OFPOF

Çocukluk idolümüz olan 5 çizgi film kahramanı

-
611
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Çocukluk idolümüz olan 5 çizgi film kahramanı
5.258 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Çocukluk dönemi çizgi filmlerin peşinde, Kaptan Tsubasa'dan Şeker Kız Candy'e birbirinden ilginç kahramanlarla doluydu.

Çocukluk dönemi hayallerle doludur. Okul haricindeki zaman genellikle çizgi film karşısında ve sonrasında da zihinlerdeki düşünceler etrafında geçer. Elbette bu düşünceler en olumsuz kısmı ile "akşam neden daha az gofret yenildiği" gibi sorunlardan Kaptan Tsubasa gibi topa ilginç şekillerde vurma çabasına kadar uzanır.

1. Kaptan Tsubasa

Çocukluk idolümüz olan 5 çizgi film kahramanı-1

Bir çoğunuz bu futbol ikonu gibi bacaklarını 270 derece açıyla ‘yukarı yönde’ açarak topa vurmaya çalışmıştır. Fizik kuralları es geçilmiştir adeta. Hatta halı saha ya da parklardaki futbol karşılaşmalarında bu hareketleri yapmayı sürdüren insanlar olduğu söylenir. Ancak en nihayetinde Tsubasa bir çocukluk kahramanıdır. Yeri apayrı olanlardan biri. Elbette başkaları da var…

2. Donatello

Çocukluk idolümüz olan 5 çizgi film kahramanı-2

Örneğin Donatello. Ninja Kaplumbağalar’daki bu zeka küpü karakter, birçok çocuk için baz alınabilecek bir noktadır. Akıllıdır, hatta kullandığı silahın aslında temel anlamıyla bir sopa olduğu düşünülürse ‘ona dönüşmesi’ de oldukça kolaydır.

3. Superman

Çocukluk idolümüz olan 5 çizgi film kahramanı-3

Superman’e ne demeli. Yakışıklı ve güçlü, üstelik kötülerin tam karşısında. Onun izinden gidip yataklardan yere atlamış hatırı sayılır bir kitle olduğu biliniyor.

4. Temel Reis

Çocukluk idolümüz olan 5 çizgi film kahramanı-4

Temel Reis’in akıllarda kalması ise muhtemelen anneler tarafından sıklıkla konu edilmesi. Ispanak seven bu karakter, bu sağlıklı yiyeceği ne hikmetse yanından ayırmıyor ve gerektiği anlarda tüketerek bir süper kahramana dönüşüyordur.

5. Şeker kız Candy

Çocukluk idolümüz olan 5 çizgi film kahramanı-5

Özellikle kızlar için onun gibi giyinmek, saçlarını onun gibi taramak oldukça ilgi çekici durumlardı. Prensine kavuşmak için başından geçen serüvenler çizgi film dünyasında Şeker Kız Candy’yi büyük bir kült haline dönüştürdü.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık