OFPOF

Çocukluğumuzu Karateye İten 7 Karate Filmi

-
3.9b
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Çocukluğumuzu Karateye İten 7 Karate Filmi
34.593 izlenme
-

"Bazı filmler iz bırakır bazıları ise yara izi." Yani sakın evde denemeyin.

Felsefesiyle bizi derinden etkilemese de aksiyonuyla ve mizah öğeleriyle karate filmleri her çocuğun ilgisini çekmiştir. Bir zaman "at bir yumruk, sana bir hareket göstereceğim" diyologlarının temelini de belki de bu filmler oluşturmuştur.

1. Harika Çocuk

Harika Çocuk

Türkiye'de harika çocuk olarak bilinen film, ayyaş amcasını ziyarete giden karate ustası bir çocuğun hikayesini anlatıyor.

2. Karate Kid

Karate Kid

Bir dövüş sanatları ustası zorbalık edilen bir gence karate öğretmeyi  kabul eder. Harmandalı ile karateyi birleştiren filmdir. Ayrıca "Karate Can" dizisinin temelleri burada atılmıştır.

3. Kan Sporu

Kan Sporu

Daha üst yaşlara hitap eden bacak ayırmalı bir filmdir. Frank Dux, ölümene kavgalar meydana gelebilen Hong Kong dövüş sanatları turnuvasında yarışmak için orduyu terk etmeye karar verir, tek amacı Bay ve Bayan Tanaka'yı gururlandırmaktır.

4. Jackie Chan Filmleri

Jackie Chan Filmleri

Maymunumsu dövüş sitiliyle Hollywood'da da oldukça yankı uyandıran kung fu sevici Jackie Chan televizyonda çıkan her filmiyle bir etki yaratmıştır.

5. Yamakasi

Yamakasi

Karate filminden öte parkur sporuyla ön plana çıkan bir filmdir. Her şey bir çocuğun organ nakline lazım olan parayı bulmak içindir. Hoplamalıdır, zıpalamalıdır.

6. Sidekicks

Sidekicks

Asosyal bir çocuğun dövüş eğitimine sahip çıkan eğitmeniyle olan hikayesi.

7. Üç Küçük Ninja

Üç Küçük Ninja

Dedelerinden aldıkları dövüş eğitimiyle insanların başına bela olan iyilerin dostu kötülerin düşmanı Rocky, Colt ve Tum Tum'ın derin hikayesi.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.