OFPOF

Çizgi Film Masallarının Geçek Sonları

-
2.1b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Çizgi Film Masallarının Geçek Sonları
1.603 izlenme
Ofpofer
-

Çoğumuzun bilmediği çizgi film masallarının gerçek, acı ancak bir o kadar da doğru sonları.

1. Ormanın Kitabı

Ormanın Kitabı
Hikayenin Disney versiyonu gayet uysal. Ancak hikayenin aslında başrol karakterimiz köye dönüğünde hiç hoş karşılanmıyor. Köylüler tarafından kovuluyor. Filminde can dostu ancak hikayesinde vahşi olan fil dostuyla tanışıyor. Ardından ormandaki diğer vahşi hayvanları da yanına alıp köye saldırıyor ve herkesi öldürüyor.

2. Aslan Kral

Aslan Kral
Aslan Kral'ın asıl hikayesinde Simba, amcasını öldürene kadar sevgilisini, annesini, tüm dostlarını kaybediyor ve en sonunda da amcasını öldürdükten sonra kendisi intihar ediyor. Aslan Kral'ın hikayesi Shakespeare'in Hamlet'i ile büyük benzerlikler taşır.

3. Pamuk Prenses

Pamuk Prenses
Pamuk Prenses'in bize anlatılan hikayesinde cadı hikayenin sonunda düşerek ölüyordu. Ancak gerçek hikayesinde Pamuk Prenses ve prens evlenip cadıyı düğünlerine getiriyor, daha sonra cadıya kızgın demir ayakkabı giydiriyorlar. Cadıyı yanarak ölene kadar dans etiriyorlar.

4. Rapunzel

Rapunzel
Hkiayede bildiğimiz gibi prens, rapunzeli bulamayınca kuleden atlıyor ancak ölmüyor. Evet gerçek hikayede de ölmüyor ancak; gözlerine giren çalılar nedeniyle kör oluyor. Hikayenin sonu rapunzelin gözyaşlarıyla prensin gözlerini iyileştirmesiyle bitiyor.

5. Deniz Kızı Ariel

Deniz Kızı Ariel
Gerçek hikayede Ariel bacağa sahip olduğunda kendisinden eksilen tek şey sesi olmuyor. Attığı her adımda fiziksel acı çekiyor. Bir de bunun üstüne Ariel prensle evlenmemesi üzerine ölümüyle sonuçlanacak bir belgeyi büyücüyle imzalamış oluyor. Ancak ariel prensle evlenemiyor. Bunun üstüne prensi öldürmesi takdirinde denizdeki hayatına dönebileceği söyleniyor. Fakat Ariel prens yerine kendini öldürüyor.

6. Mulan

Mulan
Mulan'ın gerçek hikayesinde Mulan savaştan döndüğünde evlenmiyor. Aksine ülkesinin yeni yöneticisinin cariyesi olmaya zorlanıyor ve en sonunda Mulan, intihar ediyor.

7. Peter Pan

Peter Pan
Peter Pan, gerçek hikayesinde sürekli korsanları öldürmekle övünen hiç de masum olmayan bir isim.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.