OFPOF

Bu Hafta Vizyona Girecek 10 Film

-
377
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Bu Hafta Vizyona Girecek 10 Film
0 izlenme
Ofpofer
-

Bu hafta yepyeni 10 film vizyona giriyor. Yerli komedi "Salur Kazan: Zoraki Kahraman" ve Tom Cruise'lu "Mumya" haftanın dikkat çekenleri...

1. Salur Kazan: Zoraki Kahraman

Salur, kötü adamlar tarafından esir alınan sevdiklerini  kurtarabilecek mi? Peki esir alınan oba halkı kötü adamları alt edebilecek mi? eski zaman masallarına bir yolculuk yapan filmde macera ve kahkaha hiç bitmiyor...

Leyla ile Mecnun dizisinin senaristi olarak gönüllere taht kuran, sonrasında kendi yazıp yönettiği  Kara Bela ve Bana Masal Anlatma'ya imza atan Burak Aksak'ı yönetmen koltuğuna oturtan eğlenceli macera Salur Kazan: Zoraki Kahraman'ın oyuncu kadrosunda Mahir İpek, Devrim Yakut, Onur Atilla, Erdal Tosun, Korhan Herduran, Öznür Serçeler, Burak Çimen, Fatih Dokgöz, Rıdvan Aybars Düzey ve Salih Kalyon gibi sevilen isimler yer alıyor. Filmin senaryosunu da Aksak üstlenirken, filmin görüntü yönetmenliğini de Serdar Özdemir yapıyor.

2. Mumya / The Mummy

Günümüzde geçmekte olan yeni uyarlama, Irak çölünde saklanan bir grup teröristi bulmak isteyen deniz komandosu Tyler Colt'un etrafında oluşuyor. Ancak görevi sırasında yüzyıllardır uyumakta olan bir mumyanın ruhu mezarından kaçınca, işler karışıyor. Zira mumya uyanıyor ve günümüz dünyasını, kraliçesi olduğu eski Mısır'a dönüştürmek için ie koyuluyor. Onu durdurabilecek tek kişi de Colt oluyor...

1999 yapımı fantastik macera filmi Mumya'nın modern uyarlaması yeni nesil Mumya'nın başrollerinde aksiyon filmlerinin aranan yüzü Tom Cruise, Charles Xavier'ın Birinci Sınıf'taki flörtü Annabelle Wallis ve usta oyuncu Russell Crowe yer alıyor. Filmin mumya rolünü üstlenen isim ise dans kariyerinden oyunculuğa yönelen Sofia Boutella. Kadrosunda The People vs O.J. Simpson'dan tanıdığımız Courtney B Vance'i de bulunduran film yönetmen koltuğuna da Alex Kurtzman'ı oturtuyor.

3. Dokuzuncu Hayat / The 9th Life Of Louis DraxLiz

Jensen'ın çok satan romanından beyazperdeye uyarlanan yapım bilim kurgu ile fantastik türlerinin sınırlarını genişletiyor. 9 yaşındaki Louis Drax'ı temel alan filmde 9 yaşına dek 8 ölümcül kazayı atlatmış olan küçük çocuğun, 9. yaş gününde bir uçurumdan düşmesi konu ediniyor. Durumun garipliğini fark eden bir psikiyatrın başladığı araştırma beklenilenden çok daha fantastik gerçekleri ortaya çıkarıyor...

Breaking Bad'in başarılı oyuncusu Aaron Paul ve Christian Grey rolüyle olay yaratan Jamie Dornan'ı başrollerine yerleştiren Dokuzuncu hayat yönetmen koltuğunda Aynalar ve Boynuzlar gibi başarılı yapımlara imza atmış olan Alexandre Aja'yı oturtuyor. Gerilim ve gizem filminde Sarah Gadon ve Aiden Longworth de kadroda yer alıyor. 

4. Kedi

2016 !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali kapsamında gösterilen belgesel türü yapım kedi, İstanbul sokaklarını mesken tutan sokak kedilerine ve şehrin sakinleriyle kurdukları iletişime odaklanıyor. 

Belgeselin yönetmen koltuğunda Ceyda Torun otururken, yapımın kurgusunu ise Mo Stoebe üstleniyor. Belgeselin görüntü yönetmenliğini ise Charlie Wuppermann ve Alp Korfalı yaptı. amerika'da tüm zamanların en yüksek hasılat yapan üçüncü yabancı dil belgeseli olmayı başaran film Amerika'da 2,6 milyon dolarlık bütçesi ile Amerika dağıtımını üstlenen Oscilloscope Pictures'ın en yüksek gişe yapan 2. filmi olmayı başardı.

5. Bir Nefes / Ein Atem

Elena, Yünanistan’daki ekonomik kriz yüzünden Frankfurt’a taşınmaya karar verir. Yunan sevgilisinden hamile kaldığını öğrenince, çocuğu aldırmak için ihtiyaç duyduğu parayı bulabilmek için Tessa ve Jan’ın evinde bakıcı olarak işe başlar. Başlarda zorluk çekse de zamanla Lotte bebekle iyi anlaşmaya başlar ve Tessa ile arkadaş olur. Dikkatsiz bir anında Tessa’yı kaybeden Elena Yunanistan’a kaçar. Üzüntüden ve öfkeden gözü kör olmuş Tessa Atina’ya Elena’nın peşinden gider...

