OFPOF

Çizgi Filmlerden, Dev Bütçeli Filmlere: Güven Veren "Yeşil" Renk ile Piyasaya Sürülen 7 Kahraman

-
1.6b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Çizgi Filmlerden, Dev Bütçeli Filmlere: Güven Veren "Yeşil" Renk ile Piyasaya Sürülen 7 Kahraman
0 izlenme
Ofpofer
-

Her kahraman, mücadele ederken bir kostüme ya da yeni bir kimliğe ihtiyaç duyar. Peki ama neden yeşil renk?

Yeşil, güven veren bir renktir. Bu yüzden birçok kahramanda bu renk kullanılmıştır. 

1. Robin Hood

Robin Hood

Zenginden alıp fakire dağıtan kahramanımız iyi bir askerken zorunlu olarak kahramana dönüşmüştür. Zenginler onu bir hırsız olarak görürken, halk için o bir kurtarıcı oldu ve Sherwood ormanını evi olarak benimsedi. Robin Hood kahraman olurken ormanın rengi yeşili kendi rengi olarak seçti.

2. Green Arrow

Green Arrow

Yıllarca zorla tutulduğu adadan döndüğünde, şehrini kötülükten kurtaracağına yemin etti. O da yeni Robin Hood olarak kostümünde yeşil rengi tercih etti ancak onun bu tercihinin sebebi eski dostundan kalan yeşil bir kapşon yüzündendi.

3. Green Lantern

Green Lantern

Potansiyeli olan bir sokak serserisi iken temiz kalbi ve cesareti ile seçilip uzay birliği tarafından dünyanın koruyucusu ilan edildi. Kostümünün rengini kendi seçmedi ama "Yeşil Fener" kısa sürede yeni rengine adapte oldu.

4. Maske

Maske

Stanley'i ezik bir karakterden eğlenceli bir kahramana dönüştüren Inka maskesi yeşil rengi ile de ona çekicilik kazandırdı.

5. Peter Pan

Peter Pan

Var olmayan ülkenin büyümeyen çocuk kahramanı Peter Pan korsanların baş belası olurken yeşili tercih etti. Tabi onun orman çocuğu olmasının bu seçimde büyük etkisi var.

6. Ninja Kaplumbağlar

Ninja Kaplumbağlar

Küçücük, tatlı kaplumbağalar mutasyona uğrayınca 4 büyük kahramana dönüştüler. 4 yeşil süper ninja, suçla mücadeleye böyle başladı.

7. Hulk

Hulk

Sıra dışı dahi Bruce Banner bulduğu formülü insanlık için kendi üzerinde denedi ve dünya asabi yeşil bir dev kahramana kavuştu. Ona bu rengi veren ise bulduğu karışım oldu.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.