OFPOF

Dizideki Lakaplarıyla Ön Plana Çıkan 7 Karakter

-
805
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Dizideki Lakaplarıyla Ön Plana Çıkan 7 Karakter
593 izlenme
Ofpofer
-

Bazen dizilerin, başrolde olmasada bir kaç karakter için izlendiği olmuştur, işte o karakterlerden bazılarını sizin için derledik.

Türkiye'de bazen diziden çok dizideki karakterler lakaplarıyla ön plana çıkmakta. Diziden çok karakterin konuşulduğu hatta Dizi ismi yerine o karakterin lakabı ile anıldığı bile olmaktadır. Örnek verecek olursak "bu akşam Kurtalar Vadisi var" yerine "bu akşam Polat var" cümlesi daha çok kullanılmakta. Eminim sizinde sırf o karakter için izlediğiniz diziler vardır. Derlediğimiz bu karakterler arasında sizinde favori oyuncularınızdan olduğundan şüphemiz yok.

1. Çakır - (Kurtlar Vadisi)

Çakır - (Kurtlar Vadisi)
Kurtlar Vadisi dizisi ilk yayınlanmaya başladığından beri en çok sevilen hatta öldüğünde ise bir çok Dizi severin artık diziyi o olmayacağı için izlemekten vazgeçtiği bir karakterdir. 

2. Kuşçu - Deli Yürek

Kuşçu - Deli Yürek
Kuşçu bir çok hayranın hatırlayacağı ve unutmayacağı karakterlerden birtanesidir. Yusuf Miroğlu'nun her akşam soluğu yanında aldığı , öğütler dinlediği yalnız yaşayan söyledikleriyle insanı düşündüren bir karakter.

3. Kirli - Ekmek Teknesi

Kirli - Ekmek Teknesi
Ekmek Teknesi dizisini hatırlamayan yoktur. Her yanıyla seyirciyi kendine bağlayan ve sevilen dizilerden birtanesiydi. Dizide en çok anılan  Kadir Çöpdemir'in canlandırdığı karakter "Kirli" tiplemesiydi. 

4. Ramiz Dayı - Ezel

Ramiz Dayı - Ezel
Ramiz dayı diziyi hiç izlememiş olsamda Ramiz Dayı karakterini biliyorum. Tuncel Kurtiz tarafından canlandırılmıştır. Verdiği nasihatler ön plana çıkmıştır. Özellikle her nasihatının  sonuna eklediği "yeğen" ile daha başka bir hava katmıştır sözlerine. O zaman hatırlayalım Ramiz Dayımızı. "Hesap görmek hesap vermekten zordur yeğen"

5. İsmail Abi - Leyla ile Mecnun

İsmail Abi - Leyla ile Mecnun
İsmail abiyi unutursak kalbimiz kurusun. Leyla ile Mecnun dizisinin en sevilen karakterlerinden biridir. "Benim dedelerim hep ....." diye başlar laflarına. Hüzünlü bir geçmişi vardır. Güldürürken ağlatır anlattıklarıyla, çocukça masum bir yüreği vardır.
"O gemi bir gün gelecek Mecnun" cümlesiyle hatırlanır daima.

6. Memoli - YIlan Hikayesi

Memoli - YIlan Hikayesi
Yılan Hikayesi dendiğinde de hatırlanır fakat Memoli derseniz herkes tereddüt etmeden hatırlar diziyi. Genç polisimiz jöleli saçlarıyla bilinir. Dizinin başından sonuna kadar "Kral" isimli karakterin peşinde koşar.

7. Gaffur - Avrupa Yakası

Gaffur - Avrupa Yakası
Avrupa Yakası dizisinin bir çok karakter geldi geçti fakat halk tarafından en çok sevilen ve fenomen haline gelenlerden biri Peker Açıkalın'ın canlandırdığı Gaffur tiplemesi oldu. Çizgili pijaması ve ağzından düşmeyen "Kankaaa, beni sevmiyormusunn" cümlesi ile çok sevildi.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.