OFPOF

Bu Yıl Gösterime Girecek 15 İddialı Yapım

-
1.3b
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Bu Yıl Gösterime Girecek 15 İddialı Yapım
968 izlenme
-

Sinema açısından yine yoğun bir yıl olacak 2016 yılında gösterime girecek olan farklı türlerde 15 yabancı film.

1. The BFG (1 Temmuz)

The BFG (1 Temmuz)

Roald Dahl’ın aynı isimli romanından uyarlanan yapımda Sophie adlı bir çocuğun, sanılanın aksine iyi kalpli olan bir devle çıktığı macera ele alınıyor. Dev, çocuğu ona sihir ve gizemleri anlattığı, hayalleri biriktirip çocuklara gönderdiği Rüya Ülke’ye götürüyor. Oldum olası çocuk filmlerine ilgi duymuşumdur. Bu benim yalnızca çocukluğumla sınırlı kalmayan bir ilgi durumu olmadı ve yetişkinlik dönemimde de devam etti. Bir çocuk filmini izlediğimde, eskiden olduğum o çocuğa dönüşüyorum. Bu tür filmler, bana yeniden o masum, hayal aleminde yaşayan, coşkulu çocukmuşum gibi hissettiriyor ve bu duyguya bayılıyorum. Eğer siz de benzer duyguları yaşıyorsanız ya da bir yanınız hâlâ çocuksa, bu filmi şiddetle tavsiye ederim. 

2. Bridget Jones’s Baby (30 Eylül)

Bridget Jones’s Baby (30 Eylül)

“Bridget Jones’in Bebeği” olarak Türkçeye çevrilebilecek olan bu film, Bridget Jones’un Günlüğü serisinin üçüncüsü. Eğer filmin bir ve ikincisini izlediyseniz zaten söyleyecek söz yok, bunu da kesinlikle kaçırmazsınız. Ancak eğer filmi izlemediyseniz de, bir ve ikisini izledikten sonra bunu da izlemenizi tavsiye derim. Romantik Komedi türünde oldukça eğlenceli film örnekleriyle karşılaşıyorsunuz.  
 

3. Ghostbusters (15 Temmuz)

Ghostbusters (15 Temmuz)

Eğer “Hayalet Avcıları” filminin fanıysanız, bu yapımı da mutlaka izlemeniz gerekir. Üç paranormal psikoloji profesörünün Hayalet Avı ofisi açtığı, zevkle izleyeceğiniz bir film.

4. The Jungle Book (15 Nisan)

The Jungle Book (15 Nisan)

Ormanın Kitabı filmi, çocukluğumdan bu yana beğendiğim bir yapım olmuştur. Çocukken belki de hayvanları sevdiğim için, tuhaf bir biçimde ormanda hayvanlar tarafından yetiştirilmek ve onlardan şefkat görmek düşüncesi cazip geliyordu. Bir ormanda kurtlar, ayı ve siyah bir panter tarafından yetiştirilen yetim bir çocuğun yaşamının ele alındığı film, gerçekten de etkileyici bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Şahsen ben bu temadaki filmlere hep garip bir ilgi duymuşumdur.

5. Everybody Wants Some (15 Nisan)

Everybody Wants Some (15 Nisan)

1980’li yıllarda geçen, zevkle izleyeceğiniz bir Amerikan gençlik komedisi.

6. Zoolander No 2 (12 Şubat)

Zoolander No 2 (12 Şubat)

Ben Stiller'ın yönettiği ve Owen Wilson’un rol aldığı Zoolander No 2 filminde, model Derek ve Hansel ile birlikte farklı markaların yüzü olmaya soyunarak yepyeni bir rekabetin alevini ateşliyorlar. Bu her ne kadar gönülsüz bir rekabet olsa da komik olaylar silsilesi nedeniyle izlemeye değer bir film.

7. Knight of Cups (4 Mart)

Knight of Cups (4 Mart)

Los Angelas’ta yaşayan başarılı bir senaryo yazarının kariyerine rağmen kendisini boşluk içinde hissetmesini ve arayış çerisine girmesini konu alıyor.

8. Masterminds (30 Eylül)

Masterminds (30 Eylül)

Tarihteki en büyük banka soygunlarından birisinin Komedi filmine dönüştürülerek sunulduğu oldukça eğlenceli bir yapım. 17.3 milyon doları bankadan çalan soyguncu grubun maceralarını kahkahalar içinde izleyeceksiniz. Komedi filmlerini seviyorsanız mutlaka izlemeniz tavsiye edilir.

9. The Girl on the Train (7 Ekim)

The Girl on the Train (7 Ekim)

Paula Hawkins’in aynı isimli romanından uyarlanan bir gerilim filmi. Her gün trenle işe giden Rachel, bu yolculukları sırasında eski kocasının yeni eşiyle birlikte yaşadığı eski evinin önünden geçer. Bunun yanı sıra birkaç ev aşağıda yaşamakta olan jess ve Jason lakaplı “mükemmel bir çift” tanır. Rachel, onlara hem imrenir, hem de onlar adına sevinir ancak, bir gün bu çiftin hayatında bir şeylerin değiştiğini fark eder ve Jess ortadan kaybolur ve Rachel bir şekilde bununla bağlantısı olduğunu düşünmektedir.

10. Fantastic Beasts and Where to Find Them (18 Kasım)

Fantastic Beasts and Where to Find Them (18 Kasım)

Siz de eğer benim gibi canavarların olduğu fantastik filmlerden hoşlanıyorsanız, bu filme bayılacaksınız demektir. Beni çocukluğuma yolculuğa çıkaran türde bir başka film. Şimdiden benim favori filmlerim arasına girdi diyebilirim. J. K. Rowling’in aynı isimli romanından ilham alınarak sinemaya uyarlanmış olan bir yapım. Film, sihirli yaratıkları inceleyen Newt’in içinde bu yaratıkları taşıdığı bavuluyla New York’a gelmesiyle, bunlardan bazılarının bavuldan dışarı çıktığında olan olayları konu almaktadır.

11. Untitled fifth Bourne film (29 Temmuz)

Untitled fifth Bourne film (29 Temmuz)

Bourne film serisinin beşincisi olan bu yapımda, dördüncü bölümde oynamayan Matt Damon yeniden yer alıyor.

12. Rogue One: A Star Wars Story (16 Aralık)

Rogue One: A Star Wars Story (16 Aralık)

Diğer bölümlerle bağlantılı olmayan bu Star Wars filminde, bir grup asi, ölüm yıldızını çalmaya çalışıyor.

13. Hail, Ceaser (5 Şubat)

Hail, Ceaser (5 Şubat)

Coen kardeşlerin yazıp yönettiği ve yapımcılığını üstlendiği film, 1950'lerde Hollywood film endüstrisinde ''iş bitirici'' olarak çalışan Eddie Mannix'in hayatını ele alıyor.

14. Deadpool (12 Şubat)

Deadpool (12 Şubat)

Yeni bir çizgi roman uyarlaması olan Deadpool, ya gerçekten komik olacak ya da boşa harcanmış bir yapım olacak.

15. Batman v Superman: Dawn of Justice (18 Mart)

Batman v Superman: Dawn of Justice (18 Mart)

Frank Miller'ın 1986 tarihli kitabından uyarlanan filmde, Batman ile Superman karşı karşıya geliyor. 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.