OFPOF

Christopher Reeve: Gönüllerin Superman'i

-
209
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Christopher Reeve: Gönüllerin Superman'i
873 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Kripton gezegeninden dünyamıza yollandı. Kent ailesi tarafından evlat edinildi ve Clark ismini aldı.

Christopher D’Oliver Reeve, sinema tarihine adını Superman olarak altın harflerle yazdırdı. Hepimizin hayranı olduğumuz Superman’i kusursuz bir şekilde üstüne giyen Reeve, canlandırdığı hayali kahramana öyle güzel şekil verdi ki izleyen herkes Superman’in gerçek olmadığını unuttu.

Christopher Reeve: Gönüllerin Superman'i-1

Birçoğumuzun hayatına dokunan Superman’in sahip olduğu güçlere hayran kalmamak mümkün değil. Denizin altını ve mikroskobik boyutu görebilme, uçabilme, ısı saçan bakışları ile arabaları patlatabilme süper güçlü adamın bir sürü özelliğinden sadece birkaç tanesi… Superman’in sahip olduğu doğaüstü güçler hayal dünyamızı öyle çok süsledi ki onun gibi uçmak isterken, ufak tefek kazalar bile geçirdik.

Christopher Reeve: Gönüllerin Superman'i-2

Superman’i Canlandıran Reeve, Gerçek Hayatında Yürüyemiyordu

1978-1987 yılları arasında 4 kez çekilen Superman filmi için 200 aday arasından seçilen Christopher Reeve, çizgi roman kahramanını tam anlamıyla bir halk kahramanına dönüştürerek gönüllerimize taht kurdu. 25 Eylül 1952 yılında dünyaya gelen ABD'li aktörün annesi gazeteci, babası İngilizce öğretmeniydi. Sahne ile tanıştığında ise henüz 10 yaşındaydı. Tüm kötülükleri yenecek güce sahip olan Superman’in kendi hayatı ise büyük bir ironi… 1995 yılında atın üstünden düşerek boyun omurları zedelenen Christopher Reeve’i, 9 yılını tekerlekli sandalyeye mahkum, felçli olarak geçirdi.

Christopher Reeve: Gönüllerin Superman'i-3

Geçirdiği zor günlerinde hayranları onu hiç yalnız bırakmadı, varlıklarını her daim hissettirdiler. Sevenlerinden aldığı güç ve ruhunun kanatlarının verdiği özgürlük ile büyük bir yaşam savaşı verdi. Bu dönemde felçlilere yaşam umudu olan kök hücre çalışmaları için bir vakıf kurdu ve ciddi miktarda bağışlarda bulundu. Fakat bu çalışmalar hükümet tarafından engellendi.

Christopher Reeve’nin Özel Hayatı

Christopher Reeve: Gönüllerin Superman'i-4

1992 yılında hayatını Dana Morosini (Reeve) ile birleştiren Christopher Reeve’nin bu evliliği William adında bir erkek evlat ile taçlandı. Eski ilişkisi GaeExton’dan, Matthew ve Aleksandra adında iki çocuğu daha olan ChristopherReeve’i yaşam mücadelesinin büyük bir kısmını ona ihtiyacı olan 3 çocuğu için verdi.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık