Almanlarla çatışma içerisine girecektir.

1. Ve Filmi Geliyor

Christopher Nolan'ın 2017 tarihinde çıkacak filmi şimdiden dünyada büyük yankı uyandırdı. Başrollerinde Tom Hardy, Cillian Murphy, Miranda Nolan'ın oynadığı dev yapım sinema severler tarafından büyük merak ve heyecanla bekleniyor. 

2. Müzik;

Müzik;

2016'nın ilk gününde Hans Zimmer'ın filmin bestelerini yapacağı açıklandı. Bu çalışma Alman besteci ile Nolan arasındaki 2005'deki Batman Başlıyor filmindeki ilk işbirliğinden beri 6. işbirliği oldu.

3. Yapım;

Yapım;

Warner Brothers, Eylül 2015'de beğenilen yönetmen Christopher Nolan'ın yeni filminin 21 Temmuz 2017'de yayınlanacağını açıkladı

4. Warner Bros Stüdyolarının başkanı Greg Silverman;

Warner Bros Stüdyolarının başkanı Greg Silverman;

"Biz yaptığı filmlerle birçok başarı elde etmiş yönetmen Christopher Nolan ile işbirliğimizin devam edeceği için heyecanlıyız. Dunkirk heyecanlı ve güçlü bir hikaye ve biz Chris, Emma ve diğer oyuncuları büyük sahnede görmek için heyecanlıyız'' dedi.

5. Set Fotoğrafları

Set Fotoğrafları

6.

Donkarkız Tahliyesi (Dunkirk)

7.

Donkarkız Tahliyesi (Dunkirk)

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.
Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.