Yönetmen koltuğunda Christian Zübert'in yer aldığı Bir Nefes'in oyuncu kadrosunda Jördis Triebel, Chara Mata Giannatou, Benjamin Sadler gibi isimler yer alıyor. Dram türü film Almanya ve Yunanistan ortak yapımı.

6. 11

Üniversite son sınıf öğrencisi Zeynep; otoskopi rahatsızlığı bulunduğu için, ilaç tedavisi ve psikolojik tedavi almaktadır. Nişanlısının ölümünden kendisini sorumlu tutan Zeynep, zaman zaman kendisini dışarıdan izlediğini hissine kapılır(otoskopi) ve çeşitli sanrılar yaşar. Zeynep’in bu durumundan; sevgilisi Barış ve en yakın arkadaşı İlke de etkilenmekte ve hayatları karmaşa içinde sürüp gitmektedir. Bir gün ileri düzeyde sanrılar yaşayan Zeynep, psikoloğunun önerisini reddederek tedaviden kaçar ve kendisini takip eden diğer kendisi ile yaşama alışmaya karar verir.

Sosyal medyanın kontrolsüz ve kıyaslama şeklinde kullanılmasının tamamen ruhsal bozukluklara yol açacağını gösteren 11'in başrollerinde Zeynep Gülay, Anıl Can Yılar ve Cansu Şahin yer alıyor. Can Varol'un yönettiği filmin senaryosunu Ali Cumhur Demir kaleme aldı. 

7. Çünkü Onu Çok Sevdim

Kendini karakalem çizimlere adamış ve en büyük hayali İtalya’da resim eğitimi alıp kendini geliştirmek olan Emre, günün birinde hayatının aşkı ile tanışınca planları altüst oluyor. Arkadaş grubuyla gönüllü olarak katıldıkları bir motivasyon etkinliğinde Sema ile karşılaşan Emre bütün hayatını yeniden planlamaya başlıyor. Zira, Sema ile tanışması Emre'nin içinde gizli kalmış duyguları gün yüzüne çıkartır. Artık Sema'dan ayrı kalma düşüncesi bile acı vermektedir. Hayatını yeniden planlamaya başlayan genç adam bir yandan kendi yaşam sancılarıyla uğraşırken, bir yandan da onsuz olmayacağı genç kadın için mücadele ediyor.

Yönetmenliğini, senaristliğini ve yapımcılığını Erdoğan Koç'un üstlendiği romantik dram filmi Çünkü Onu Çok Sevdim'in başrollerini Emre Kanat ve Aysu Alev Aygün üstleniyor.

8. Prenses ve Kurbağa / The Swan Princess - Royally Undercover

Prenses ve arkadaşlarının yaşadığı muhteşem krallığa yeni ziyaretçiler gelmiştir. Ancak bu ziyaretçilerin niyetleri kötüdür ve edindikleri misyon da bir hayli tehlikelidir. Prenses, kurbağa ve diğer hayvan arkadaşları krallığı kurtarmak için güçlerini birleştirirler. Ekip, olağanüstü yetenekleri ile yepyeni bir maceraya atılırlar...

Yönetmenliğini Richard Rich'in üstlendiği Amerikan yapımı animasyon filmi Prenses ve Kurbağa'nın orijinal seslendirme kadrosunda Jayden Isabel, Joseph Medrano, Yuri Lowenthal ve Grant Durazzo bulunuyor. 

9. Neşeli Dalgalar: Dalgamanya / Surf’s Up 2: WaveMania

Cody ve arkadaşları, sörf dünyasının en çılgın takımı Hang Five ile birlikte dünyanın en meşhur efsanevi sörf mekanına bir yolculuğa çıkar. Bu rüya takım ile yaptıkları yolculukta birbirinden ilginç maceralara atılacaklar, ekip çalışmasının ve en önemlisi dostluğun değerini öğreneceklerdir...

Sevilen animasyon Neşeli Dalgalar'ın 2. devam halkası Neşeli Dalgalar: Dalgamanya'nın yönetmen koltuğunda Henry Yu oturuyor. Filmin senaryosunu ise Abdul Williams kaleme aldı. İlk filmden 10 yıl sonra vizyona giren filmin dublaj kadrosunda Uğur Arslanoğlu, Oğuz Toydemir, Erhan Türkmen, Burçin Artut, Ahmet Taşar ve Berk Avcı gibi isimler yer alıyor.

10. Vampir Cehennemi: İstila / The Stakelander

korku-aksiyon türü film, Martin'in hikayesini anlatıyor. Yeni Cennet adlı kurtarılmış bölgedeki evi yok edilen Martin amerika'nın bataklıklarında yalnız başına kalmıştır. Evini yok edenler ise yeniden canlandırılmış bir vampir kardeşliği ve liderleridir. Martin'in hayatta kalabilmek için güvenebileceği tek şey akıl hocası ve efsanevi vampir avcısı Mister'ın uzak hatırasıdır. Martin, tek başına intikam peşine düşer. Bunun için Mister'ı bulması gerekecektir...

Yönetmen koltuğunda Dan Berk ve Robert Olsen ikilisinin oturduğu Vampir Cehennemi: İstila'nın başrollerinde Connor Paolo, Nick Damici, Laura Abramsen yer alıyor. 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık