OFPOF

Creed: Yeni bir Rocky Balboa filmi daha

-
221
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Creed: Yeni bir Rocky Balboa filmi daha
1.212 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

"Rocky" serisinin 7. filminin çekimlerine geçtiğimiz günlerde başlandı.

sinema severleri ve özellikle “Rocky Balboa” hayranlarını sevindiren haber sonunda geldi. Rocky serisinin 7. filmi olan “Creed”in çekimlerine geçtiğimiz günlerde başlandı.

Boks denince ilk akla gelen sinema karakteri olan Rocky, bu sefer ezeli rakibi ve ebedi dostu Apollo Creeed’in oğluna hocalık yapıyor. Hatırlanacağı gibi Apollo, serinin 4. filminde Rus aygırı İvan Drago tarafından emekliye sevk edilmiş ve “Ölü Boksörler Derneği”ne üye olmak durumunda kalmıştı. Her ne kadar Apollo’nun intikamı Rocky tarafında alınmış ve Amerikan-Rus dostluğunun temelleri atılmış olsa da sonuçta Apollo Creed karakterini sonraki iki devam filminde izleyememiştik.

Çekimleri Philadelphia’da devam eden Creed’de ise Apollo’nun oğlunun hikâyesini izleyeceğiz. Genç Adonis Creed, yıllar önce jübilesini yapan Rocky’i bulacak ve ondan kendisini iyi bir boksör olarak yetiştirmesini isteyecek.

Creed: Yeni bir Rocky Balboa filmi daha-1

“Creed”in çekimlerinin büyük bir kısmı, ABD’de gerçekleştiriliyor. Filmdeki bazı sekanslar ise İngiltere’de, Everton’a ait Goodison Park Stadı’nda çekildi. Everton’ın West Bromwich’le oynadığı Premier League maçında tezahürat yapan ve sevinen kalabalık filme alındı. Hatta maçtan önce, başrol oyuncusu sylvester stallone’un bir teşekkür mesajı taraftarlara dinletildi.

“Creed”in yönetmen koltuğunda “Fruitvale Station” filmiyle büyük sükse yapan Ryan Coogler oturuyor. Senaryonun altında da yine Ryan Coogler’ın imzası var. Rocky Balboa’yı elbette ki Sylvester Stallone canlandırıyor. Genç boksör Adonis Creed’i ise Michael B. Jordan oynuyor.

Creed: Yeni bir Rocky Balboa filmi daha-2

Rocky serisinin en büyük avantajı, “türk filmlerindeki mermisi bitmeyen silah” gibi bir etkiye sahip olması. Yani tema sıkıntısı çekilmiyor. Anlatılan hikayenin konusu ne olursa olsun senaryo ve karakterler insanların ilgisini çekmeyi başarıyor. Özellikle belirli bir jenerasyonun hayranlığını kazanan Rocky karakteri, seyircinin üzerinde adeta hipnotize edici bir etkiye sahip. Dolayısıyla serinin yaratıcısı ve baş aktörü Sylvester Stallone’nun izleyiciyi tam kalbinden yakaladığını söylemek mümkün. Öyle ki bugün itibariyle Rocky franchise’ı dünya çapında üne ve saygınlığa sahip. Yani ortada spor salonlarındaki motive edici Rocky film müziklerinden daha fazlası var.

Creed: Yeni bir Rocky Balboa filmi daha-3

“Creed”, serinin 7. ve son filmi. Peki devamı gelecek mi? Gişede başarılı olduğu ve yapımcılarına para kazandırdığı sürece neden olmasın?

“Creed”in 2016 yılı içerisinde gösterime girmesi bekleniyor. Bakalım Sylvester Stallone’un her kariyer çıkmazında imdadına yetişen “Rocky”, istenilen başarının elde edilmesini yine sağlayacak mı?

 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık