OFPOF

Çizgi filmler nasıl bu kadar gişe yapıyor?

-
480
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Çizgi filmler nasıl bu kadar gişe yapıyor?
1.829 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Bir anne, bir çocuk, çocuğun arkadaşları ve anneleri. Büyük buluşma ayarlanır, sinema öncesi yemekler yenir ve perde açılır!

Bir anne, bir çocuk, çocuğun arkadaşları ve anneleri. Büyük buluşma ayarlanır, sinema öncesi yemekler yenir ve perde açılır!

kız ya da oğlan fark etmez. Her çocuğun ve içindeki çocuktan vazgeçmeyenlerin en mutlu olduğu an kuşkusuz ki çizgi film karşısında geçirdiği zamanlardır. Peki bu çizgi dünya nasıl oluyor da karşısındaki çocukları ve çocuk kalmışları böylesine büyüleyebiliyor dersiniz?

Çünkü çizgi filmler, hayal gücümüzün ulaşmayı istediği yerde. Tom ve Jerry, Simpsons, Regular Show, Ben10 ya da Caillou'yu bir düşünün. Birçok sinema filminin erişemeyeceği kadar takipçiye erişen bu sevimli yapıtların başarısının arkasındaki sır sizce ne olabilir?

Çizgi filmler nasıl bu kadar gişe yapıyor?-1

Dünyanın belki de en keyifli işlerinden biri sayılabilecek çizgi film üretimi, perde arkasında, hitap ettiği kitlenin yaş ortalaması sebebiyle ciddi bir misyonu da sahipleniyor. Çünkü ekran başında, karakterlerin hayatlarını gerçek hayatta uygulamak için yanıp tutuşan milyonlarca minik beynin onları beklediğini biliyorlar. Üstelik karakterlerin hareketlerini ya da konuşma şekillerini sorgusuz sualsiz uygulamaya geçirdikleri de hesaba katılırsa, omuzlarına binen yük daha da artıyor. Küçük yaştaki çocuklarda doğruyla yanlışı, iyiyle kötüyü ayırt edebilme becerisini veren bir kurum gibi görebileceğimiz çizgi filmlere büyüklerden gelen bu ilgi neden kaynaklanıyor olabilir?

Öyleyse size bir soru! Karşınızda çizgi filmleri sonuna kadar savunan bir yetişkin olsa, siz ona “vah vah, çocukluğunu yaşayamamış” diyerek mi yaklaşmayı tercih edersiniz, yoksa “bu işte kesin başka bir iş var” diyerek mi? İçinden bu işte kesin bir iş var diyenleri can-ı gönülden kutluyoruz. Çünkü evet, gerçekten de var.

Tüm insanlık için çizgi filmler (tıpkı çizgi romanlar gibi), hayal gücünü besleyen ve mizahi yönü kuvvetlendiren rengarenk kalelerdir.

Çizgi filmler nasıl bu kadar gişe yapıyor?-2

Filmde kurgulanan senaryo, eğlenceli seslendirmeler, görsel ve işitsel efektler her anlamıyla insanı kendi içine çeker. Gerçek dünyada yapamadığınız her şeyi, çizgi filmlerde kolayca hayata geçirebilirsiniz. İsterseniz uçabilir, kollarınızı ve bacaklarınızı kilometrelerce uzatabilir, suyun altında yaşayabilir ya da hayvanlarla konuşmaya başlayabilirsiniz. Sadece hayal etmeniz ve gerçekleşmesini beklemeniz yeterlidir. İşte bu kadar basit. Tıpkı çocukların yaptıkları gibi.

Çocukluk, insanlığın 'basit düşünebilme' yetisine sahip olduğu ve olayları olduğu gibi gördüğü tek dönemdir. İşte tam da bu yüzden, çocukluğundan kopmak istemeyen yetişkinleri hayal güçleriyle baş başa bırakmak, onlar için en güzel hediye olacaktır.

İyi seyirler çocuklar!

Çizgi filmler nasıl bu kadar gişe yapıyor?-3


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık