OFPOF

Dizi karakterlerini neden severiz?

-
100
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Dizi karakterlerini neden severiz?
4.516 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Bağımlılık yapan diziler, karakterlerini bize sevdirerek onları düşünmemize ve duygudaşlık yapmamızı sağlarlar.

Televizyon dünyası birçok yönüyle hayatımıza giriyor ve bizleri etkiliyor. Şovlar, yarışmalar, sinemalar ve diziler... Bir şov programını izledikten sonra diğer bölümünü izlemek için bir hafta beklemeye gerek duymayız belki ama bir diziye başladıktan sonra diğer bölümde ne olduğunu merak edip dururuz. Dizi karakterlerinden önce bizi etkileyen konusu olur. Konunun işlenişinde. "Merakta bırakma işini" senaristler çok da güzel becerirler. Konusuyla dikkatimizi çeken dizi, karakterleriyle bizi içine çekmeye başlar.

Sevdiğimiz dizi karakterleri hayatımızdan bir parça bulundurur. Bizimle aynı duyguyu yaşadığını düşündüğümüz andan itibaren kendimizi o karakterin yerine koymaya başlarız ve o karakteri severiz. Fakat dizi karakterleri ne kadar gerçekçi olursa dizi o kadar sevilmemeye başlar.

Dizi karakterlerini neden severiz?-1

Gerçek karakterlerle beraber yaşıyoruz ve üstüne bu karakterleri tıpatıp izlemek istemeyiz yada belgeselleri izler, araştırmaları inceleriz. Bu nedenle; kendinizden bir parça bulduğumuz bu karakterler, bizim yapamadığımız şeyleri yaparlar, olağan üstü olaylar yaşarlar, inanılmaz rastlantılara maruz kalırlar ve buna benzer durumlar sonucu gerçekte yaşayamadığımız olayları yaşıyormuş gibi hissederek kendimizi tatmin ederiz ve karakterlerle tam bir bağlantı kurarız.

Hep doğru olanı yapan karakterleri sevmişizdir. Böyle karakterlerin olması bizi umutlandırır. Bunların dışında, zorlukların altından kalkmaya çalışan karakterler bizleri hep etkilemiştir. Çünkü bizler ezilen güçsüzün yanında olup, güçlenmesi için çaba sarf ederiz. Dizi karakterlerini severiz çünkü onlar bizim içimizden umutla çıkarlar; çünkü onlar tam da hayal ettiğimiz gibidir.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık